Filmy walka, młodzież

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, młodzież. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy tajemniczy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi czarną magią, do walki z nim staje Marinette, nieśmiała nastolatka przemieniona w superbohaterkę – Biedronkę. Ucząc się nowych mocy i próbując pogodzić niebezpieczną misję z obowiązkami w domu i szkole, dziewczyna łączy siły z charyzmatycznym obrońcą sprawiedliwości – Czarnym Kotem. Marinette nie wie jednak, że pod maską bohatera ukrywa się Adrien, jej kolega z klasy, w którym od dawna jest zakochana. Kiedy sekrety Biedronki i Czarnego Kota połączą się, a serca zaczną bić jednym rytmem, niezwykły duet zjednoczy się, by pokonać Władcę Ciem i ocalić miasto. Tak rozpocznie się przygoda, która zabierze młodych bohaterów w niezwykłą podróż od podziemnych katakumb Paryża po sięgający nieba szczyt Wieży Eiffla i pokaże, że największą siłą i bronią może być prawdziwa miłość.
Wiedząc, że jest to jego ostatnia szansa na zrobienie czegoś, by zostać zauważony przez swoją wielką miłość Denis Cooverman wyznaje jej miłość na zakończenie szkoły. Kilka godzi później Beth zjawia się u niego z dwiema koleżankami. Niestety sielanka szybko się kończy, bo za Beth pojawia się jej były chłopak, którego Denis obraził na przemówieniu. Na szczęście kobieta jego życia jest w pobliżu i nie tylko wybawia go od kłopotów, ale zamierza zapewnić mu noc pełną wrażeń.
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.


Doktor Miles Longford nie może sobie poradzić ze swoimi uczniami, wprowadza nową metodę nauczania. Do placówki przybywają trzej nowi nauczyciele, którzy szybko wprowadzają żelazne zasady a ci, którzy nie chcą się im podporządkować są dotkliwie karani. Nie chcąc pogodzić się z takim stanem rzeczy, szkolne gangi łącza siły by wyeliminować nowych nauczycieli. Tylko, że ci wcale nie są ludźmi i są o wiele groźniejsi niż się wydaje.
Tytułowy Johnny to młody Amerykanin, który z powodu wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca ideałów, zaciąga się do wojska, aby jak twierdzi, podczas I wojny światowej "walczyć o demokrację". Podczas inspekcji okopów Johnny zostaje wyznaczony do idiotycznej misji, w której zostaje bardzo ciężko ranny. Wybuch bomby pozbawia go rąk, nóg oraz twarzy, a w dalszej konsekwencji - również wzroku, słuchu i węchu. Lekarze cudem ratują młodego żołnierza, który po umieszczeniu w szpitalu określony jest mianem "warzywa". Diagnoza lekarzy nie jest do końca trafna. Wewnątrz zmasakrowanego organizmu nadal funkcjonuje mózg. Chłopakowi udaje się wymyślić sposób porozumiewania się z otoczeniem przy pomocy alfabetu Morse'a. W ten sposób Johnny nawiązuje kontakt z jedną z pielęgniarek...
Owdowiała matka Randhira wychodzi ponownie za mąż za człowieka, który okazuje się być sadystą. Młodzieniec stara się jak najrzadziej przebywać w domu i spędza całe dnie na ulicy. Aby przetrwać, chwyta się różnych sposobów, nie zawsze legalnych. Randhir w końcu trafia do więzienia. Czy uda mu się naprawić swoje życie?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…