Filmy rygor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rygor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

McMurphy – szuler, chuligan i drobny złodziej – chcąc uniknąć więzienia, symuluje chorobę umysłową. Trafia na oddział psychiatryczny zarządzany przez bezwzględną siostrę Ratched.
Erling, 17-letni buntownik, trafia do ośrodka poprawczego na wyspie skazańców, gdzie panuje rygor. Zamierza sprzeciwić się reżimowi.
Historia rozgrywająca się w prestiżowej szkole dla chłopców – Gurukul, gdzie obowiązują surowe zasady i nie ma miejsca na miłość. Uczelnia zarządzana jest przez dyrektora Narayana Shankara, który utrzymuje w szkole dyscyplinę i dba o to, aby wszystkie prawa były skrupulatnie przestrzegane. Niestety nie pozwala uczniom na choć odrobinę swobody ani na związki uczuciowe. Wraz z nowy rokiem do szkoły trafia młody nauczyciel muzyki - Raj, który nie tylko uczy gry na instrumentach, ale również tego, czym jest prawdziwa miłość. Wkrótce okazuje się, że niegdyś był on zakochany w córce dyrektora. Shankar jednak nie pozwolił im się spotykać. Teraz dowie się, jaki jest prawdziwy powód przybycia Raja do Gurukul.


Opowieść o siedmioletnim chłopcu zaniedbywanym przez rodziców. Żyje on w pozbawionej na pierwszy rzut oka trosk rodzinie. Matka i ojciec pracują umysłowo i przez to nie mają czasu dla syna. Chłopak popada w depresję, a rodzice zamiast szukać przyczyny jego stanu wysyłają go do lekarza.
Po przebytym załamaniu nerwowym, Anand (Salman Khan) trafia do prywatnego szpitala psychiatrycznego, którego właścicielem jest surowy doktor Khurana (Om Puri). W ramach terapii, mężczyzna często przebywa z piękną lekarką Tanvi (Kareena Kapoor), wskutek czego oboje zakochują się w sobie. Ojciec Tanvi- Khurana kategorycznie zakazuje jej bliższych kontaktów z chorym psychicznie człowiekiem, uważanym za mordercę...
Walerij Prijomychow występuje w roli kierownika letniego obozu sportowego, absolwenta Leningradzkiego AWF. Na obozie gromadzi on „trudną młodzież”. Wielu spośród tej grupy było już notowanych na milicji. Jeden trafił nawet do obozu prosto z sali sądowej, gdzie skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu.

Bokser

7,1
Główny bohater to bokser Tolek Szczepaniak (Daniel Olbrychski). Awans do kadry narodowej i tytuł mistrza Polski zawdzięcza głównie swojemu nadzwyczajnemu talentowi, nie wyniósł bowiem nic więcej ze swojego prowincjonalnego miasteczka. Ma trudny charakter rozrabiaki i nie potrafi podporządkować się sportowym rygorom. Wkrótce popada w konflikt z prawem i za udział w bijatyce ląduje w więzieniu. Nie przestaje trenować i po skończeniu kary trener Jan Zgoda postanawia mu jeszcze raz zaufać. Tymczasem zbliża się olimpiada…
Dom świętego Kazimierza w Ivry na peryferiach Paryża – miejsce, gdzie w osamotnieniu spędził sześć lat niedoceniony za życia poeta romantyczny Cyprian Kamil Norwid. Przybył z zamiarem spędzenia w przytułku dla emigrantów dwóch tygodni. Pozostał do końca swych dni. Zamieszkują tam również weterani powstań narodowych, którzy wiecznie prowadzą spory, które z nich było ważniejsze. Domem i jego pensjonariuszami opiekują się siostry zakonne, które fundusze na utrzymanie pozyskują od „dobroczyńcy” księcia Czartoryskiego. Okazuje się, że sponsor ogranicza ich wydatki, co staje się przyczyną często nieświeżego jedzenia. To jest powodem buntu…
Władczy biznesmen Gaurav Rane (Akshaye Khanna) rozciąga swoje rządy także na dom i swojego ojca (Paresh Rawal). Traktując rodzica jako swojego podopiecznego, Gaurav bez przerwy go poucza i krytykuje. Pewnego dnia mężczyzna spotyka swoją znajomą ze szkoły, piękną Sheekhi (Genelia D'Souza). Okazuje się, że jej starsza towarzyszka jest pierwszą miłością ojca Gaurava. Młodzi postanawiają połączyć i uszczęśliwić swoich bliskich.
Entuzjastyczny, eksperymentalny dokument Julie Wyman przeplata historię grupy otyłych synchronicznych pływaczek „Pulchnych Lilii” i greckiego matematyka, Archimedesa, ogarniętego obsesją unoszących się ciał. A wszystko po to, żeby proklamować i uczcić fakt, że „grube” unosi się na powierzchni! Podczas kiedy „Pulchne Lilie” przygotowują się do występu w programie „The Tonight Show with Jay Leno”, film Wyman śledzi ich rygorystyczne treningi i strategie, które mają promować hasła dotyczące akceptacji własnego ciała, pozostawania fizycznie sprawnym w przypadku nadwagi oraz nadać otyłości moc i subwersywną siłę. Oszałamiający i bezkompromisowy, poruszający się pomiędzy kolorowymi a czarno-białymi wstawkami, między techniką filmową a techniką wideo, wreszcie pomiędzy stylem właściwym produkcjom kręconym „z ręki” a tym powstałym w wyniku tradycyjnej pracy kamery, „Buoyant” zwraca uwagę na swoją własną „powierzchnię” i pozostawia nas z radosnym potencjałem grubego ciała, które w znaczeniu dosłownym i kulturowym unosi się ponad stereotypami, stając się przysłowiową „wisienką na torcie”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…