Filmy profanacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje profanacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Michael J. Fox wciela się w postać Marty'ego McFly'a, typowego amerykańskiego nastolatka lat 80-tych, przypadkowo wysłanego w przeszłość, do roku 1955, za pomocą napędzanego plutonem "wehikułu czasu" DeLorean, skonstruowanego przez trochę szalonego naukowca, Christophera Lloyda. Podczas swej zdumiewającej podróży, Marty, by móc powrócić do przyszłości, musi upewnić się, że jego przyszli, obecnie nastoletni, rodzice, Crispin Glover i Lea Thompson, poznają się i zakochają w sobie...
Film Doktor Strange w multiwersum obłędu wprowadza i rozwija pojęcie wieloświata do uniwersum Marvela. Wyrusz w nieznane z doktorem Strangem, który z pomocą starych i nowych nadnaturalnych sojuszników, przemierza zaskakujące i niebezpieczne alternatywne światy tocząc walkę z tajemniczym wrogiem.
12-letnia Regan nagle zaczyna zachowywać się przerażająco. Bluźni i przeklina, w końcu atakuję matkę. Stan dziecka stale się pogarsza. Matka po zapewnieniach lekarzy, że Regan nic nie jest, sprowadza na pomoc młodego księdza Karrasa. Kapłan, przekonany, że w dziecko wstąpił demon, wzywa doświadczonego egzorcystę – ojca Merrina. Zaczyna się bezwzględna walka, w której przeżywający kryzys wiary Karras okazuje się najsłabszym ogniwem.


Zakończenie roku szkolnego w jednej z amerykańskich szkół średnich. Młodzież z tej okazji planuje ogromną imprezę z dużą ilością alkoholu i marihuany w mieszkaniu jednego z uczniów. Niestety dostawca piwa przyjeżdża za wcześnie, przez co rodzice chłopaka orientują się w sytuacji. Trzeba zatem znaleźć inną miejscówkę. W tle przepiękne lata 70'.
W przeszłości w Wielkiej Brytanii, stare, pirackie stacje radiowe naprawdę miały swoje siedziby na łodziach, które pływały po międzynarodowych wodach emitując swoje programy dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Radio Caroline nadawało z przerwami od 1964 do 1991 roku. Wszystko zaczęło się na łodzi, u angielskich wybrzeży, przy mieście Felixstowe. Radio stało się nieoficjalnym prekursorem dzisiejszego BBC.
Bill i Brady (obaj grani przez Edwarda Nortona) są bliźniakami. Oprócz niemalże identycznego wyglądu dzieli ich praktycznie wszystko. Bill jest szanowanym i poważnym doktorem filologii klasycznej. Brady jest małomiasteczkowym dilerem narkotyków, którego specjalnością są różne metody nawadniania plantacji marihuany. Bill, specjalista od Sofoklesa, przy pomocy podstępu brata zostaje ściągnięty do swojej rodzinnej, rolniczej Oklahomy. Tu, weźmie udział w rozpętanej przez brata wojnie narkotykowej, przekona się, że nie warto nigdy lekceważyć przygodnych znajomości, a przede wszystkim uzmysłowi sobie co tak naprawdę jest dla niego najważniejsze.
Jimmy Monroe (Bruce Willis) i Paul Hodges (Tracy Morgan) to para nieudolnych policjantów, którzy po ostatniej zawalonej akcji zostają zawieszeni. Chęć sprzedaży cennej karty przez Jimmy'ego staje się zaczątkiem wydarzeń, które doprowadzą partnerów do gangu narkotykowego.
Kręcony przez 10 lat, trzymający w napięciu dokument śledzi losy oczyszczonego z zarzutów o gwałt Stevena Avery’ego, który staje się podejrzanym w kolejnej zbrodni.
Eutanazja jest jednym z zagadnień budzących wciąż ogromne kontrowersje. Jej zwolennicy i przeciwnicy formułują szereg argumentów za swoimi stanowiskami. Nie wolno jednak zapominać, że te często jałowe spory w istocie swej podejmować powinny kwestie ludzkiej godności i cierpienia, a nie tylko rozwiązań prawych. Film Alejandro Amenábara opowiada historię sparaliżowanego człowieka, który walczy o swoją śmierć. Reżyser przypomina tym samym o dramacie jaki może spotkać każdego i o tym, że czasem jednostka nie jest w stanie dźwigać tak ciężkiego brzemienia jakim potrafi być życie.
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…