Filmy konflikt etniczny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje konflikt etniczny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Babilon 5

7,5
Babylon 5 to stacja kosmiczna zlokalizowana w strefie neutralnej. Celem wybudowanego w XXIII wieku obiektu jest utrzymywanie pokoju pomiędzy różnymi rasami, poprzez udostępnianie przestrzeni do prowadzenia negocjacji i rozmów pokojowych ich ambasadorom. Poza funkcją dyplomatyczną, stacja Babilon 5 służy również jako militarny posterunek Ziemi oraz miejsce postoju dla handlarzy, biznesmanów i kryminalistów.
Historia detektywa Louisa Burke'a, którzy po schwytaniu psychopatycznego mordercy, postanawia wybrać się na urlop. Dochodzą do niego głosy, że w więzieniu Harrison mają miejsce liczne morderstwa. Burke postanawia pojechać tam i wyjaśnić sprawę. Zostaje zamknięty i udaje skazańca. Problemy zaczynają się w momencie, gdy do więzienia trafia także Sandman, psychopata którego Burke niedawno schwytał.
Policjant Jack Moony dostaje zawału. Może go uratować tylko przeszczep serca. Na szczęście znajduje się dawca. Po operacji Jack wszędzie widzi i słyszy Napoleona Stone'a, którego serce otrzymał. Duch domaga się od niego, by pomógł mu odnaleźć ludzi odpowiedzialnych za jego śmierć.


W drugiej części kultowej Adrenaliny Chev Chelios (Jason Statham) zostaje porwany przez tajemniczego chińskiego mafioso. Kiedy trzy miesiące później budzi się, odkrywa, że jego dotąd niezniszczalne serce zostało zastąpione urządzeniem, które wymaga regularnych doładowań elektrycznych, by nie przestało działać. Chev znowu jest więc w wielkich tarapatach, mając na karku meksykańskiego gangstera El Hurona i chińską mafię, na której czele stoi wiekowy, ale wciąż niebezpieczny Poon Dong (David Carradine). Pełen determinacji Chev usiłuje odzyskać skradzione serce oraz zemścić się na wszystkich, którzy brali udział w jego zamianie. Pościgi, wybuchy i nieprawdopodobnie szybka akcja - czeka Cię podwójna dawka adrenaliny!
Lato w Nowym Jorku nigdy nie było bardziej upalne niż w 1977 roku - temperatura utrzymywała się niezmiennie powyżej 40 stopni Celsjusza. Działy się wtedy rzeczy wielkie i straszne. Na miasto spadła plaga kradzieży. Yankees wygrali mistrzostwa świata w baseballu. Trwało dyskotekowe szaleństwo, eksplodował punk rock. Noce spędzano w kultowych klubach 'Studio 54' i 'Plato's Retreat'. Ale kiedy nadchodziła noc, nadchodził też strach - w Nowym Jorku pojawił się psychopata, strzelający z rewolweru kaliber 44 do przypadkowych ludzi. Morderca, nazwany przez prasę "Syn Sama" ("Son of Sam"), dokonał serii potwornych mordów. Nowy Jork ogarnęła panika. Z właściwą sobie wirtuozerią Spike Lee tworzy panoramiczny obraz wydarzeń tamtego lata - lata Sama. "Mordercze lato" pokazuje, w jaki sposób pod wpływem morderstw Syna Sama dezintegruje się życie na Bronksie, zaufanie zmienia się w strach, a przyjaciele stają się wrogami. Film opowiada prawdziwą historię. "Stare, dobre czasy" - mówi z ironią i nostalgią na początku filmu legendarny dziennikarz Jimmy Breslin, wspominając Nowy Jork 1977 r., kiedy narkotyki i przemoc były wszechobecne, a całe miasto żyło w strachu przed Synem Sama. Breslin otrzymywał listy od Syna Sama, czyli Davida Berkowitza. Zanim jednak Berkowitz został złapany, zabił 6 osób i 7 ciężko ranił.
Jedenastoletni Altaa zostaje sierotą, gdy policja urządza gwałtowny nalot na jego dom w poszukiwaniu ukrywającego się przywódcy rebeliantów. Po pewnym czasie adoptuje go oficer, Inayat Khan, który przewodził całą akcją. Życie chłopca po raz kolejny wali się w gruzy, gdy odkrywa, że człowiek, którego nazywa teraz ojcem, jest odpowiedzialny za śmierć jego prawdziwych rodziców. Altaaf ucieka z domu i trafia do obozu Hilala Kohistani, brutalnego bojownika, który walczy o wolność Kaszmiru. Dziesięć lat później powraca z zamiarem dokonania okrutnego odwetu. Nieoczekiwanie spotyka na swej drodze piękną Sufi, ukochaną z dzieciństwa i staje w obliczu konfliktu między miłością a nienawiścią, wybaczeniem a zemstą.

Gandhi

7,7
Niezwykła historia wielkiego człowieka, przywódcy politycznego i duchowego Indii w walce o niepodległość, który poświęcił swe życie w imię wolności swego narodu. Film pokazuje nie tylko działalność Gandhiego, ale także jego filozofię i myśl, które wywarły ogromny wpływ nie tylko na Indie, ale na cały świat. Głównym celem życia Gandhiego było poszukiwanie prawdy. Twierdził, że Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady. Był też propagatorem biernego oporu, jako sposobu walki politycznej. Głosił zasadę niestosowania przemocy, którą poszerzył o politykę swadeshi czyli bojkotowanie zagranicznych, w szczególności brytyjskich towarów.
Trzy opowiadania. Trzy różne historie miłosne, ustawione w trzech kolejnych dekadach trzydziestolecia. W pierwszym, przedstawiono zakazaną miłość dwojga młodych ludzi mieszkających po dwóch stronach granicy. W następnym, widzimy krajobraz po bitwie, gdzie trudno myśleć o uczuciach, gdy rany jeszcze nie zagojone. W ostatnim, Bałkany w czasie współczesnym, w roku 2011, to uczucia, które nie mogą zapomnieć o przeszłości.

Bullet

7,1
Tank (Tupac Shakur) jest gangsterem, który handluje narkotykami. Problemy pojawiają się kiedy na wolność wychodzi Butch "Bullet" Stein (Mickey Rourke), groźny gangster z którym Tank ma okazje wyrównać stare porachunki.

Paftuar

0,0
Lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku. Albania pogrążona jest w chaosie wojny domowej, do tego dochodzi złe zarządzanie finansami publicznymi. Dla wielu Albańczyków jedynym ratunkiem jest emigracja zarobkowa, a częstym jej celem jest południowy sąsiad, Grecja. Okazuje się, że europejska kolebka demokracji niekoniecznie przyjmuje ich z otwartymi rękoma.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…