Filmy rodzina, małżeństwo, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rodzina, małżeństwo, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Każdy ma problemy z rodziną. Tomek (Maciej Stuhr) i Ania (Agnieszka Więdłocha) wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia (Borys Szyc) (Jakub Józefowicz) i matka (Maria Pakulnis) są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani (Danuta Stenka), która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem (Aleksandar Milicevic), rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli (Weronika Książkiewicz) i Bogdana (Tomasz Karolak), których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja (Adam Światowiec), a także Zośki (Joanna Jarmołowicz), która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka (Bogusław Linda).
Anglia 1464 rok. Dwie gałęzie tej samej rodziny od dziewięciu lat toczą wojnę o panowanie nad królestwem. Z pomocą mistrza manipulacji lorda Warwicka, na króla Anglii koronowany zostaje Edward IV York. Tymczasem Margaret Beaufort z rodu Lancasterów postanawia za wszelką cenę sprawić, żeby na tronie zasiadł jej syn Henryk Tudor.
Film oparty jest na twórczości czołowych pisarzy z przełomu poprzedniego wieku i opowiada losy kilku pokoleń dwóch krakowskich rodzin mieszczańskich. Każdy odcinek serialu przybliża kawałek polskiej historii, rozpoczynając narrację w 1874, zgodnie z tytułem pierwszego odcinka, poprzez burzliwy czas powstania w 1905, a kończy w 1914, pozostawiając widza z nadzieją na dramatyczną zmianę sytuacji, gdy w obliczu zbliżającego się międzynarodowego konfliktu, Polska szykuje się do wojny wyzwoleńczej. Pomysł ma swój pierwowzór w spektaklu wystawionym w Starym Teatrze przez Andrzeja Wajdę, z okazji 60 rocznicy odzyskania niepodległości. W tle filmowej opowieści przewijają się sylwetki krakowskich artystów młodopolskich – Stanisława Przybyszewskiego, Tadeusza Boy-Żeleńskiego, Stanisława Wyspiańskiego.


Ostatnia część osobistego tryptyku filmowego reżysera Andrzeja Kondratiuka, w którego skład wchodzą również wcześniejsze filmy Cztery pory roku z 1984 roku oraz Wrzeciono czasu z 1995 roku. Film opowiada o rodzinie Kondratiuków i filmowej pasjii reżysera.
Ja to mam szczęście to serial komediowy opowiadający losy przezabawnej pięcioosobowej rodziny. Akcja głównie dzieje się w kuchni – miejscu rodzinnych spotkań, gdzie poruszane są tematy codzienne, czasami komiczne, czasami tragiczne, gdzie się plotkuje przy kawie lub wypłakuje przy tabliczce czekolady. W rodzinie rządzi twardą ręką Joanna, z zawodu pielęgniarka. Jej obecny mąż Jerzy, oddany bezgranicznie i zakochany po uszy, pracuje jako deweloper. W domu jest troje dzieci: Ela –córka Joanny z poprzedniego związku, nastoletni syn Jerzego oraz 8-letnia Zosia, córka Jerzego i Joanny. W wychowaniu dzieci uczestniczą także była żona Jerzego i były mąż Joanny. Swoje trzy grosze wtrącają także dziadkowie: rodzice Joanny oraz pełna temperamentu, kochająca życie i… mężczyzn matka Jerzego. Taka mieszanka prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.
Z pozoru, na pierwszy rzut oka Hellmanowie wyglądają jak typowa amerykańska rodzinka - jest Balthazor i jego żona Tina, ich dwoje dzieci, Mandy i Josh, ich pies Pazuzu i wujek Vlaartark. Jak się jednak okazuje, Hellmanowie są z piekła. Zostali wysłani na Ziemię przez diabła z pewną misją - mają nie dopuścić do tego, by ludzie dokopali się do ich piekielnych, podziemnych domów. Żeby wykonać zadanie, muszą zachowywać się jak typowi mieszkańcy przedmieścia. Szybko odkrywają, że jeśli chodzi o diabelskie zachowania, ludzie mogą z nimi śmiało konkurować. Zadanie Hellmanów okazuje się trudniejsze przez sympatię, jaką Balthazor darzy ludzi, nawet swojego niepoprawnego politycznie szefa Killbride’a (Kurtwood Smith, "Różowe lata 70te") i współpracownika, Turka Chevdeda (Kyle McCulloch). Balthazorowi bardzo podoba się też poczucie odpowiedzialności za swoich najbliższych i będzie próbował zastosować takie zasady także w swojej zwariowanej rodzinie. Spędzanie czasu w towarzystwie prowincjonalnych gospodyń domowych takich jak Majoe (Dina Waters, "Jak w niebie") nie jest dokładnie tym, co Tina rozumie pod pojęciem rozrywka… ale zawsze chętnie napije się zimnego drinka. Josh i Mandy są natomiast typowymi nastolatkami, co znacznie pomaga im zaadoptować się do nowej sytuacji. Wujek Vlartaark większą część czasu spędza na degustacjach i próbuje zaspokoić swoje najdziwniejsze smaki. Podczas gdy Pazuzu (pies) jest faktyczną głową rodziny, często musi odgrywać rolę rodzinnego zwierzaka.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Jest rok 1878, w Ameryce trwa „gorączka ziemi” i zasiedlanie zachodnich terenów. Wśród wielu, którzy postanowili rozpocząć nowe życie jest rodzina Ingallsów: Charles, jego żona Caroline i ich trzy córki: Mary, Laura i Carrie. Pakują swój niewielki dobytek, żegnają się z krewnymi i przyjaciółmi i wyruszają w podróż na Zachód, która zaprowadzi ich do ich nowego domu – Plum Creek na równinach Minnesoty. Rodzina Ingallsów, próbując ziścić swój amerykański sen, będzie musiała walczyć o każdy skrawek ziemi, którą będą uprawiać – z chorobami, z naturą, lokalnymi uprzedzeniami i wrogim środowiskiem. Przygody rodziny Ingallsów oparte są na wspomnieniach Laury Ingalls Wilder, która w swojej książce „Mały domek” nakreśliła bardzo realistyczny obraz życia pionierów na zachodnich krańcach Ameryki ponad 100 lat temu.
Kate (Malin Akerman) porzuca swoje życie imprezowiczki po tym, jak poznaje i zakochuje się w nieco starszym mężczyźnie. Poza swoimi atutami Pete (Bradley Whitford) posiada także bagaż w postaci dwóch byłych żon. Pierwsza z nich, Diane (Marcia Gay Harden), jest zasadniczą i wymagającą matką dwójki bliźniąt, Hillary (Bailee Madison) i Warrena (Ryan Lee). Była numer dwa, neurotyczna Jackie (Michaela Watkins), swego czasu razem z Petem adoptowała Berta (Albert Tsai). Teraz Kate musi przejąć część matczynych obowiązków, choć trudno powiedzieć, żeby miała ku temu predyspozycje.
Świat bez końca jest kontynuacją popularnego serialu Filary Ziemi. Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów Kena Folletta.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…