Filmy muzyka, gitarzysta, gitara

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, gitarzysta, gitara. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kruk

7,5
Eric w rok po tym jak on i jego narzeczona zostali brutalnie zamordowani powraca do świata żywych. Przyświeca mu jeden cel - znaleźć tych, którzy odebrali im życie. Ale świat żywych wcale nie jest przyjazny. Ma on jednak towarzysza, który mu pomaga. Można osiągnąć cel, ale życia nikt im już niw zwróci.
Last Days to film, który przybliża nam niespokojną osobowość genialnego muzyka, dożywającego swych ostatnich dni. Michael Pitt (Marzyciele, Cal do szczęścia) gra Blake’a, artystę, który wspiął się na szczyty sukcesu i teraz samotnie dźwiga na swoich barkach ciężar utrzymania kilku rodzin, a starzy przyjaciele odzywają się tylko, gdy czegoś potrzebują. Zwłaszcza pieniędzy. Last Days przedstawia kilka godzin z życia Blake’a, które spędza w drewnianym domku na odludziu, uciekając od własnego życia.
Film opowiada niecodzienną sytuację z życia fotografa Mody. Thomas nie mając lepszych perspektyw na spędzenie wolnego czasu wyrusza w miasto z celem zrobienia zdjęć. Po wywołaniu okazuje się że przypadkiem uchwycił scenę morderstwa.


Znakomita komedia łącząca w sobie klimat Czterech wesel i pogrzebu z najlepszymi filmami Woody'ego Allena. Film twórcy Piwnych rozmów braci McMullen. Grupa trzydziestolatków, kumpli z dzieciństwa, spotyka się na wieczorze kawalerskim przyjaciela. Za tydzień ma on poślubić uroczą dziewczynę. Mimo to wciąż nie opuszczają go wątpliwości. Pojawienie się dawno niewidzianych kumpli wcale nie ułatwia mu zadania, bo żaden z nich nie idzie przez życie zbyt prostą drogą. Od czego jednak są przyjaciele?! Koledzy zrobią wszystko, by przekonać pana młodego do uroków życia małżeńskiego. Przy okazji każdy z nich będzie musiał uporządkować własne życie.
Głównym bohaterem filmu jest 36-letni playboy - Will Freeman, który nie chce mieć dzieci. Will udaje, że ma syna, by łatwiej nawiązywać kontakty z kobietami, a jego plany życiowe komplikują się, gdy poznaje samotnego, zagubionego dwunastoletniego chłopca... "Był sobie chłopiec" to opowieść o mężczyźnie - przystojnym, bogatym, płytkim, skoncentrowanym na sobie, pełnym uroku... i jego nieoczekiwanym związku z chłopcem, którego spotyka, gdy próbuje poderwać matkę innego chłopca.

Once

7,6
Przypadek sprawia, że między młodą kobietą, pochodzącą z Czech, a mężczyzną grającym na gitarze na ulicy, rodzi się przyjaźń. Obydwoje są w trudnej życiowej sytuacji, "po przejściach", nie wiedzą, co dalej robić. Znajomość pozwala na nowe przemyślenia, co rzuca zupełnie inne światło na przyszłość obojga.
Druga część filmu opowiada tym razem o wyprawie wehikułem w przyszłość. Tym razem Marty (Michael J. Fox)wyrusza w towarzystwie swojej dziewczyny Jennifer (Elisabeth Shue). Jego celem jest rok 2015 w którym jego dzieci mają wpaść w szkole w duże tarapaty. Marty jednak znów wpada w kłopoty kupuje magazyn sportowy z wynikami którym miał się posłużyć do wygrania fortuny. Doktor Emmet Brown (Christopher Lloyd) mu tego zabrania więc wyrzuca wyniki do kosza. Z kolei Biff (Thomas F. Wilson) podsłuchujący rozmowę wyciąga magazyn z kosza i cofa się w przeszłość by dać sobie go i obłowić się pieniędzmi. Teraz Marty musi naprawić wszystkie zdarzenia.
Historia jest luźno oparta na książce "The Mayor of MacDougall Street" Dave'a Van Ronka. Bracia Coen pokazują nam tydzień z życia młodego piosenkarza folk w 1961 roku. Początkujący piosenkarz i autor tekstów Llewyn Davis (Oscar Isaac) próbuje przebić się na nowojorskiej scenie muzyki folkowej. Muzyk musi pokonać przeszkody pozornie nie do pokonania, a niektóre z nich są jego własnym dziełem.
Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.
Po śmierci ukochanej żony, Danny Parker pozwala, aby porwał go świat, w którym wszystko jest pozorne, a nic nie jest takie, na jakie wygląda. Zostaje wplątany w wir wydarzeń, nad którymi nie jest w stanie zapanować. Staje pomiędzy agentami z wydziału antynarkotykowego a sadystycznym dealerem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…