Filmy bieszczady

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bieszczady. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Adaptacja powieści Marka Hłaski „Następny do raju”. Akcja filmu toczy się w bazie transportu drewna w Bieszczadach. W tym odludnym, ponurym miejscu, w niezwykle ciężkich warunkach, pracują wyrokowcy i życiowi wykolejeńcy. Fatalny stan techniczny samochodów nie tylko utrudnia im wykonywanie obowiązków, lecz stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo. Nic dziwnego, że nikomu nie zależy na pracy, wszystkim zaś – na możliwie szybkiej ucieczce. Nie ma tu bohaterów jednoznacznie złych ani jednoznacznie dobrych. Nikt też nie przechodzi budującej przemiany od ciemnego typa do przodownika pracy. Wszyscy są „przyczernieni”, cyniczni. Mimo że znajdują się w sytuacji bez wyjścia, na co dzień stają oko w oko ze śmiercią, starają się jednak żyć zgodnie z własnym kodeksem honorowym. Choć pozbawieni złudzeń i skrupułów, są zdolni do autentycznego bohaterstwa.

Wataha

7,3
Serial „Wataha” to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który na skutek wybuchu traci narzeczoną Ewę, a także bliskich współpracowników i przyjaciół. Ocalał jako jedyny, przez co ściąga na siebie falę podejrzeń. Po chwili zwątpienia w sens pracy wraca, aby rozwikłać tajemnicę związaną z zamachem. Rebrow to „bieszczader”, jest wiązany z Bieszczadami od zawsze, jest też postacią szanowaną w środowisku. Próbując rozplątać całą intrygę, coraz bardziej się pogrąża w zakamarkach swojej duszy – charakteryzuje swoją postać Leszek Lichota.
Ojciec z dwoma synami wybiera się w Bieszczady. Wkrótce odwiedza ich nieznajomy mężczyzna, który zaczyna ich terroryzować.


Utrzymany w konwencji westernu film przygodowy rozgrywa się w Bieszczadach, które jeszcze w trzy lata po wojnie były areną tragicznych i krwawych wydarzeń. Realizatorzy filmu, odwołując się do autentycznych zdarzeń odnotowanych w protokołach z bieszczadzkich posterunków milicyjnych, na pierwszy plan wysunęli przygodę, ucieczki i pogonie, pojedynki, sprytne pułapki i cudowne ocalenia oraz oczywiście miłość do pięknej dziewczyny, która pomaga bohaterowi w walce o sprawiedliwość.
Tragiczne losy bohaterskiego żołnierza ukazujące walki toczące się w 1946 roku w Bieszczadach, gdzie ciągle jeszcze obecne są oddziały UPA i WiN. Tytułowy ogniomistrz Kaleń walcząc z ukraińskimi nacjonalistami, zostaje pojmany. W wyniku tortur zaczyna udawać dezertera, co pozwala mu zmylić czujność wroga i uciec. Brawurowa walka wydaje się być nagrodzona, nadchodzi bowiem wreszcie odsiecz polskich oddziałów. Wydaje się, ponieważ Kaleń postanawia jeszcze uratować ukraińskie dziecko…
Kuba (Jan Wieczorkowski) i Robert (Andrzej Andrzejewski) są kumplami z licealnej ławy. Łączy ich miłość do motocykli Enduro. Obaj też dorabiają popołudniami, rozwożąc pizzę na telefon. Po powrocie do domu Kuba zastaje swój motocykl przykuty łańcuchem do ściany garażu. Wściekły ojciec zabrania mu jeżdżenia na swojej maszynie. Zbuntowany namawia swego kumpla i razem uciekają z domu. Trafiają w Bieszczady, gdzie dochodzi do scysji na stacji paliw. Kuba wyjmuje pistolet…
Historia dzieje się w Bieszczadach, tuż po wojnie. Siedmiu żołnierzy, dowodzonych przez Szefa, w drodze po cywilne dokumenty zatrzymuje się w małym miasteczku, od przejścia do cywila dzielą ich godziny. Miasteczko terroryzuje banda Haka. Wieczorem ma się tam odbyć wesele Brzozy i Maryny. Udział w uroczystościach zapowiedział dowódca bandy, Hak, były towarzysz broni Brzozy i konkurent do ręki Maryny. Żołnierze postanawiają zostać w miasteczku i zapobiec rozlewowi krwi, ale czy wszyscy przeżyją?
Jest już po zakończeniu wojny, ale w Bieszczadach nadal trwają walki z banderowcami. Mosur, wówczas w randze porucznika KBW, podszywając się pod Krwawego Wasyla, zostaje członkiem bandy, a następnie zabija jej herszta. Kilkanaście lat później Mosur, już jako cywilny inżynier, zostaje oskarżony o współpracę z UPA…
Próba pokazania, że w Polsce też może być namiastka Dzikiego Zachodu, choć akurat w tym wypadku chodzi o wschód Polski, a dokładnie Bieszczady. Dwaj studenci zootechniki, Jacek i Stefan przyjeżdżają tu z miasta na wakacje, ale i żeby zarobić. Zatrudniają się jako swego rodzaju „kowboje” przy wypasie bydła. Na początku jednak, miast oczekiwanych romantycznych przygód, dopada ich zwyczajna nuda. Wszystko się zmienia z chwilą, gdy Stefan dostaje ogiera – zaczyna się bowiem czuć jak prawdziwy bohater westernu. Dość powiedzieć, że faktycznie atmosfera wokół niego zaczyna gęstnieć jak w westernie: są i dwie kobiety, i rywalizacja z przyjacielem o względy jednaj z nich, jest także bar z przesiadującymi tam ciemnymi typami, jest nawet strzelanina z bandą przemytników. Czy o aż tak niebezpiecznych przygodach marzyli nasi bohaterowie?
Handlarz starociami na bazarze, Gębala, przypadkowo staje się właścicielem starej gitary. Wrzucił ją do pawlacza i zapomniał. Jakiś czas później, podczas w wycieczkę do Włoch, dowiaduje się, że jego gitara to cenny zabytek, wart milion dolarów. Pierwszym samolotem wraca do domu, ale gitary już tam nie ma. Jego siostrzenica wysłała ją swojemu chłopakowi, który wraz z zespołem wyjechał na festiwal w Bieszczady. Gębala natychmiast rusza na poszukiwania…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…