Filmy sport, lata 60.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sport, lata 60.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ali

7,0
"Ali" to epicki dramat o najbardziej kontrowersyjnej międzynarodowej gwieździe w historii sportu. Przez jednych kochany, przez innych obrzucany obelgami. Cassius Clay to człowiek, którego siła sięgała daleko poza bokserski ring. Kiedy porzucił swoje nazwisko, stając się Muhammedem Alim, został także jedną z najbardziej oczernianych gwiazd sportu. Ale on walczył o więcej niż tylko tytuł mistrzowski, walczył o szacunek dla ludzi wszystkich ras i narodowości. Walczył przeciwko rządowi Stanów Zjednoczonych, nie chciał jechać do Wietnamu. Walczył o prawo używania swojego imienia i wywalczył je własnymi pięściami, dzięki wierze w Boga i samego siebie.
Zbliża się decydujący mecz klubu „Naprzód” z ich odwiecznym rywalem – „Spartą”. Działacze klubu i wierni kibice robią wszystko, by doprowadzić do zwycięstwa swojej drużyny. Cóż, kolejne poczynania, czasami nawet bezprawne zawodzą, a mecz coraz bliżej…
Masażystka Maria Siankowa (Wanda Łuczycka) jest kobietą w średnim wieku. Mieszka wraz córką, Tuńką (Magdalena Zawadzka) i sublokatorem w poznańskiej kamienicy. Kocha się potajemnie w sublokatorze, Januszu, (Franciszek Pieczka), który jest kierowcą i marzy o dalekich podróżach. Prowadzi też korespondencję z ludźmi z całego świata… Pewnego dnia pojawia się jeszcze jedna lokatorka, Bożenka (Elżbieta Kępińska), którą Janusz jest wyraźnie zainteresowany. Zaniepokojona Siankowa wyznaje mężczyźnie dotąd skrywaną miłość… Wkrótce Bożena i Janusz wyprowadzają się, a córka Siankowej znajduje plik listów, których matka nie przekazała adresatowi…


Ashe '68

0,0
Film opowiada o życiu Arthura Ashe'a, przełomowego mistrza tenisa i działacza na rzecz praw człowieka. Okazją jest 50-ta rocznica jego historycznego zwycięstwa w US Open w 1968 roku, roku, który zaznaczył jego pojawienie się jako postaci praw obywatelskich. Ashe stał się sławny dzięki przełamaniu barier rasowych w tenisie i wystąpieniu przeciwko uciskowi na całym świecie.
Pierwotnie wyświetlana w kinach przed seansami, później także w telewizji jako cykl dokumentalny, była narzędziem peerelowskiej propagandy. Prezentowano w niej wydarzenia ze świata polityki, kultury, nauki, sportu oraz dokumentowano życie codzienne zwykłych ludzi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…