Filmy śmierć bliskiego krewnego, torturowanie, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć bliskiego krewnego, torturowanie, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Seks. Sekret. Morderstwo. Złodziej udający aktora, sprytny detektyw i sfrustrowana aktorka próbują rozwiązać sprawę zagadkowego morderstwa.

Transfer

6,8
Anwar El-Ibrahimi, Amerykanin egipskiego pochodzenia, zostaje porwany przez rząd USA i torturowany pod zarzutem współpracy z organizacją terrorystyczną. Po incydencie z 11/09 rząd Stanów Zjednoczonych wprowadził takie prawo w życie w celu szybkiej reakcji na podobne wydarzenia. Tymczasem Anwara zaczyna szukać jego żona nie wiedząc kompletnie co się mogło z nim stać.

Kick-Ass

7,0
8,3
Określenie Dave'a (Aaron Taylor-Johnson) nieudacznikiem nie jest przesadzone. To jednak nie powstrzymuje go od chęci zostania superbohaterem jak jego komiksowi idole. Ma motywację, ma kostium, ma pseudonim, tylko mocy nadprzyrodzonych mu brakuje. Dzięki Internetowi staje się sławny, sprowadzając na siebie złość miejscowego szefa gangu. Mimo, mogłoby się wydawać, oryginalnego pomysłu okazuje się, że Kick-Ass to nie jedyny bohater w mieście.


Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Młody chłopiec dowiaduje się, że jest nie z tej ziemi i posiada nadprzyrodzone moce. Jako młody mężczyzna podróżuje, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi i jaka jest jego misja. Ukryty w nim bohater musi się ujawnić, jeśli ma ocalić świat przed zagładą i stać się symbolem nadziei całej ludzkości.
Jest to I część trylogii zemsty, jaką stworzył Park Chan Wook. Nie słyszący mężczyzna w akcie desperacji postanawia porwać pewną dziewczynkę by ratować swoją ukochaną siostrę, która umiera na skutek nieudanego przeszczepu. Niestety przypadkowo zabija zakładniczkę. Jej ojciec postanawia się zemścić...
Julien (Ryan Gosling) jest właścicielem klubu z tajskim boksem w Bangkoku. Jednak ten biznes jest tylko przykrywką dla bardziej dochodowego interesu, jakim jest handel narkotykami. Nieoczekiwanie brat Juliena zostaje zamordowany, a ten wbrew oczekiwaniom swoich współpracowników postanawia odstąpić od dokonania zemsty. Tego stanowiska nie podziela jego matka, która przyleciała dopilnować, aby wszyscy odpowiedzialni za śmierć jej syna ponieśli zasłużoną karę.
Oto początek koszmaru. Czwórka przyjaciół jadąc wiejską drogą, ulega wypadkowi. Jednak zamiast pomocy, stają się celem dla psychopatycznego mordercy szyjącego sobie maski z ludzkiej skóry. Co gorsza pomaga mu cała zdegenerowana rodzinka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…