Filmy dwudziesty wiek, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dwudziesty wiek, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oparta na autentycznej historii opowieść o brutalnych torturach, gwałcie i morderstwie Sylvii Likens popełnionym w stanie Indiana w 1958 roku. Film jest adaptacją powieści Jacka Ketchum'a o tym samym tytule.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Historia rozpoczyna się w Północnej Irlandii, około roku 1975. Trwa zagorzała walka między Irlandzką Armią Republikańską i wojskami brytyjskimi, a jednocześnie coraz mocniej daje o sobie znać nielegalna protestancka organizacja Ulster Volunteer Force, która dopuszcza się wielu zbrodni w katolickich dzielnicach Irlandii Północnej. Liderem jednej z komórek UVF jest 16-letni Alistair Little (Liam Neeson). On i jego gang dostają rozkaz rozstrzelania przypadkowego katolika, co posłużyć ma za ostrzeżenie dla reszty mieszkańców. Decyzja pada na 19-letniego Jamesa Griffina. Alistair bezwzględnie wykonuje powierzone mu zadanie, jednak świadkiem morderstwa jest 11-letni Joe (James Nesbitt), młodszy brat ofiary. 33 lata po tej tragedii spotykają się w programie telewizyjnym, a Joe planuje pomścić śmierć brata.


Kochanek

6,8
Indochiny, koniec lat 20. Szesnastoletnia francuska wraca do szkoły prowadzonej przez siostry zakonne. Na pokładzie barki, którą podróżuje po Mekongu, zostaje zauważona przez młodego chińskiego biznesmena. W tym czasie propozycja podwiezienia samochodem, którą składa młody chińczyk, jest już niedopuszczalnym złamaniem konwenansów. Miłość, która rodzi się pomiędzy tą parą jest nie do pomyślenia. Różni ich wszystko: wiek, pochodzenie, majątek.
Co ukształtowało Hannibala - kanibala? Dlaczego bardzo inteligentne dziecko zamieniło się w potwora? Film pokazuje dzieciństwo i młodość Lectera. Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa odciskają piętno na jego przyszłym postępowaniu. Utrata matki i ojca była tylko preludium do przyszłych wydarzeń. To zamordowanie siostry przelało czarę goryczy.
Wizjoner kina Tim Burton przedstawia historię Barnabasa Collinsa (Johnny Depp), zuchwałego arystokraty zamienionego w wampira przez porzuconą kochankę Angelique (Eva Green). Po dwóch stuleciach spędzonych w trumnie Barnabas wraca na ziemię i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Londyn, początek XX wieku. Wendy Darling każdego wieczoru zaczarowuje swoich braci przed snem opowiadając im historię o zawadiackim i groźnym kapitanie Hooku. Jednak pewnej nocy do ich pokoju wlatuje mały chłopiec, Piotruś Pan, który zabiera ich drogą przez gwiazdy do porośniętej bujną roślinnością dżungli w której znajduje się magiczna kraina Nibylandia. Tak zaczyna się opowieść o dzieciach mieszkających w miejscu, gdzie nie obowiązują żadne prawa dorosłych.
Rok 2004. Changchun, duże, ruchliwe miasto na północnym wschodzie Chin, niegdysiejsza stolica Mandżurii. Do polskiego konsulatu zgłasza się stary Chińczyk, rdzenny mieszkaniec tajgi, z niezwykłą prośbą: przed śmiercią - a ma już ponad 90 lat! - chce jeszcze pojechać do Polski. To podobno piękny kraj. Nie ma dokumentów, paszportu, zaproszenia. Ma tylko plik kartek, na których spisał niezwykłą historię kochanków z Roku Tygrysa.
W dniu swoich 13 urodzin Jenna dostaje od swojego przyjaciela domek dla lalek – który ma odzwierciedlać jej marzenia. Dziewczynka bowiem zawsze chciała być popularna w szkole i przyjaźnić się właśnie z takimi ludźmi. W czasie nieudanego przyjęcia urodzinowego jej pseudo przyjaciółki nakłaniają Jennę by zamknęła się w schowku. Ta posłusznie zgadza się na ich propozycję. Jednak kiedy znajduje ją Matt i mówi, że już wszyscy zaproszeni goście poszli, dziewczyna jest zrozpaczona. Chce być już dorosła i mieć trzydzieści lat, a jej marzenie się spełnia. Następnego dnia budzi się jako dorosła kobieta. Teraz mieszka w luksusowym apartamencie, ma chłopaka, pracuje dla renomowanego czasopisma – można chcieć czegoś więcej? Tak, Jenna dowiaduje się, że nie ma już swojego najlepszego przyjaciela Matta, od feralnych, trzynastych urodzin zerwali przyjaźń. Dziewczyna zamierza zrobić wszystko, by odbudować starą znajomość.
Tytułowy Johnny to młody Amerykanin, który z powodu wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca ideałów, zaciąga się do wojska, aby jak twierdzi, podczas I wojny światowej "walczyć o demokrację". Podczas inspekcji okopów Johnny zostaje wyznaczony do idiotycznej misji, w której zostaje bardzo ciężko ranny. Wybuch bomby pozbawia go rąk, nóg oraz twarzy, a w dalszej konsekwencji - również wzroku, słuchu i węchu. Lekarze cudem ratują młodego żołnierza, który po umieszczeniu w szpitalu określony jest mianem "warzywa". Diagnoza lekarzy nie jest do końca trafna. Wewnątrz zmasakrowanego organizmu nadal funkcjonuje mózg. Chłopakowi udaje się wymyślić sposób porozumiewania się z otoczeniem przy pomocy alfabetu Morse'a. W ten sposób Johnny nawiązuje kontakt z jedną z pielęgniarek...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…