Filmy koń, relacja człowiek-zwierzę

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje koń, relacja człowiek-zwierzę. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwunastoletnia Lenka jest świadkiem ucieczki konia. Okazuje się, że koń jest dosyć szalony a właściciel jest dla niego bardzo srogi, co rani serce wrażliwej dziewczynki. Postanawia ona mieć oko na konika, którego właścicielem jest sąsiad. Odwiedza go kiedy może i potajemnie dokarmia. Tak rodzi się nić porozumienia między nimi. Dziewczynka okazuje się jedyną osobą, którą nieokiełznany koń w pełni akceptuje. Gdy jednak jej rodzice i właściciel konia odkrywają jej potajemne schadzki nie budzi to ich entuzjazmu. Ale nadchodzi noc próby dla wszystkich...
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.


Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Film familijny opowiadający o przygodach pięknego rumaka, tytułowego Czarnego Księcia, który służył w swoim życiu różnym właścicielom. Ekranizacja powieści Anny Sewell, klasycznej pozycji literatury dziecięcej. Czarny Książę to wspaniały angielski rumak z białą gwiazdą na czole, który opowiada o swych niezwykłych przygodach u boku kolejnych właścicieli: szorstkiego farmera, młodego dżokeja i dobrodusznego dorożkarza...
Naukowcy prowadzą testy genetyczne na młodym szympansie o imieniu Caesar i są o krok od przełomu w medycynie. Tymczasem największe odkrycie w dziejach ludzkości staje się jednocześnie największym dla niej zagrożeniem. Szympans rozwija inteligencję równą ludzkiej i odczuwa podobne do naszych emocje. Gdy Caesar zdaje sobie sprawę jak źle traktowani są jego pobratymcy, staje na czele rebelii. Dopiero walka zdecyduje, jaki gatunek będzie dominował na całej planecie.
Pod koniec Wojny Secesyjnej, w nagrodę za swe bohaterskie czyny na polu walki – za które to poczytano m.in. mylnie odebraną próbę samobójczego ataku – porucznik Dunbar otrzymuje możliwość wyboru lokalizacji swojej dalszej służby. W ten sposób otrzymuje zadanie zmiany dotychczasowej obsady, przygotowania i utrzymania fortu, na dalekim zachodnim pograniczu Unii. W samotnej warcie towarzyszy mu jedynie pałętający się po prerii wilk – „Dwie Skarpety”, wyraźnie zaciekawiony obecnością człowieka. Kiedy w okolicy pojawiają się Indianie, początkowo z nieufnością podchodzą oni do „białego” człowieka. Z czasem jednak Dunbar zyskuje aprobatę plemienia, poznaje jego prawa i zwyczaje, by ostatecznie, jako „Tańczący z Wilkami” stać się jednym z ich braci.
Praczka pragnie poślubić księcia z bajki.
Film opowiada historię konfliktu pomiędzy jednymi z największych i najsilniejszych osobowości XVI wieku. Maria Stuart oraz królowa Elżbieta I to wówczas na Wyspach Brytyjskich najbardziej wyraziste politycznie postacie tamtej epoki.
Jim Malden (Rutger Hauer) jest samotnikiem żyjącym w górach. Próbuje w ten sposób zapomnieć o swojej życiowej tragedii. Żyjąc na odludziu postanowił zająć się ochroną ginącego gatunku orła. Wykurza z okolicy wszystkich kłusowników, a do siebie zaprasza Mike'a Walkera (Powers Boothe). Po czasie okazuje się, że nie jest on tym za kogo się podaje, a mężczyźni stają do walki na śmierć i życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…