Filmy wózek inwalidzki, śpiewanie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wózek inwalidzki, śpiewanie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Fikcyjne miasteczko Salem, to miejsce, w którym rozgrywa się akcja serialu. Film opowiada o losach dwóch potężnych rodzin Horotn i Bradys, które od zawsze ze sobą rywalizują. Tajemnice, kłamstwa i romanse, to codzienność dla głównych bohaterów.
Douglas (Caleb Landry Jones) był w młodości maltretowany przez swojego ojca i rzucony psom na pożarcie, lecz te, zamiast go zaatakować, zaczęły go chronić i stały się jego sprzymierzeńcami. Obecnie już dorosły mężczyzna wyrusza w podróż, dzięki której ma nadzieję uporać się z dawną traumą i wyleczyć rany fizyczne, jak i psychiczne. Często nagina zasady społeczne i prezentuje przesadną miłość do czworonożnych przyjaciół.


John Callahan to autentyczna postać i ulubieniec samego Robina Williamsa (właśnie on podsunął Van Santowi pomysł realizacji tego obrazu). Inspirowany autobiograficzną książką komediodramat zaczyna się od przedstawienia burzliwej młodości Johna. Wypadek, do którego doszło pod wpływem alkoholu, uczynił z Callahana kalekę, ale nie stępił jego temperamentu. Przykuty do wózka inwalidzkiego mężczyzna postanowił zdobyć sławę jako niestroniący od prowokacji i obsceniczności karykaturzysta.
Film oparty na faktach, które pod koniec lat sześćdziesiątych zbulwersowały francuską opinię publiczną … Daniele Guenot (Annie Girardot) - trzydziestoletnia nauczycielka szkoły średniej - zakochała się z wzajemnością w swym siedemnastoletnim uczniu Gérardzie Leguen (Bruno Pradal). Rodzice chłopaka oskarżyli kobietę o uwiedzenie nieletniego. Czy miłość Daniel i Gerarda wytrzymała taką próbę? Jak bohaterka zniosła upokarzający proces i pobyt w areszcie?
Po opuszczeniu szpitala dla umysłowo chorych Ricky zaczyna śledzić Marinę, prostytutkę, z którą kiedyś uprawiał seks. Ricky postanawia namówić ją, żeby została jego żoną.
Poruszający się na wózku inwalidzkim milioner zatrudnia do opieki chłopaka, który niedawno wyszedł z więzienia. Zupełnie dla siebie obcy mężczyźni zostają najlepszymi przyjaciółmi.

Glee

7,1
Liceum imienia Williama McKinleya nie raz wygrywało międzystanowe konkursy chórów. Sukcesy w tej dziedzinie odeszły jednak w zapomnienie. Wszystko zmienia się z chwilą, w której nauczyciel hiszpańskiego (Matthew Morrison), z natury idealista przejmuje kierownictwo nad chórem i przekształca grupę nijakich śpiewaków w wokalistów i tancerzy z prawdziwego zdarzenia.

Pełnia życia

6,7
5,8
Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do para­liżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie szukać nadziei?
Teoria wszystkiego to historia, przedstawiająca postać jednego z najwybitniejszych umysłów naszych czasów - słynnego astrofizyka, Stephena Hawkinga. W 1963 roku Stephen Hawking (Eddie Redmayne), student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge ma już osiągnięcia w swojej dziedzinie i ambicje znalezienia "prostego, ale wymownego wytłumaczenia" wszechświata. Osobiste doświadczenia otwierają przed nim inne, zupełne nieznane terytoria. Stephen zakochuje się w koleżance, studentce nauk humanistycznych, Jane Wilde (Felicity Jones). Jednak w wieku 21 lat ten młody i znakomicie zapowiadający się naukowiec otrzymuje druzgocącą diagnozę: stwardnienie zanikowe boczne. Jak wyrokują lekarze, choroba w krótkim czasie zaatakuje jego sprawność ruchową i ograniczy możliwość porozumiewania się. Jednak miłość Jane, jej wsparcie i determinacja okazują się nieocenione. Mając u boku kochającą żonę, Stephen nie dopuszcza do siebie myśli, że postawiona przez lekarzy diagnoza może być ostateczna. Jane zachęca męża, żeby ukończył doktorat, w którym pojawiają się zaczątki słynnej teorii o stworzeniu wszechświata. Po jego entuzjastycznym przyjęciu Stephen pochyla się nad kolejnym naukowym wyzwaniem, zgłębiając zagadnienie, które stało się w jego życiu rzeczą niezwykle cenną - czas.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…