Filmy przyjaźń, śmierć, pociąg

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, śmierć, pociąg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wszystko na sprzedaż jest opowieścią o człowieku, który niespodziewanie odszedł. Jego śmierć zmusza do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę, co po sobie zostawił, jakim pozostanie w pamięci tych, którzy go kochali, i tych, którzy podziwiali go z daleka. Jak długo żywa będzie jego legenda? Nietrudno na ekranie dostrzec wiele faktów z życia Zbyszka Cybulskiego, ale nie jest to film o nim. Jest to – jak mówił Andrzej Wajda – opowieść o ludziach, którzy robią filmy – reżyserach, aktorach, asystentach, pomocnikach. Występujący w Wszystko na sprzedaż Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Daniel Olbrychski grają samych siebie, występują pod własnymi imionami, mówią swoje teksty. Filmowa fikcja miesza się tu z rzeczywistością.
Tobey Maguire powraca jako układny i łagodny Peter Parker, który zdecydował się przyjąć na siebie obowiązki Spider-Mana, Człowieka-Pająka o nadzwyczajnych umiejętnościach. Jest to zarówno dar jak i przekleństwo Petera. Prowadzenie podwójnego życia ma destrukcyjny wpływ na jego prywatne relacje z najbliższymi. Chce nawet porzucić maskę super bohatera i wyznać miłość swej ukochanej Mary Jane (Kirsten Dunst). Czeka go jednak kolejne wyzwanie. Musi stawić czoła demonicznemu Dr Otto Octopusowi (Alfred Molina (I)), który zagraża miastu.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach, wzruszająca historia miłości psa do człowieka (Richard Gere). Pewnego zimowego wieczoru, Parker Wilson, znajduje szczeniaka na stacji kolejowej i nie mając innego wyjścia przygarnia go do siebie. W szybkim czasie łączy ich więź jakiej nikt się nie spodziewał.


Przygotuj się na spotkanie ze światem opisanym przez C.S. Lewisa, zaprezentowanym przez Walt Disney Pictures i Walden Media. Dzięki zdumiewająco realistycznym efektom specjalnym, będziesz mógł obserwować dokonania Lucy, Edmunda, Susan, and Petera, czworga rodzeństwa, które podczas zabawy w „Kryj się” w wiejskiej posiadłości tajemniczego Profesora, trafia przez magiczną szafę do krainy zwanej Narnią. Odtąd dzieci poznawać będą urokliwą krainę, zamieszkałą przez mówiące zwierzęta, karłów, faunów, centaurów, olbrzymów; niegdyś spokojną, a teraz rządzoną przez złą Białą Czarownicę Jadis, która zamieniła ją w kraj, gdzie trwa niekończąca się zima. Wspierane przez cudownego lwa, Alana, chcący wyzwolić Narnię spod władzy zimy, doprowadzają do dramatycznej konfrontacji w bitwie z Czarownicą i jej sprzymierzeńcami.

Dróżnik

7,3
Finbar McBride fascynuje się pociągami i jest karłem. Zgorzkniałym, zamkniętym w sobie, w perfekcyjnym świecie, gdzie każda odmienność to wada. Gdy umiera jego jedyny kolega, otrzymuje w spadku starą budkę dróżnika na stacji kolejowej w New Jersey. Fin bez większego wahania pakuje rzeczy i torami kolejowymi idzie do swojego nowego domu. Dotąd prowadził ascetyczne życie, mało jedząc i pijąc, jego dzień polegał na studiowaniu tras pociągów i książek o nich. W nowym życiu nie chce niczego zmieniać. Opuszczona budka dróżnika wydaje mu się wymarzonym miejscem. Jednak już pierwszy poranek nie wygląda dobrze: najpierw pojawia się Joe, gadatliwy i spragniony kontaktu Amerykanin kubańskiego pochodzenia ze swoim objazdowym sklepikiem z hot-dogami. A po nim ekscentryczna malarka, Olivia.
Główny bohater Marcus ma 15 lat i jest półsierotą. Chłopakiem opiekuje się babka, ponieważ matka siedzi za kratkami. Babka prowadzi knajpę i nie ma czasu na wychowywanie wnuka. Pozostawiony bez opieki Marcus zadaje się z kumplami z gangu zajmującego się rozbojami i kradzieżami w sklepach. Pewnego dnia chłopaka zatrzymuje policja za kradzież płyt. W komisariacie dowiaduje się szokującej prawdy o matce. Okazuje się, że zabiła jego ojca, który znęcał się nad rodziną...
Kiedy w 2004 roku umiera Inge, babcia Larsa Torviksa, ten zostaje spadkobiercą rodzinego gospodarstwa, w którym Inge przeżyła niemal całe swoje życie od 1920 roku. Fakt ten stawia go przed sporym dylematem, czy sprzedać posiadłość, czy pozostać przy rodzinnych włościach. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomagają mu przywołane w pamięci opowieści Inge...
Mehmet jest nowym zdobywcą Stambułu. Pracuje w wodociągach, ma młodą narzeczoną. Podczas burdy po meczu zaprzyjaźnia się z Berzanem, ulicznym sprzedawcą i kurdyjskim aktywistą. Pewnego razu podczas kontroli autobusu policja odnajduje obok Mehmeta porzuconą torbę z bronią. Przesłuchanie staje się brutalne i długie, gdyż zatrzymany wygląda podejrzanie kurdyjsko (ma ciemne włosy i ostre rysy twarzy). To zdarzenie niesie za sobą przykre konsekwencje: krąg znajomych Mehmeta stopniowo się przerzedza, w pracy pojawiają się problemy, spotyka się z szykanami ze strony sąsiadów, jego dziewczyna się załamuje. Jedyną osobą, która w pełni go rozumie jest Berzan, jednak i on nieustannie ściera się z policją. Gdy wydarza się tragedia, Mehmet wyrusza w długą podróż na Wschód (do ojczyzny Kurdów) i przechodzi tam powolną, lecz nieodwracalną metamorfozę. Dramatyczna przypowieść o tożsamości, przyjaźni, lojalności.
W 1915 kilkunastoletnia Heidi wyjeżdża ze szwajcarskiej wioski do szkoły we Włoszech. Wojna przerywa jej edukację już po kilku miesiącach. Z kilku koleżankami, po które nie zdążyli przyjechać rodzice, Heidi trafia do sierocińca, którego dyrektor wykorzystuje powierzone mu dzieci do niewolniczej pracy. Jedyna droga ucieczki wiedzie przez dzikie góry.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…