Filmy szpital, lata 1910-1919

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, lata 1910-1919. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sześciu szalonych Pythonów w swoim najbardziej zwariowanym filmie! John Cleese, Graham Chapman, Terry Jones, Eric Idle, Terry Gilliam, Michael Palin postanawiają wyjaśnić Sens Życia. Ci niepoprawni Brytyjczycy prezentują żarty na temat różnorodnych części ciała i ich funkcji, wydarzeń wojennych, cudu narodzin oraz tego, co czeka na nas w niebie. Dla Pythonów nic nie jest świętością. Po obejrzeniu ich w akcji zaczniesz patrzeć na życie inaczej. Humor w tej opowieści jest szczery i radosny.
Opowieść HBO o grupie amerykańskich sufrażystek, które na przełomie XIX i XX wieku podjęły walkę o prawa kobiet. Hilary Swank w głównej roli.
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.


Podczas pierwszej wojny światowej, niepełnoletni student Francois Jaubert (Gérard Philipe) spotyka i zakochuje się w Marthe Grangier (Micheline Presle), która jest zaręczona z Jacquesem (Jean Lara), żołnierzem będącym na froncie. Chociaż Francois kocha ją żarliwie, zostają rozdzieleni i dziewczyna poślubia Jacquesa. Ale kiedy Marthe i Francois spotykają się ponownie, ich wzajemne uczucia okazują się silniejsze niż kiedykolwiek i rozpoczyna się pozamałżeński romans...
Nieśmiały dziesięciolatek wakacje spędza z dwoma bardzo tajemniczymi wujkami. Każdy z nich ma za sobą jakąś tajemniczą i zarazem niebezpieczną przeszłość. [opis dystrybutora]
Film jest opowieścią o życiu Lou Gehriga, słynnego sportowca, który rozegrał 2130 kolejnych spotkań w amerykańskiej profesjonalnej lidze baseballa. Obraz przedstawia życie Lou’ego od jego dzieciństwa spędzonego w Nowym Jorku, poprzez karierę sportową, początki nieuleczalnej choroby aż do pożegnalnego występu, gdzie w obecności tłumu kibiców wygłosił ostatnie przemówienie.
Tytułowy Johnny to młody Amerykanin, który z powodu wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca ideałów, zaciąga się do wojska, aby jak twierdzi, podczas I wojny światowej "walczyć o demokrację". Podczas inspekcji okopów Johnny zostaje wyznaczony do idiotycznej misji, w której zostaje bardzo ciężko ranny. Wybuch bomby pozbawia go rąk, nóg oraz twarzy, a w dalszej konsekwencji - również wzroku, słuchu i węchu. Lekarze cudem ratują młodego żołnierza, który po umieszczeniu w szpitalu określony jest mianem "warzywa". Diagnoza lekarzy nie jest do końca trafna. Wewnątrz zmasakrowanego organizmu nadal funkcjonuje mózg. Chłopakowi udaje się wymyślić sposób porozumiewania się z otoczeniem przy pomocy alfabetu Morse'a. W ten sposób Johnny nawiązuje kontakt z jedną z pielęgniarek...
Bronek Jabłoński (Jakub Wesołowski) jest oficerem w rosyjskiej armii, Władek Jarociński (Wojtek Zieliński) służy w randze podporucznika w wojsku niemieckim. Tomasz Szymański (Tomasz Borkowski) to porucznik armii austro-węgierskiej. Bohaterów poznajemy w pogrążonej chaosem Rosji, na kilka miesięcy przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ich losy niespodziewanie się splatają, jak się okazuje – trwale. W kolejnych odcinkach serialu akcja przenosi się do 1920 r. Bohaterowie biorą udział w działaniach wojennych, w tym – w jednej z najważniejszych bitew w historii świata – bitwie warszawskiej, czyli Cudzie nad Wisłą.

Morfina

6,8
Historia rozgrywa się w 1917 roku, czas rewolucji, nadziei i śmierci. Do szpitala w powiatowym miasteczku przyjeżdża 23-letni doktor Michał Polakow, gdzie otrzymał przydział po zakończeniu studiów. Czeka na niego felczer, dwie pielęgniarki i niezliczona rzesza chorych. Jego pierwszy pacjent umiera na dyfteryt. Bojąc się tego, że on sam może się zarazić tą chorobą, prosi pielęgniarkę o szczepionkę. Wieczorem pojawia się u niego okropne swędzenie w miejscu ukłucia. Chcąc uśmierzyć ból pielęgniarka Anna podaje mu morfinę...
Vera jest mądrą i śliczną dziewczyną. Jej marzeniem jest dostanie się na Oxford, ale ojciec wolałby ją wydać za mąż. Vera obraca się w towarzystwie swojego brata Edwarda i jego kolegi Victora, któremu dziewczyna się podoba. Jednak dopiero nowy kolega Edwarda - Roland, zwraca uwagę Very i z wzajemnością. Vera w końcu spełnia swoje marzenie i dostaje się na Oxford, ale wtedy wybucha I Wojna Światowa. Roland wyjeżdża walczyć we Francji, a Vera rezygnuje ze studiów by pomagać jako pielęgniarka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…