Filmy zazdrość, relacja ojciec-syn, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zazdrość, relacja ojciec-syn, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kate (Malin Akerman) porzuca swoje życie imprezowiczki po tym, jak poznaje i zakochuje się w nieco starszym mężczyźnie. Poza swoimi atutami Pete (Bradley Whitford) posiada także bagaż w postaci dwóch byłych żon. Pierwsza z nich, Diane (Marcia Gay Harden), jest zasadniczą i wymagającą matką dwójki bliźniąt, Hillary (Bailee Madison) i Warrena (Ryan Lee). Była numer dwa, neurotyczna Jackie (Michaela Watkins), swego czasu razem z Petem adoptowała Berta (Albert Tsai). Teraz Kate musi przejąć część matczynych obowiązków, choć trudno powiedzieć, żeby miała ku temu predyspozycje.
Lata 80. Kujonowaty Adam (Sean Giambrone) ma 11 lat i wszedł właśnie w wiek zainteresowania światem, który go otacza. Wykorzystując kamerę, rejestruje życie swojej zwariowanej, lecz kochającej się rodzinki Goldbergerów. Jego mama, Beverly (Wendi McLendon-Covey), jest klasyczną, nadopiekuńczą mamuśką, która posiada pełnię władzy w rodzinie. Tata, Murray (Jeff Garlin), to burkliwy rodzic, który stara się wychowywać dzieci bez krzyku. Siostra Adama, Erica (Hayley Orrantia), jest seksowną 17-latką, która potrafi sterroryzować swoje otoczenie. Jego brat, Barry (Troy Gentile), jest nadwrażliwym 16-latkiem, który cierpi na syndrom środkowego dziecka. Adam (Sean Giambrone) jest z nich najmłodszy, co nie przeszkadza mu się zakochać w starszej kobiecie. Blisko rodziny trzyma się także dziadek Al "Pops" Solomon (George Segal), napalony mężczyzna, bezwstydny Don Juan, który szkoli Adama w technikach miłości.


W małym miasteczku osiemnastoletni Dick po stracie ojca czuje się bezpiecznie jedynie z pistoletem w dłoni. Choć nazywa siebie pacyfistą, razem z kolegami zakłada klub miłośników broni. Pewnego dnia młodzi ludzie są zmuszeni użyć jej w obronie własnej. Zaciera się cienka granica pomiędzy dobrem i złem.
To było lato jak żadne inne do tej pory. Sybille obiecała Mickey′owi sto pocałunków nim nastanie jesień. Otrzymał jedynie 73. Jest to opowieść o pięknym, romantycznym, aczkolwiek bardzo przygnębiającym lecie, gdzieś na Wschodzie. Podczas tego lata ma miejsce zaćmienie Słońca. 14-letnia Sybille przyjeżdża do małego, sennego miasteczka by spędzić wakacje w domu swojej ciotki, Marthy. Nim jednak wyjedzie nic już nie będzie takie samo.
Linda Sinclair (Julianne Moore) jest nauczycielką literatury w małym miasteczku w Pensylwianii. Wiedzie spokojne, samotne życie w towarzystwie dwóch kotów oraz pokaźnej kolekcji książek. Linda uwielbia czytać - bohaterowie ulubionych powieści przeżywają wzloty i upadki, dramaty i namiętności, których jej uporządkowana egzystencja jest pozbawiona. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się w mieście jej byłego ucznia, Jasona (Michael Angarano). Zdolny, pełen pasji i marzeń chłopak wyjechał do Nowego Jorku, aby tam spróbować swoich sił jako dramatopisarz. Teraz wraca na tarczy - załamany i rozgoryczony, wątpiący w swój talent. Oliwy do ognia dolewa jego ojciec (Greg Kinnear), który marzy o synu prawniku, a nie literacie. Linda nie może patrzeć, jak Michael porzuca swoje marzenia i idzie za głosem rozsądku. Postanawia sama wystawić jego sztukę. To wywróci jej życie do góry nogami...

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Świat według Kiepskich przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Główny bohater to postać nieprzeciętna – totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć. Od 1998 roku widzowie Polsatu śledzą wydarzenia, o których – jak mawia Ferdynand Kiepski – „nie śniło się nawet fizjologom”. Bohater był… w ciąży z ufoludkiem, skonstruował perpetum mobile, wysłał w kosmos teściową, skraplał głupotę, hodował w domu wirtualne świnie, sklonował żonę w warunkach domowych…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…