Filmy gąsienica

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gąsienica. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lis o imieniu Tod i pies imieniem Cooper są dobrymi przyjaciółmi i razem się bawią. Ale właściciel psa, Amos Slade, chce zabić lisa i zrobi wszystko, by go dopaść. Ma nawet do pomocy innego psa Chiefa. Z mijającym czasem relacja pomiędzy przyjaciółmi zaczyna się zmieniać...
Dawno, dawno temu była historia o 210-letnim dębie, który stał się filarem w swoim królestwie. Ten spektakularny film przygodowy łączy niezwykłą obsadę: wiewiórki, sójki, mrówki, myszy polne…. Cały ten tętniący życiem, ryczący i cudowny mały świat przypieczętowuje swoje przeznaczenie wokół tego majestatycznego drzewa, które je wita, odżywia, chroni od korzeni aż po czubki. Poetycka oda do życia, w którym tylko natura się wyraża.
Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się w fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja ma już 19 lat i powraca do tej niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych.


Opowiadanie o dniu codziennym w wiosce karłów, jak tańczą i bawią się w ciągu dnia.
Pełnometrażowy, rysunkowy filmy wzorowany na rycerskiej balladzie romantycznej. Opowieść rozgrywa się w świecie owadów. Błękitny Rycerzyk wyrusza wraz z giermkiem w daleką drogę, aby uwolnić siostrę Królowej Motyli. Po wielu perypetiach dociera do zamku, w którym więziona jest księżniczka. Błękitny Rycerzyk pokonuje okrutnego zalotnika-porywacza i wraz z księżniczką rusza w powrotną drogę. Odważny bohater jest zakochany w pięknej księżniczce, ale ta wybiera spotkanego po drodze hrabiego Zawisaka. Na domiar złego mściwy rycerz Jelonek rani w pojedynku Błękitnego Rycerzyka. Na szczęście na dworze Królowej Motyli miła Mrówka ratuje rannego bohatera, który powracając do zdrowia, dostrzega piękno i dobroć zakochanej w nim Mrówki.
Gąsienica musi poddać się przemianie w motyla, jednak nie może dostać się do kokona. Pomagają jej w tym dwa inne owady, co doprowadza do komicznych sytuacji.
Trzecia część „Czterech pór roku”. Niedźwiedzie, bobry, wiewiórki oraz inne ssaki spieszą się z przygotowaniami przed nadchodzącą zimą, znowu w rytm skocznych pastiszów klasycznych melodii.
Pierwsza część z „Czterech pór roku”, z cyklu „Silly Symphonies". Kwiaty, biedronki, stonogi, ptaki i żaby tańczą (i pożerają siebie nawzajem) w takt mieszanki popularnych tematów muzyki klasycznej.
Różnorodne ptactwo porusza się w takt popularnych, tanecznych fragmentów muzyki klasycznej, każde zgodnie ze swoim gatunkiem – pływając (łabędzie), dostojnie krocząc i prezentując swoje piękne upierzenie (paw), biegając za pożywieniem wzdłuż pnia drzewa (dzięcioł), względnie tworząc ospały, stacjonarny chórek (ptaki nocne, sowy, które przedwcześnie zbudzono ze snu). Ptaki spędzają mile dzień, tańcząc i śpiewając, do czego przygrywają im lirogony na swoich osobliwie wygiętych ogonach w kształcie harf. Gąsienica, niedoszły obiad dzięcioła, unika jego dziobu, za to trafia na podwórko między ptactwo domowe, gdzie staje się obiektem polowania stadka piskląt pod przewodnictwem matki, kwoki. Kurczęta zajęte ściganiem sprytnie wymykającego się robaka, nie zauważają nadciągającego niebezpieczeństwa – krążącego nad ich głowami jastrzębia chwytającego w szpony jedno z tych piskląt, które nie zdążyły się przed nim ukryć. Mniejsze lotne ptaki formują szwadron i ruszają na ratunek nieostrożnemu kurczakowi. Po zaciętej walce jastrząb w końcu opada z sił i… z piór i wypuszcza pisklę, które trafia z powrotem na podwórko, przerywając donośny lament opłakujących go kur. Ocalenie pisklęcia zostaje uczczone wspólnym tańcem ptaków leśnych i domowych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…