Filmy śmierć, warszawa, polska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, warszawa, polska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Agent Bernard ma zdobyć informacje na temat baz rakietowych. W tym celu ląduje na wybrzeżu w okolicach Koszalina. Przypadkowy świadek w spotkaniu ze szpiegiem traci życie. Bernard w Warszawie nawiązuje kontakt z parą polskich współpracowników obcego wywiadu. Kiedy Służba Bezpieczeństwa wpada na ich trop, rozpoczyna się ucieczka i… szaleńczy pościg. Kto wyjdzie cało z opresji, a kto zginie?
W słynnym rajdzie Monte Carlo uczestniczy również polska załoga: kierowca rajdowy Piotr Zawadzki z pilotem Janem Rajskim. Podejmują nierówną walkę z doświadczonymi Anglikami, Gene'em Stothardem i Erniem Brownem. Pierwszy etap prowadzi z Warszawy do Monte Carlo, gdzie spotykają się wszyscy zawodnicy. Tutaj zaczyna się dopiero dosłownie mordercza walka. Wkrótce w wypadku ginie załoga szwedzkiego małżeństwa Andersonów. Polacy oprócz walki na trasie muszą także sprostać narastającemu wewnętrznemu konfliktowi na tle romansu żony Piotra z Janem…
Zbrodnie wojenne na terenie Warszawy zostały opisane w wielu książkach, artykułach, czy filmach dokumentalnych. Dokument ukazuje, co działo się podczas niemieckiej okupacji na północno–wschodnich terenach dzisiejszej stolicy. W latach 1939-1945 tereny obecnej dzielnicy Białołęka nie wchodziły w skład Warszawy i ich historia nie została opracowana tak dokładnie, jak dzieje okupacji stolicy. Do tej zbiorowej amnezji przyczynił się fakt, że większość przedwojennych mieszkańców zginęła, uciekła lub została wywieziona. Niewielu wróciło z powrotem. Domy, fabryki i gmachy użyteczności publicznej (szkoły, urzędy) uległy zniszczeniu. Postacie katów odpowiedzialnych za morderstwa, masowe egzekucje i inne formy prześladowania polskiej i żydowskiej społeczności pozostają do dziś anonimowe.


PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.

Miasto 44

6,3
6,0
Stefan (Józef Pawłowski) i Biedronka (Zofia Wichłacz) poznali się w konspiracji i zakochali w sobie od pierwszego wejrzenia. Ale nie jest im dane długo cieszyc się pierwszą miłością. 1 sierpnia 1944 roku, wraz z przyjaciółmi trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry (Tomasz Schuchardt). Stefan i Biedronka jako żołnierze jednego z najdzielniejszych oddziałów powstania, przejdą krwawy szlak bojowy, a ich uczucie zostanie wystawione na najcięższą z prób, w obliczu grozy i okrucieństwa wojny, w apokaliptycznej scenerii płonącego miasta.
Wiktor po piętnastu latach przyjeżdża do dworku w Wilku, gdzie przeżył bardzo ważny etap swojego życia. Spotyka ludzi, którzy na zawsze zostawili ślad w jego pamięci. Odkrywa jak ważną osobą był przed laty dla mieszkanek dworku w Wilku. Jego przyjazd ożywia wspomnienia i dawne uczucia. Pojawienie się Wiktora zmusza panny z Wilka do ponownego przeżywania swoich powikłanych losów i życiowych niepowodzeń.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Funkcjonariusz w czarnej, skórzanej marynarce i sweterku polo, łamiący wszelkie opory moralne, 500-złotowy banknot z „górnikiem”, szczyt dobrego smaku – papierosy Silesia, radiowóz marki Warszawa i mrożący krew w żyłach pościg na brukowanych kostką ulicach Warszawy – syrenką za starym wartburgiem. To klimat, który – wyprany dziś z politycznych i propagandowych kontekstów – budzi w widzach odruch sympatycznej nostalgii za starymi, dobrymi czasami.
Karol, polski fryzjer ożeniony z młodą francuską modelką stał się impotentem. Po rozwodzie zostaje wyrzucony na francuski bruk. W metrze poznaje równie jak on opuszczonego rodaka, który pomaga mu przemycić się z powrotem do Polski. W kraju postanawia się zrewanżować swojej byłej żonie. Dzięki podstępowi w szybkim czasie bogaci się, a następnie aranżuje własną śmierć. Eks-małżonka przybywa do Polski na pogrzeb Karola. On demaskuje się przed nią , miłość zostaje wskrzeszona. Czy jednak nie za późno?
Wojenna epopeja przedstawiająca sowiecką wersje wyzwalania Europy z rąk hitlerowskiego najeźdźcy w latach 1943-1945.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…