Filmy ubóstwo, małżeństwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ubóstwo, małżeństwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

David Copperfield jest osieroconym chłopcem, który dorastał w bardzo ciężkich warunkach. Jego ojciec zmarł jeszcze przed jego narodzinami, zaś matka chłopca nie była zbytnio zdrową kobietą. Gdy David miał 9 lat, jego matka poślubiła Murdstonea, który był uznawany za człowieka skąpego i okrutnego. Po jakimś czasie matka Davida umiera i musi wychowywać go ojczym, od którego strony David doznaje wielu przykrości i upokorzeń. Chłopiec pragnie za wszelką cenę uciec od świata, w którym żyje. Jego upór w działaniu powoduje, że osiąga swój cel. Zdobywa wykształcenie i zostaje sławnym pisarzem.
Saga filmowa, przedstawiająca kilkadziesiąt lat życia grupy szwedzkich chłopów, którzy albo zdesperowani nędzą bytowania mimo znojnej pracy na nieurodzajnej roli, albo represjonowani z przyczyn religijnych jako wyznawcy kościoła niezależnego od państwa, bądź też ciemiężeni przez okrutnych gospodarzy jako folwarczni parobkowie podejmują - jak setki tysięcy innych desperatów w tym czasie - dramatyczną, ale żywioną nadzieją na poprawę marnego losu decyzję opuszczenia stron rodzinnych i wyruszenia w ryzykowną podróż na spotkanie z american dream. Wprawdzie w ślad za oryginałem twórcy filmu w centrum obrazu sytuują typową parę małżeńską Kristiny i Karla Oskara Nilssonów, ale w gruncie rzeczy film opowiada o emigracyjnej odysei pewnej chłopskiej wspólnoty, połączonej nie tylko wspólnym celem, ale także religijnym i moralnym etosem.
Reżyser Franco Elica ucieka przed kłopotami i trafia do osady na wybrzeżu Sycylii. Tam spotyka trzech niezwykłych ludzi: mężczyznę, który zarabia na życie filmując śluby; starzejącego się reżysera filmowego, który upozorował własną śmierć, żeby cieszyć się estymą, której mu odmawiano "za życia" i zubożałego księcia, który pokłada wielkie nadzieje w korzystnym finansowo małżeństwie córki.


Dobre chęci ukazują perypetie burzliwego związku rodziców Ingmara Bergmana. To historia ludzi, którzy pragną być ze sobą nie tylko wbrew opinii rodziców, ale na przekór własnym charakterom i doświadczeniom. Bo co mogłoby łączyć ubogiego, surowego pastora oraz inteligentną dziewczynę z bogatego domu? Ich odmienne, ale w obu przypadkach silne osobowości stanowią zarzewie nieustannej konfrontacji. Scenariusz napisał sam Bergman, rekonstruując wydarzenia głównie na podstawie dzienników matki. Była to dla niego okazja do poznania źródeł własnej natury z jej genetycznymi i psychologicznymi uwarunkowaniami.
Ubóstwo i brak pracy skłania Soma (Raghuvir Yadav) i jego żonę Vasanti (Nana Patekar) do przeprowadzki ze wsi do miasta w poszukiwaniu lepszego życia. Młodzi boleśnie odczuwają ogromny kontrast pomiędzy spokojną i cichą wioską a hałaśliwym i przeludnionym miastem. Małżonkowie próbują przeżyć za wszelką cenę, ale to wcale nie jest takie łatwe...
Biedna rodzina nie jest w stanie utrzymać mieszkania, jest nękana przez komornika, nie ma nic do jedzenia. Karla Meiera (Karl Valentin) i jego żonę (Liesl Karlstadt) czeka ciężkie życie bezdomnych. Nagle okazuje się, że dziedziczą po zmarłych krewnych fortunę. Czy ta sytuacja rozwiąże ich problemy?
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Malena

7,3
Trwa II wojna światowa, jest rok 1941. Tytułowa bohaterka, Malena, to najpiękniejsza kobieta w miasteczku na wybrzeżu Sycylii, Castelcuto. Wśród mieszkańców miasteczka jest 13-letni chłopiec, który zafascynował się Maleną i podąża za nią wszędzie, marząc o jej miłości. Jest to wzruszająca opowieść o dorastaniu, nienawiści i zazdrości, negatywnych acz jak bardzo prawdziwych ludzkich zachowaniach, pełna erotyki, zmysłowości i piękna.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…