Filmy uniwersytet, taniec, męska nagość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uniwersytet, taniec, męska nagość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rozgrywający się w Los Angeles w 1962 roku, w najgorętszym okresie kryzysu kubańskiego, A Single Man to historia George’a Falconera, 52-letniego brytyjskiego profesora uniwersyteckiego, ktory probuje odnaleźć sens życia po śmierci Jima, swego wieloletniego partnera. George skupia się na przeszłości i nie dostrzega przyszłości. Obserwujemy jeden dzień z jego życia, w ciągu którego seria zdarzeń i spotkań doprowadzi go do podjęcia decyzji, czy istnieje sens życia po Jimie. George’a pociesza przyjaciółka Charlie, 48- letnia piękność, która sama walczy z nękającymi ją pytaniami o przyszłość. Młody student George’a, Kenny, który powoli dochodzi do porozumienia sam ze sobą, śledzi George’a, czując w nim pokrewną duszę.
Harold i Erick studiują razem w Cambridge i trenują biegi. Każdy z nich ma jednak odmienną filozofię życiową. Jeden z nich dobrze się bawi i wykorzystuje swój talent aby zdobyć sławę i uznanie. Dla drugiego bieganie to nie tylko świętowanie po wygranych zawodach. Obaj jadą na mistrzostwa olimpijskie, a ich rywalizacja zaczyna przybierać coraz poważniejszy charakter.
Emilie (Lucie Zhang) zakochuje się w swoim współlokatorze Camille’u (Makita Samba). Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami. Wszystko do czasu, gdy poznaje Norę (Noémie Merlant), która ma jednak obsesję na punkcie kogoś innego: Amber (Jehnny Beth), tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce. Kolejne przyjęte z entuzjazmem w Cannes dzieło Jacquesa Audiarda, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą "Imigrantów" i wyróżnionego Grand Prix "Proroka". Film jest ekranizacją komiksowego hitu – "Śmiechu i śmierci" Adriana Tomine’a, a jego współscenarzystką jest gwiazda francuskiego kina, Céline Sciamma. Akcja obrazu rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad blokowiska, które jest paryskim Chinatown.


Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.
Brian Jackson to student pierwszego roku prestiżowego Uniwersytetu Bristol w Londynie. Czas mija mu na pokonywaniu szkolnych problemów i na robieniu z kumplami wygłupów. Wraz z dostaniem się do telewizyjnego teleturnieju międzyuczelnianego, zakochuje się w pięknej koleżance z drużyny. Sądząc, że zaimponuje jej tylko rozległą wiedzą, rozpoczyna pilne przygotowania do quizu.
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.
To jeden z tych filmów, co to są "o życiu". Opowiada losy trójki bohaterów, którzy próbują razem ułożyć sobie życie. Dwóch mężczyzn i kobieta. Wątek gejowski. Rozterki psychiczne, przełomowe wybory życiowe. Film ciągnie się od wczesnych lat dziecięcych bohaterów do pełnej dorosłości. Spokojna opowieść o niespokojnych duszach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…