Filmy listonosz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje listonosz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po powrocie z Wietnamu, Jacoba Singera dręczą straszliwe wizje i koszmary. Obawia się, że może popaść w chorobę psychiczną. Jedynym oparciem Jacoba jest doktor Lewis, któy leczy jego silne bóle pleców i stara się rozwikłać zagadkę demonicznych wizji. Jego podejrzenia kierują się w stronę akcji ministerstwa wojny pod kryptonimem "Drabina", które na oddziale Singera prowadziło doświadczenia z nową bronią chemiczną.
Oto jedyne w swoim rodzaju imprezowe zwierzęta hodowlane, które sprawią, że ubawisz się po pachy i uśmiejesz do łez! Poznajcie Otisa, beztroską krowę, która spędza całe dnie na śpiewie, tańcach i psotach. Wspólnie z kolegami i koleżankami z zagrody daje się mocno we znaki właścicielowi farmy, Benowi.
Poza światem to opowieść o współczesnym człowieku, który dzięki gadżetom telekomunikacyjnym jest wszędzie i bez przerwy osiągalnym, zaganianym, uzależnionym w pełni od czasu. Chuck Noland (Tom Hanks) to wysoko postawiony pracownik Fed Exu, lotniczej firmy kurierskiej. W jego pracy liczy się przede wszystkim punktualność i skuteczność działania. Od pierwszych sekwencji filmu poznajemy diabelskie tempo pracy międzynarodowej firmy kurierskiej, w której zatrudniony jest Chuck. Według niego, każda stracona sekunda to stracone pieniądze lub zaufanie. Noland czuje się w swojej pracy jak ryba w wodzie, co chwila sprawdza pager, z narzeczoną ustala terminy spotkań tylko wtedy, gdy już wszystkie zawodowe sprawy załatwi terminowo. W dniu, kiedy go poznajemy, nad Pacyfikiem szaleje burza. Jego samolot odbywający nocny kurierski lot spada. Noland przeżywa katastrofę. Po sztormie wszystko się uspokaja i wstaje piękny ranek. Oczom Chucka ukazuje się wyspa, na której spędzi najbliższe lata. Tak oto dynamiczny człowiek sukcesu zostaje wyrzucony poza świat, poza czas z kilkoma paczkami, które nie zostaną już doręczone. Musi bardzo wiele wytrzymać, przede wszystkim znieść samotność, której nie zagłuszy nawet tykanie zegara.


Lina McLaindlow, córka generała, po krótkiej znajomości poślubiła typowego lekkoducha Johna Aysgartha. Wkrótce jednak zaczyna drażnić Linę sposób bycia jej wybranka. Ma wrażenie, że widzi tylko powierzchowność męża, ale tak naprawdę go nie zna...
Niemiecki młodzieniec chętnie wstępuje do wojska i jedzie na I wojnę światową, ale jego entuzjazm szybko słabnie, gdy widzi ten horror na własne oczy.
Świat według Kiepskich przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Główny bohater to postać nieprzeciętna – totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć. Od 1998 roku widzowie Polsatu śledzą wydarzenia, o których – jak mawia Ferdynand Kiepski – „nie śniło się nawet fizjologom”. Bohater był… w ciąży z ufoludkiem, skonstruował perpetum mobile, wysłał w kosmos teściową, skraplał głupotę, hodował w domu wirtualne świnie, sklonował żonę w warunkach domowych…
Sentaro (Masatoshi Nagase), to "kierownik" straganu z tradycyjnymi wypiekami japońskimi (wyrób składa się z dwóch naleśników z nadzieniem z pasty z czerwonej kandyzowanej fasoli), zwanymi "an". Tokue (Kirin Kiki), siedemdziesięcioletnia kobieta, stara się przekonać Sentaro, aby ją zatrudnił. Tokue ma sekret na wyśmienite ciasta. Smak jej domowej roboty, galaretki z fasoli, przekonuje go. Ino patrzeć, jak stragan zamienia się w mały sklepik!
Czujący zbliżającą się śmierć Sherlock Holmes próbuje napisać książkę o swoim ostatnim śledztwie.
Polski serial komediowy opowiada o przygodach, szesnastoletniego Pawła i piętnastoletniej Anuli, typowych nastolatków. W serialu występują przekomiczna Irena Kwiatkowska i niezapomniany Kazimierz Rudzki jako rodzice Pawła, Alina Janowska jako pełna werwy, atrakcyjna ciotka i Andrzej Szczepkowski, dystyngowany, o wspaniałym poczuciu humoru wujek Anulki, wreszcie zabawny Jarema Stępowski, który zbierał suchy chleb dla konia.
Listopad 1984 r., Izba Zatrzymań Hohenschönhausen. Kapitan Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) skutecznie i bezlitośnie przesłuchuje więźnia podejrzanego o pomoc przyjacielowi w ucieczce z kraju. Wiesler nagrywa przesłuchanie, żeby zaprezentować metody używane dla pozyskania zeznań jako przykład swoim uczniom w Wyższej Szkole Stasi. Na premierze sztuki Georga Dreymana (Sebastian Koch), Wiesler ma okazję obserwować autora i odtwórczynię głównej roli, piękną aktorkę Christę-Marie Sieland. Wkrótce Anton Grubitz (Ulrich Tukur), zarządzający Departamentem Kultury w Stasi, wyda Wieslerowi rozkaz prowadzenia stałego nadzoru nad pisarzem, którego minister Hempf (Thomas Thieme) podejrzewa o nielojalność wobec Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…