Filmy wisła

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wisła. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rejs

7,3
Statkiem podróżuje pasażer "na gapę". Zostaje uznany za instruktora kulturalno-oświatowego.
Rok 1930. Polskie miasteczko nad Wisłą, pełne małych i dużych nieszczęść, ukrytych ludzkich pragnień, zyskuje szczególne znaczenie - staje się obrazem "całego świata". Oto "miejscowi" i "letnicy", ludzie z różnych grup społecznych: zubożała inteligencja, artyści, mieszczanie o różnym stopniu zamożności, biedota szanująca każdy grosz i każdą pracę, i nędza ostateczna - ale bez utraty godności. Każdy z nich nosi w sobie obraz Boga i każdy, niezależnie od tego, czy jest artystą czy kupcem, szuka sensu istnienia.

Dług

7,8
Polska lat 90. XX wieku. Adam i Stefan, młodzi biznesmeni z inteligenckich domów, nie przeczuwają, że spotkanie z Gerardem to początek ich koszmaru. Mężczyzna po tym, jak bank odmówił im kredytu, proponuje pożyczkę, ale z wysoką prowizją. Rezygnują, jednak Gerard, który okazuje się gangsterem, i tak żąda spłaty fikcyjnego długu. Stosuje różne formy nacisku – od gróźb po pobicie – nawet, gdy oddają mu cały swój majątek. Przerażeni, nie doczekawszy się pomocy policji, uzmysławiają sobie, że zakończyć ów koszmar można tylko w jeden sposób...


Ciotka Hitlera

5,8
3,0
Piaskarz pracujący na Wiśle wyławia z rzeki dwie kobiety, które są Żydówkami. Od tej pory ukrywa je w swoim domu.
Do małego miasteczka przyjeżdża młody pracownik muzeum – Tomasz, dysponujący pokracznym, ale nader sprawnym samochodem. Został ściągnięty przez prowadzącego wykopaliska profesora Opałkę. Ponoć w okolicy znajdują się skarby byłego dziedzica. Tomasz poszukuje ich na własną rękę, ale śledzony jest przez asystentkę Opałki, zwaną „Zaliczką”. Wraz z trójką harcerzy wpada na trop szajki usiłującej zagarnąć zbiory, wyjaśnia przyczyny śmierci zaufanego przyjaciela dziedzica-Kolasy.
Baśń filmowa dla dzieci i młodzieży, w której wykorzystano niemal wszystkie legendy związane z pradziejami i powstaniem Warszawy. Mamy więc i tytułową Syrenę (pół kobietę, pół rybę), która wabiła swoim pięknym śpiewem wprost w wiślane tonie, mamy kowala z nadwiślańskiej wioski o imieniu Wars i córkę kmiecia, Sawę, której macochą jest wiedźma Kobylicha. Są też legendarne Praczki, mieszkające w głębinach Wisły, jest zły duch nękający rybaków, Dziwun i wiele innych, a znanych nam z ludowych podań o naszej pięknej stolicy.
Drobny złodziejaszek Aleksy (Jerzy Pichelski) chce kupić barkę, aby zaimponować swojej narzeczonej Annie (Ina Benita).
Zabór austriacki, rok 1893. Dziesięcioletni Henryk trafia do szkoły w Krakowie. Ale nie w szkole, tylko na stancji u baronowej von Golz przechodzi edukację patriotyczną i obywatelską lojalistów. Jednak Henryk nie ulega ich wpływom, wraz z kolegami ze szkoły składa przysięgę na wierność ojczyźnie i walczy z nie lubianym nauczycielem języka niemieckiego. W szkole chłopcy są szykanowani, baronowa wymawia Henrykowi stancję...
Akcja rozgrywa się w Warszawie podczas Powstania Warszawskiego. Stary, drewniany dom na prawobrzeżnej Pradze. Mieszkańcy domu codziennie, zza Wisły, obserwują i nasłuchują odgłosów walk powstańców. Wszyscy sposobią się do walki, chcą pomóc, czekają na rozkazy. Wśród nich jest Tadeusz - młody poeta z amputowanymi nogami. Próbuje przekonać żołnierzy AK i AL, którzy stacjonują na Pradze, że wolna ojczyzna, Polska, jest wartością wspólną. Tymczasem grupa młodych ludzi szykuje się do nocnej przeprawy przez Wisłę…
Rok 1943, radziecki obóz pracy w Azji Środkowej. Dwaj Polacy – BOGDAN SOWIK (Leszek Herdegen) i STANISŁAW KRAWCZYK (Bronisław Pawlik) – pracują przy budowie wielkiego kanału. Pewnego dnia dowiadują się, że w Sielcach nad Oką formuje się polskie wojsko. Pragną się do niego dostać. Jeden z nich ma stary polski paszport, drugi nie ma żadnych dokumentów. Wkrótce udaje im się uciec z obozu... Jadą wagonami towarowymi i bydlęcymi. Ukrywają się w pociągach osobowych. Na chwilę znajdują schronienie u sympatycznej radzieckiej maszynistki w węglarce, lądują też na dachu jakiegoś wagonu, gdzie spotykają wędrowca, który podąża w tym samym kierunku co oni. W końcu trafiają do Sielc. Wraz z innymi uczestnikami szlaku bojowego I Dywizji Piechoty imienia Tadeusza Kościuszki biorą udział w bitwie pod Lenino. Wkrótce docierają do Polski. W Zamościu pomagają dwóm rzekomo głodującym kobietom. Ich oddział dowodzony przez porucznika Nagrabę walczy o przyczółek na Wiśle. Po bitwie okazuje się, że jeden z żołnierzy zaginął. Nikt nie wie, kto to był, co robił, czym się wyróżniał, a nawet czy na pewno zginął. Pozostanie nieznanym...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…