Filmy wojsko, broń maszynowa, strzelanina

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojsko, broń maszynowa, strzelanina. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Cameron kontynuuje rozpoczęty wątek w 57 lat po finale pierwszej części, kiedy Ripley i jej kot, wybudzeni ze stanu hibernacji, zostają uratowani w kosmosie przez ekipę ratowników. Władze proponują bohaterce powrót na planetę w towarzystwie oddziału marines i zbadanie przyczyny zerwania kontaktu z istniejącą tam kolonią. Jednak wysłannicy to zespół zuchwałych twardzieli, którym nie uśmiecha się udział w tak szaleńczej misji. Na miejscu odnajdują jednego ocalałego człowieka - słodką, przerażoną, ale jednocześnie bardzo twardą dziewczynkę. Od początku wiadomo, że przewaga wroga jest zastraszająca. Członkowie załogi potykają się z Obcym, w końcu dojdzie do konfrontacji samej Ripley z ostatnim żyjącym potworem.
Opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.


Film jest fabularnym zapisem dramatycznych wydarzeń z 30 stycznia 1972 roku, kiedy z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci. Po masakrze w Derry, Irlandia Północna stanęła w obliczu wybuchu wojny domowej. Wielu młodych ludzi wstąpiło w szeregi katolickiej organizacji terrorystycznej IRA i protestanckiej UVF, co rozkręciło spiralę przemocy trwającą już 30 lat.
W ostatnich dniach planety Krypton, naukowiec Jor-El wysyła swego syna na Ziemię, aby uratować go przed zagładą. Przygarnięty przez małżeństwo Kentów, Kal-El próbuje dostosować się do ludzi, co jest niezwykle trudne, gdy dysponuje się nadludzkimi mocami. W końcu udaje mu się dowiedzieć kim jest, ale sprowadza to na Ziemię kryptońskich przestępców dowodzonych przez generała Zoda.

Surogaci

6,3
Przyszłość. Ludzie żyją w zupełnej izolacji i utrzymują ze sobą kontakt jedynie za pośrednictwem robotów zwanych surogatami. Gdy dwa z nich giną, a osoby, które zastępowały, zostają zamordowane, do akcji wkracza agent FBI Tom Greer (Bruce Willis).
Film przedstawia autentyczne wydarzenia z powrotu żołnierzy z wojny w Afganistanie do domów w USA. Pyta i odpowiada na pytania jak żyć po takich przeżyciach. Ukazuje dramaty poszczególnych wojskowych i ich rodzin.

Dystrykt 9

7,5
8,0
Po 20 latach ludzie w końcu decydują się spacyfikować dystrykt 9 i przesiedlić mieszkających tam kosmitów do obozów koncentracyjnych. Podczas jednej z takich akcji Wikus Van De Merwe, zostaje oblany cieczą pozaziemskiego pochodzenia. W wyniku tego jego ciało zaczyna mutować w jednego z kosmitów.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…