Filmy relacja rodzinna, film niezależny, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, film niezależny, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Angelo

7,0
Afrykański emigrant zostaje wybrańcem pewnej Hrabiny, która pragnie czarnego chłopca „uczynić człowiekiem”. Angelo ma świecić przykładem: udowodnić, że wychowanie pod okiem „oświeconych Europejczyków” skutkuje ogładą i podporządkowaniem „dzikiego”. Wiele lat później wybielony kulturowo Afrykańczyk wiąże się z białą kobietą.

Uzak

7,4
Mahmut, rozwiedziony fotograf po czterdziestce, wiedzie ciche i spokojne życie w malutkim, schludnym mieszkaniu w Stambule. Do tego zamkniętego świata wkracza kuzyn ze wsi: Yusuf - bezrobotny od czasu, gdy zamknięto fabrykę, w której pracował. W wielkim mieście Yusuf ma nadzieję znaleźć pracę. Na początku imponuje mu styl życia Mahmuta jednak z każdym kolejnym, ponurym, zimowym dniem relacje między kuzynami zaczynają się komplikować.
Lucas jest dorastającym jedenastoletnim chłopcem, który spogląda na świat przez bardzo grube szkła okularów. Choroba jego wzroku powoduje, że być może niedługo chłopiec oślepnie całkowicie. Londyn lotem błyskawicy obiega wiadomość o bestialskim napadzie i okaleczeniu niewidomej kobiety. Pacjenci z miejscowej kliniki dla niewidomych czują się zagrożeni. Mały Lucas boi się, że matka (która również nie widzi) zostanie napadnięta przez maniaka.


Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.
Wiedeń, 1902 rok. Alma Schindler (Sarah Wynter) jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem (Jonathan Pryce). Choć Alma jest krytycznie nastawiona wobec kompozycji Mahlera, ulega jego osobowości. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie - nie przeszkadza im fakt, że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem...
Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich? „Nie tak miało być” opowiada historię kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem. Alice, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia zabrać swoją córkę i syna na wakacje bez zgody męża, który jako pełnoprawny opiekun zgłasza porwanie.
Chrissy (Susan Lynch), młoda samotna matka mieszka w wieżowcu na przedmieściach Londynu, który jest celem wandali. Chrissy próbuje popełnić samobójstwo, aby uciec od nędznego życia. Ratuje ją Rob (Paul McGann), psycholog policyjny, ale on też cierpi z powodu niefortunnej przeszłości. Następnego dnia wraca do niej, a Chrissy zgadza się z nim wyjść. Wandale atakują budynek i podpalają go. Para i starszy mężczyzna, sąsiad Pat (Birdy Sweeney) utknęli w zniszczonej przez pożar windzie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…