Filmy ratunek, surrealizm, koń

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ratunek, surrealizm, koń. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pierwszy film z serii „Opowieści z Narnii” przedstawia historię zawartą w dwóch pierwszych tomach cyklu. Rodzeństwo zostaje wysłane do stryja na wieś. Podczas zabawy w chowanego odkrywa tajemniczą szafę, której tylne drzwi prowadzą do Narnii. Kraina znajduje się we władzy złego czaru. Dzieci, z pomocą mieszkających tam istot, oswabadzają ją spod panowania czarownicy.
Film animowany na podstawie powieści Victora Hugo. Średniowieczny Paryż. W dzwonnicy katedry Notre Dame mieszka Quasimodo, którego matka – Cyganka – zginęła z ręki sędziego, opętanego ideą oczyszczenia miasta z wyrzutków. Chłopiec znalazł schronienie w katedrze, ale jego opiekun, archidiakon Klaudiusz Frollo, zabronił mu ją opuszczać. Quasimodo bardzo różni się od innych ludzi, to wyjątkowo szpetny kaleka, który mimo zewnętrznej brzydoty jest dobrym i wrażliwym człowiekiem. Jego jedynymi przyjaciółmi są trzy kamienne gargulce. Tęskniąc za towarzystwem ludzi, chłopak decyduje się pojawić na Rynku. Dołącza do tańczących ludzi w dniu dorocznego święta błaznów. Poznaje tam piękną Cygankę Esmeraldę, w której się zakochuje. Na jego nieszczęście całe zajście widzi sędzia Frollo i każe mu natychmiast wracać do wieży. Archidiakon też kocha Cygankę, niestety nie jest jedynym… Sama dziewczyna darzy uczuciem (z wzajemnością) kapitana królewskich łuczników, Febusa, który przybywa do miasta, by służyć sędziemu. Te trzy męskie serca, tak się różniące, spowodują konflikt o dużych konsekwencjach… Historia o miłości, przyjaźni, honorze, ale także i bezwzględności i nienawiści.
Anita - projektantka mody, pracująca dla Cruelli DeMon i Roger - twórca gier komputerowych są od niedawna małżeństwem. Nie oni jedni ... Także Pongo i Czika - dwójka dalmatyńczyków, poszli w ślady swoich państwa i wkrótce stali się szczęśliwymi rodzicami piętnastu nakrapianych szczeniaków. Radość nie trwa jednak długo. Demoniczna Cruella DeMon owładnięta jest obsesyjnym pragnieniem wylansowania mody na łaciate futra z dalmatyńczyków. Wynajmuje dwóch opryszków - Nochala i Baryłę, by porwali pieski. Łaciate maluchy dołączają więc do gromady 84 innych szczeniaków, więzionych w upiornym domostwie Cruelli. Na szczęście Pongo i Czika w porę ruszają z odsieczą i tak rozpoczyna się jedna z największych akcji ratunkowych, w którą zaangażowani są wszyscy czworo- i dwunożni przyjaciele zdesperowanych rodziców...


Lew Alex jest główną atrakcją i królem miejskiej dżungli w nowojorskim zoo. Wraz ze swymi najlepszymi przyjaciółmi: Zebrą, Żyrafą oraz Hipopotamicą całe życie spędzili w błogiej niewoli zajadając się smakołykami i rozkoszując się widokami parku. Zebra Marty daje się ponieść swej ciekawości i przy pomocy pingwinów ucieka z parku, aby poznać nieznany dotąd świat wolności.
Trzy krótkie adaptacje opowiadań Edgara Allena Poe. Każde z opowiadań zostało wyreżyserowane przez innego reżysera. 1. Metzengerstein - W średniowieczu. Hrabina Metzengerstein (Jane Fonda), która prowadzi życie w rozpuście, zakochuje się w swoim kuzynie baronie Wilhelmie (Peter Fonda), ale ten tylko pasjonuje się końmi, gardzi nią. Po pewnym czasie stajnie zostają podpalone. Wilhelm umiera w płomieniach próbując ratować swoje konie. Jednemu z nich uda się uciec. Zafascynowana tym zwierzęciem, w którym widzi wcielenie jej kuzyna, zakochuje się w koniu, który doprowadzi do jej śmierci. 2. William Wilson - We Włoszech, William Wilson (Alain Delon), austriacki despotyczny oficer, wyznaje swojemu księdzu spowiednikowi swoje niegodziwości. Jest prześladowany przez swojego sobowtóra, który przychodzi do niego za każdym razem, gdy popełnia jakiś niegodny czyn. Chcąc poznać przyczynę tego gra w karty z piękną Giuseppiną (Brigitte Bardot). Popełnia samobójstwo po tym, jak dźgnie szablą swojego dubleta. 3. Toby Dammit - Brytyjski aktor Toby Dammit (Terence Stamp) przyjeżdża do Rzymu na projekt filmowy "pierwszy katolicki western". Z okazji tego wydarzenia organizowany jest wieczór medialny. Alkoholik, narkoman, myśli tylko o Ferrari, które obiecali mu producenci. Ale ma obsesję na punkcie wizji blondynki z czerwonym balonem. Po wyjściu z kina znajdzie śmierć za kierownicą swojego samochodu, bo chce dołączyć do dziewczyny.
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).

Cela

6,1
Catherine Deane (Jennifer Lopez) pracuje jako psycholog w ośrodku badań nad schizofrenią. Posługując się najnowocześniejszymi technologiami, wnika do świata swych pacjentów, schizofreników. Pewnego dnia zgłasza się do niej agent FBI Peter Novak (Vince Vaughn). Jego prośba dotyczy specyficznego przypadku. Schwytany przez agentów seryjny morderca, Carl Stargher (Vincent D'Onofrio), zapadł w śpiączkę. Catherine jest jedyną osobą, która może pomóc zdobyć informacje. Jedna z ofiar wciąż żyje. Catherine wyrusza w nową, dramatyczną podróż w głąb umysłu mordercy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…