Filmy muzyka, koncert, lata 60.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, koncert, lata 60.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest to opowieść oparta na wątkach biograficznych gwiazdy polskiego kina – Kaliny Jędrusik. Aktorka, która po dziś dzień budzi skrajne emocje (jedni ją uwielbiają za swą wyrazistość i zmysłowość na ekranie, innych taki styl może drażnić), za życia również potrafiła polaryzować ludzi w swoim najbliższym otoczeniu choćby z powodu swego luźnego stosunku do obyczajowości, co nie raz sprowadzało na nią kłopoty nawet ze strony wpływowych ludzi polityki. Stało się tak w roku 1963, kiedy Kalina otrzymała zakaz występów w telewizji.

Ray

7,6
Opowieść rozpoczyna się w Albany, rodzinnym mieście muzyka. Film opowiada o dzieciństwie Raya, problemach z narkotykami i z miłością. 70-letni muzyk w wieku 6 lat zachorował na jaskrę i stracił wzrok. Jeśli życie w jakiś sposób jest sumą wydarzeń, historia Raya Charlesa może zostać odczytana, jako pasmo osobistych wzlotów i upadków, jakie towarzyszyły jego długoletniej karierze w przemyśle muzycznym. Ale w przypadku człowieka, który radził sobie ze swoimi udrękami, bólem i ciemnością, tak dobrze jak z różnorodnymi stylami muzycznymi - Jazz, Rhythm & Blues, Rock'n'Roll, Gospel, Country & Western – jego historię można odczytać w zupełnie inny sposób. Życie Raya to powstała na bazie sekwencji wydarzeń, poruszająca i inspirująca podróż jedynego w swoim rodzaju geniusza, który dał światu zupełnie nową wrażliwość muzyczną.
Opowieść o powikłanych losach Johnny'ego Casha. Słynny piosenkarz country, ze względu na kolor ubrania zwany "facetem w czerni", był jedną z największych indywidualności muzycznych współczesnej Ameryki. Zdobył sławę, uznanie, majątek... a potem wszystko stracił, uzależniwszy się od alkoholu i narkotyków. Udało mu się jednak stanąć na nogi i odzyskać dawną popularność.


Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które odgrywały wielką rolę w powstaniu i ugruntowaniu festiwalu Woodstock. Jest rok 1969. Elliot Tiber (Demetri Martin) to niespełniony w zawodzie projektant wnętrz. Postanawia wrócić w rodzinne strony do Catskills by pomóc rodzicom uratować podupadający motel - The El Monaco. Kiedy dowiaduje się, że w pobliskiej miejscowości władze odwołały zezwolenie na organizację hipisowskiego festiwalu, dzwoni do organizatorów z informacją, że może im pomóc. I tak nagle na farmie państwa Tiberów w White Lake zjawia się pół miliona hipisów! A to początkuje jeden z najbardziej rozpoznawalnych, kolorowych i wolnych festiwali na świecie - Woodstock.
Historia jest luźno oparta na książce "The Mayor of MacDougall Street" Dave'a Van Ronka. Bracia Coen pokazują nam tydzień z życia młodego piosenkarza folk w 1961 roku. Początkujący piosenkarz i autor tekstów Llewyn Davis (Oscar Isaac) próbuje przebić się na nowojorskiej scenie muzyki folkowej. Muzyk musi pokonać przeszkody pozornie nie do pokonania, a niektóre z nich są jego własnym dziełem.
Film I'm Not There. Gdzie indziej jestem to przedstawiona w niekonwencjonalny sposób podróż przez życie i czasy Boba Dylana. Sześć słynnych gwiazd Hollywood (Cate Blanchett – nominowana za tę rolę do Oscara, Christian Bale, Heath Ledger, Richard Gere, Ben Whishaw i Marcus Carl Franklin) wciela się w postać barda, a każda opowieść przedstawia inne aspekty jego osobowości. Poznajemy różne twarze Dylana, które składają się na niezwykle bogaty i barwny portret człowieka, będącego wciąż nie do końca odkrytą muzyczną ikoną. Film jest formą rozmyślania nad życiem Boba Dylana. Sześciu aktorów wciela się postacie, które zajmowały ważne miejsce w życiu i pracy sławnego muzyka.
Across the Universe to opowieść o miłości przeplatanej z wojną i innymi przeciwnościami losu. W postaci musicalu odkrywa rolę i znaczenie piosenek zespołu The Beatles. Jude ze swoim przyjacielem Maxem wyrusza do kraju, w którym wszystko jest możliwe - do Ameryki. Tam napotykają się na trwający reżym i na miłość, która potrafi przetrwać najcięższe chwile w życiu.
Paradokumentalna opowieść o zjednoczeniu się trzech legendarnych w latach 60-tych grup folkowych na specjalnym koncercie w Carnegie Hall, który został zorganizowany dla upamiętnienia zmarłego niedawno zasłużonego promotora i managera muzyki folk.
Lato 1969 roku. Pierwszy człowiek na księżycu. Woodstock. Pobliże wozu kempingowego rodziny Kantrowitzów spędzających tu swój wolny czas tak jak każdego lata. Marty na co dzień naprawia telewizory w Brooklynie. W te wakacje nie może pozwolić sobie na odpoczynek, więc odwiedza rodzinę w weekendy. Pearl jego żona czuje się osamotniona. Kobieta zaszła w ciążę w wieku 17 lat i czuje, że nie doświadczyła czasów młodości. Gdy 14-letnia Alison, córka Kantrowitzów, doświadcza swojej pierwszej randki, pierwszego pocałunku, pierwszej menstruacji i bierze udział w kradzieży z ratownikiem, Pearl ma swoje seksualne przebudzenie z Jeromem, sprzedawcą bluzek w obozie. Matka Marty'ego, Lillian, spostrzega co wyprawia jej synowa i próbuje sytuację naprawić...
Do Nowego Jorku przybywa słynna czwórka „Chłopców z Liverpoolu”, mająca wziąć udział w słynnym programie „ The Ed Sullivan Show”. Jest rok 1964 i to ich pierwsza wizyta w Ameryce. Grupa młodzieży, fanów Beatlesów stara się wtargnąć do hotelu, gdzie mieszkają muzycy. Młoda, niedoświadczona i niewinna dziewczyna przeżywa swą pierwszą miłość, romantyczną przygodę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…