Filmy wrocław, zemsta, relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wrocław, zemsta, relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film biograficzny o św. Edycie Stein - niemieckiej filozof (była asystentką Edmunda Husserla) i Karmelitance Bosej, męczennicy Oświęcimia. Wychowała się w rodzinie żydowskiej. Z czasem stała się ateistką. Już jako dojrzała kobieta - pod wpływem lektury dzieł św. Teresy z Avila - nawróciła się na katolicyzm. Po dojściu Hitlera do władzy, z powodu swego pochodzenia żydowskiego, dostała zakaz wykonywania pracy dydaktycznej i robienia habilitacji. Wstąpiła wtedy do Karmelitanek Bosych w Kolonii. W czasie II Wojny Światowej została przeniesiona do klasztoru w Holandii, z którego w roku 1942 zostaje wywieziona wraz z innymi katolikami pochodzenia żydowskiego do Oświęcimia i zagazowana. Była autorką takich dzieł jak: "O zagadnieniu wczucia", "Byt skończony a Byt Wieczny" oraz "Wiedza Krzyża". W 1987 roku została beatyfikowana przez Jana Pawła II, w roku 1998 kanonizowana, a w roku 1999 ogłoszona Współpatronką Europy.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…