Filmy belgia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje belgia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nowoczesna technologia pozwala przestępcom działać w prawdziwym świecie, cały czas chronionym przez ekrany komputerów. Sam Leroy samotnie wychowuje troje dzieci. Inspektor zostaje przeniesiony z Wydziału Zabójstw i dołącza do jednostki ds. Cyberprzestępczości w Brukseli. W obliczu nowych wyzwań musi współpracować z Billie Vebber, byłą hakerką, która potajemnie realizuje swoje własne cele. Jak to zazwyczaj bywa, początki ich współpracy są burzliwe.

Skaza

6,4
50-letni dr Stephen Fleming ma wszystko, co trzeba, aby być szczęśliwym - wspaniałą żonę Ingrid, dwoje udanych dzieci, wysokie stanowisko. Jest członkiem parlamentu. Ma zostać mianowany przez premiera ministrem. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje Annę Barton, 20-letnią dziewczynę swego syna Martyna. Błysk w oczach Stephena i Anny oznacza, że od tej chwili ich życie zupełnie się zmieni. Świat dostojnego dżentelmena Fleminga legnie w gruzach. Fascynacja dziewczyną jest tak ogromna, że nie potrafi zapanować nad uczuciem. Anna nie chce jednak rezygnować z Martyna. Spotyka się z obydwoma mężczyznami.
II Wojna Światowa. Bruce Willis wciela się w rolę pułkownika Williama McNamary - amerykańskiego oficera, który zostaje uwięziony w niemieckim obozie. Jako najwyższy rangą "obejmuje dowództwo" nad swoimi rodakami pod czujnym okiem komendanta obozu, bezwzględnego pułkownika Wernera Vissera (Marcel Iures). McNamara nie ma zamiaru biernie czekać na zakończenie wojny. Pozyskuje do współpracy młodego porucznika Tommy'ego Harta (Colin Farrell) i gdy w obozie zostaje popełnione morderstwo, z pomocą Harta organizuje pokazowy proces wojskowy. W rzeczywistości jednak McNamara ryzykuje wszystko, podejmując się najniebezpieczniejszej i najbardziej błyskotliwej misji w swojej karierze, by uwolnić swoich ludzi i... zmienić losy wojny.


Amsterdam

5,9
5,2
W latach 30. trzech przyjaciół - lekarz, pielęgniarka i adwokat - jest świadkami morderstwa, sami stają się podejrzanymi i odkrywają jeden z najbardziej skandalicznych spisków w historii Ameryki.
Historia Żydówki, Racheli Stain, która po ucieczce przed transportem do obozu koncentracyjnego trafia do holenderskiego ruchu oporu. Wkrótce zostaje podwójną agentką. Film oparty jest na faktach.
Cyryl to 12-latek, który ma jeden cel - odnaleźć ojca, który zostawił go w domu dziecka. Przypadkowo poznaje Samantę, która prowadzi salon fryzjerski i zgadza się nim zajmować w weekendy. Chłopak nie zauważa miłości, którą otrzymuje, a jest to czas w jego życiu, gdy jest mu najbardziej potrzebna.
Scenariusz tego filmu jest oparty na autentycznych wydarzeniach. W niemieckim obozie jenieckim, kilka kilometrów od Malmedy dochodzi do zamieszek. W efekcie tego konwojujący jeńców Niemcy otwierają ogień, masakrując około 70 amerykańskich żołnierzy. Kilku z nich udaje się uciec do lasu. Bez pożywienia i broni, w kilkunastostopniowym mrozie i śniegu po kolana usiłują przetrwać i przedrzeć się przez linię frontu do swoich. Po drodze trafiają na zestrzelonego brytyjskiego pilota, który ma istotne informacje na temat rozmieszczenia oddziałów nieprzyjaciela. Muszą dotrzeć do amerykańskiego posterunku, aby przekazać meldunek, który może zaważyć na losach wojny.
Film pokazuje obraz angielskiego społeczeństwa pierwszej połowy XIX wieku, w czasach wojen napoleońskich. Osią "Vanity Fair" są losy pięknej, pełnej życia, ambitnej, ale też i wyrachowanej Becky Sharp (Reese Witherspoon), córki podrzędnego angielskiego malarza i francuskiej chórzystki. Osierocona w młodym wieku dziewczyna pragnie za wszelką cenę wyrwać się ze swego otoczenia i zaznać życia pełnego bogactwa i sławy. Filmowa wersja klasycznej XIX-wiecznej powieści "Targowisko prózności", której autorem jest William Makepeace Thackeray.
Dokument opowiadający o zajadłej rywalizacji i niezwykłych osobowościach graczy w rugby. Szczególnych graczy: zawodnicy są sparaliżowani, poruszają się na wózkach inwalidzkich. Po wypadkach samochodowych, bójkach na pięści, postrzałach, niefortunnych skokach do wody czy w wyniku ciężkich chorób...
W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Duńska śpiewaczka Anna Sorensen (Diane Kruger) zostaje zaproszona blisko linii frontu, by zaśpiewać dla niemieckich oficerów. Kiedy rozbrzmiewa kolęda "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wychodzą z okopów i razem uczestniczą we mszy. Nazajutrz dzielą się jedzeniem, odbywa się nawet mecz piłki nożnej. Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…