Filmy relacja matka-syn, student, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-syn, student, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

"Uśmiech nocy letniej" jest jedną z nielicznych komedii Ingmara Bergmana, obrazującą perypetie miłosne, których głównym bohaterem jest Fredrik Egerman (Gunnar Björnstrand) oraz grono bliskich mu osób. Fredrik jest prawnikiem, od dwóch lat żonatym z o wiele od niego młodszą Anne (Ulla Jacobsson), jednak przez ten czas nie zdołali oni "skonsumować" swojego małżeństwa. Fredrik przypomina sobie o swojej dawnej kochance - Desiree (Eva Dahlbeck), aktorce, która cały czas go kocha i dlatego postanawia ona zerwać ze swoim dotychczasowym kochankiem - żonatym hrabią Carlem Magnusem Malcolmem. Do tego wszystkiego wmiesza się syn Egermana, student teologii Henrik (Björn Bjelfvenstam) oraz jego służąca Petra (Harriet Andersson). Wszyscy spotkają się na przyjęciu u matki Desiree - to tam, pod wpływem czarodziejskiego napoju, dojdzie do uzewnętrznienia ich długo skrywanych pasji i namiętności.
"Czy istnieje program komputerowy, który może się mierzyć z mistrzem szachów?". Oto pytanie, które zadał Pat Henderson, szef komputerowych zawodów szachowych. Osadzona w 1980 roku opowieść rozgrywa się niezidentyfikowanym hotelu, w którym grupka młodych geniuszy próbuje stworzyć program szachowy, który pobije człowieka. Chłopaki wplątują się w skomplikowane sytuacje, zwłaszcza, że pośród nich znajdzie się dziewczyna. Ale naprawdę dziwne rzeczy dopiero przed nimi.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.


Kobieta jego marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Jednak kim ona jest? Oto opowiedziana w migawkach z przeszłości nieprzewidywalna i bardzo zabawna historia dwudziestokilkulatka Teda, który spotyka swoją pokrewną duszę i raz na zawsze żegna się ze światem tanich podrywów, jednonocnych przygód i związków skazanych na porażkę. Ślub przyjaciół Teda, Marshalla i Lily nadchodzi nieubłaganie. Na szczęście nie przeszkadza to Barney’owi w nowych, kawalerskich podbojach. Tymczasem romans Teda z Robin przeradza się w bardziej dojrzałą relację, jednak czy jest mu ona pisana?
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Oskar w dniu swoich trzecich urodzin podejmuje decyzję, że nigdy nie dorośnie. Realizację tego dziwnego przedsięwzięcia ułatwia mu wypadek - spada ze schodów w piwnicy i przez resztę życia rzeczywiście nie rośnie. Mamy więc do czynienia z malcem o nadąsanej twarzy i małych oczkach, który nigdzie się nie rusza bez swojego blaszanego bębenka i tłucze weń z niezrozumiałym zapamiętaniem. Umie także krzyczeć tak głośno, że wokół szyby pękają. Ekranizajca powieści jest kroniką życia małego Oskara, a także protestem jednostki wobec koszmaru II wojny światowej.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Kiedy James Brennan (Jesse Eisenberg) musi zrezygnować z wymarzonych letnich wakacji i zacząć zarabiać na swoje studia, jedyną pracą jaką udaje mu się znaleźć jest posada w Adventureland - kiczowatym parku rozrywki, w którym wszystkie gry są ustawione, a inne atrakcje przyprawiają o mdłości. Ale to właśnie tam poznaje Em (Kristen Stewart, Zmierzch), a jego beznadziejna dotąd sytuacja zmienia się w najlepsze lato wszechczasów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…