Filmy teksas, miasteczko, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje teksas, miasteczko, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zgodnie z ostatnim życzeniem swojego przyjaciela, pracownik rancza Pete Perkins zabiera jego ciało i wyrusza w podróż do jego rodzinnego miasta w Meksyku, by sprawić mu pogrzeb o jakim marzył.
Sony i Duane są najlepszymi przyjaciółmi, i jak to zwykle bywa swój czas spędzają na zabawie, graniu w kosza, podrywaniu dziewczyn i chodzeniu do kina. Na jednym z takich seansów filmowych coś się kończy, dochodzą do wniosku, że w ich życiu kończy się pewien beztroski etap, a zaczyna dorosłe życie...
Były, popularny piosenkarz próbuje powrócić na scenę. Nie jest to jednak sprawa prosta. Co prawda ma on piosenki, które mógłby śpiewać, ale brak mu do tego serca i ochoty. To alkoholik. Wszystko się zmienia, gdy spotyka na swej drodze bardzo nieśmiałą wdowę z małym synem. Po krótkim czasie ta para się pobiera. I okazuje się, że znów życie ma sens. Udają sie też wszystkie zamierzenia.


Film będący adaptacją telewizyjnej sztuki Hortona Foote'a. Późne lata czterdzieste. Starsza kobieta, mieszkająca razem z synem i synową, pozostaje z nimi w stałym konflikcie. Pewnego dnia decyduje sie wyruszyć bez ich wiedzy w ostatnią podróż do swej rodzinnej miejscowości w Texasie.
Z samego serca Teksasu przybywa do nas animowana komedia BOBBY KONTRA WAPNIAKI. Na przestrzeni 13 lat emisji serial otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę Emmy® w kategorii Najlepszy program animowany. Produkcja może pochwalić się też wieloma nominacjami, a po jej debiucie magazyny TV Guide, Entertainment Weekly i TIME Magazine przyznały jej tytuł Najlepszego programu telewizyjnego roku. Serial został przetłumaczony na wiele języków i posiada licencję w ponad 50 krajach na całym świecie. BOBBY KONTRA WAPNIAKI przedstawia życie i czasy HANKA HILLA (Mike Judge) oraz jego rodziny i sąsiadów zamieszkujących przedmieścia fikcyjnego miasteczka Arlen. Hank jest pracowitym, oddanym rodzinie mężczyzną, który pracuje na stanowisku zastępcy kierownika w firmie Strickland Propane. Jest pracownikiem fizycznym o wielu talentach, który uważa się za głos zdrowego rozsądku w świecie niekompetentnych sprzedawców, biurokratów i liberałów.
Wyreżyserowana i napisana przez dwudziestoletniego wówczas Asha Christiana komedia o niedopasowanych nastolatkach. Rodney Miller (w tej roli Christian) jest uczniem małomiasteczkowego liceum gdzieś w Teksasie. Chłopak wkrótce skończy szkołę i marzy o wielkiej karierze na Broadwayu. Na przeszkodzie stoją mu brak popularności, własna tożsamość seksualna i poczucie, że nikt tak naprawdę go nie rozumie. Wraz z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki, otyłej Sabriny (znana z bijącego rekordy popularności serialu Glee Ashley Fink), jej kubańskiego chłopaka Rudy’ego oraz nauczyciela angielskiego, który prowadzi warsztaty teatralne (reżyser głośnego Tarnation, Jonathan Caouette), Rodney odnajdzie, polubi i oswoi swoją wewnętrzną, tytułową „grubą dziewczynę”, która drzemie w każdym z nas.
Drugi pełnometrażowy fabularny film Asha Christiana opowiada historię Mangusa Spedgwicka: chłopaka, którego największym marzeniem jest wystąpienie w dorocznej szkolnej produkcji teatralnej „Jesus Christ Spectacular” (oczywiste nawiązanie do słynnego musicalu Jesus Christ Superstar). W wyniku nieprzewidzianych okoliczności bohater traci rolę, która była rodzajem wieloletniej tradycji w jego rodzinie. Zdeterminowany Mangus nie poddaje się jednak bez walki: wyrusza w drogę, w trakcie której spotyka całą plejadą dziwaków. A w jego potyczkach wspiera go siostra, Jessica (w tej roli znana z kultowego dziś „Witajcie w domu dla lalek” Todda Solondza, Heather Matarazzo).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…