Filmy śmierć, szkoła, relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, szkoła, relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Malena

7,3
Dwunastoletni Renato jest zakochany w Malènie. Kiedy jednak zazdrośni sąsiedzi zaczynają o niej plotkować, Renato musi oddzielić prawdę od kłamstw.
Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...


Rose i Christopher Da Silva szczęśliwie wychowują adoptowaną córkę Sharon do czasu, gdy ta zaczyna miewać koszmary senne i wykrzykiwać nazwę miasteczka Silent Hill. Zdesperowana żona, wbrew mężowi, zabiera córkę do owego miasta z nadzieją wyleczenia jej z dziwnej choroby. Nie podejrzewa nawet, że wyjazd ten odmieni na zawsze jej życie, bowiem wszystko to, co spotka i zobaczy jest jakby żywcem wyjęte z ludzkiego koszmaru.
Jacob Petersen wiele lat temu wyjechał z Danii do Indii, gdzie objął stanowisko dyrektora sierocińca dla porzuconych dzieci. Szczególna więź łączy go z 8-letnim Promodem, którym to opiekuje się od dnia jego narodzin. jednak na kilka dni przed urodzinami chłopca Jacob musi go opuścić - wyrusza do Danii, aby zdobyć pieniądze niezbędne dla funkcjonowania sierocińca. Na miejscu poznaje bogatego biznesmena Jorgena, który ma przygotować umowę gwarantującą sierocińcowi dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Jacob zostaje też zaproszony na ślub jego córki. Na ceremonii spotyka matkę panny młodej - swoją dawną znajomą. Na weselu natomiast, na jaw wychodzi pewna tajemnica, która ma ogromne znaczenie dla Petersena. Od tej chwili zmieni się cały jego świat. Film o niedopowiedzeniach, błędach, nieszczęściu, ale także wielkim uczuciu, które karze zadbać o przyszłość najbliższych osób...
Czternastoletnia Maria żyje w dwóch światach. W szkole interesuje ją to co typowe nastolatki, ale w domu jej rodzina funkcjonuje według zasad Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X i tradycyjnej interpretacji katolicyzmu. Ze wszystkiego co Maria myśli i robi ma zdawać sprawę Bogu. A ponieważ Bóg jest surowym pasterzem, dziewczyna żyje w ciągłym strachu, że popełni jakieś przewinienie. W domu władcza matka i wycofany ojciec, a poza nim – kłótnie z nauczycielami i lekarzami. Rozpaczliwie pragnąc wszystkich zadowolić Maria tkwi w centrum konfliktu. Jak ma pogodzić uczucie do chłopaka ze ślubami zachowania czystości serca? Czy Bóg zażąda ogromnej ofiary, żeby jej brat wyzdrowiał?
Joan Allen wciela się w rolę Terry - żony i matki czterech córek, która niespodziewanie zostaje opuszczona przez męża. Swój gniew i frustrację topi w alkoholu, gdy pewnego dnia zakwita przyjaźń pomiędzy nią a sąsiadem (Kevin Costner). Denny, dawna gwiazda baseballu, a obecnie DJ radiowy staje się najpierw wspaniałym kumplem do picia, a następnie ich zażyłość przeradza się w coś więcej. Jak jednak Danny poradzi sobie z pięcioma kobietami, które dobrze wiedzą czego chcą? Czy Terry znajdzie lekarstwo na swoją złość?
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Wyzuta z uczuć szefowa kuchni, Martha James, zostaje zaskoczona nagłą śmiercią siostry, której dziesięcioletnia córka trafia pod opiekę bohaterki. Do tego musi dzielić restauracyjną kuchnię z uroczym, obiecującym kucharzem.

X-Men

7,2
W świecie pełnym strachu przed wrogimi mutantami rodzi się grupa ludzi o nadzwyczajnych, nieprawdopodobnych umiejętnościach. By mogli oni trenować i doskonalić swoje moce bez obaw o własne życie, profesor Xavier tworzy dla nich na terenie własnej posiadłości Szkołę Młodych Talentów. Od tej pory jako grupa X-Men muszą walczyć o swoje prawa z nadzieją, że uda im się uczynić świat bezpieczniejszym, a ludzie i mutanci wreszcie będą mogli żyć razem w zgodzie i harmonii. Jednak podczas gdy X-Men pod wodzą swojego mentora walczą o pokój, są też tacy, którzy starają się wyeliminować ludzką rasę, aby zrobić miejsce dla istot wyższych - mutantów. Od tej pory zacięta walka toczy się już nie tylko między dwoma gatunkami...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…