Filmy model, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje model, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy Nant znika w tajemniczych okolicznościach, jego brat bliźniak, Nont, postanawia przejąć jego tożsamość i odkryć, kto lub co doprowadziło do tej sytuacji. Poznając jego najbliższych przyjaciół: Zoueya, Firsta, Captaina i Porsche'a, chłopak poznaje świat przesycony prostytucją, narkotykami, BDSM i nielegalnymi filmami pornograficznymi. Gdy do Nonta docierają informacje, że Nant w rzeczywistości może być już martwy, podejmuje decyzję o nawiązaniu niebezpiecznej relacji seksualnej z menadżerem klubu Playboyy, Promem, który może okazać się kluczem do rozwiązania tej zagmatwanej zagadki.
Grupa przyjaciół postanawia ożywić codzienną rutynę i wybiera się w podróż na legendarnych Harley’ach. Pragną posmakować nieograniczonej wolności. Okazuje się jednak, że wyprawa staje się dużo bardziej skomplikowana, niż zakładali. Ich dobra passa zostaje wystawiona na próbę podczas spotkania z prawdziwym gangiem dzikich Harley’owców, a zwariowane wakacje zmieniają się w przygodę ich życia.
Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".


Romain (Melvil Poupaud), młody i przystojny fotograf mody, na pierwszy rzut oka żyje pełnią życia. Jego zawodowa kariera pomyślnie się rozwija, a jego związek z uroczym chłopakiem wygląda na udany. Pewnego dnia, podczas sesji zdjęciowej, Romain niespodziewanie traci przytomność. Początkowo obawia się, że ma AIDS, jednak diagnoza brzmi: nieuleczalny rak. Mając świadomość, że zostało mu zaledwie kilka miesięcy życia, młody mężczyzna musi wszystko przewartościować. I to, co początkowo wydawało mu się tragedią, wkrótce prowadzi go w zaskakującym kierunku. Zaczyna zadawać sobie pytania: co to znaczy żyć naprawdę? Czy codzienna gonitwa, praca i kariera nie pozbawia nas radości? Czy nie odsuwa nas od bliskich?
Melvin Udall jest poczytnym pisarzem - bogatym i sławnym. Niestety jest strasznym dziwakiem. Sąsiedzi, a zwłaszcza malarz Simon Bishop, który nie kryje się ze swoim homoseksualizmem, nienawidzą go. Jedyną osobą, która go toleruje, jest kelnerka Carol Connelly. Kiedy pewnego dnia Carol nie przychodzi do pracy, uporządkowany świat Melvina zaczyna się sypać. Dowiaduje się, że jej syn ma astmę i postanawia mu pomóc. Oprócz tego, wspomniany wcześniej Simon, zostaje pobity przez bandytów. Na Melvina spada obowiązek opiekowania się nim i jego psem Verdellem.
Historia życia i śmierci włoskiego malarza Michelangelo Merisi da Caravaggia.
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.
Film oparty został na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 1998–1999, kiedy Kubrick pracował w Londynie na planie Oczu szeroko zamkniętych. W mieście pojawił się wówczas mężczyzna, który podając się za niego, uczestniczył w wielu ekskluzywnych przyjęciach i bez problemu wchodził do najdroższych londyńskich restauracji i klubów. Szczególnie interesujący jest fakt, że mężczyzna ten nie był w ogóle podobny do Kubricka.

Libertyn

6,9
Francja, wiek XVIII, tuż przed wybuchem rewolucji. W okresie obyczajowej swobody, wolności poglądów, myśli i zachowań odnajdujemy Denisa Diderota (Vincent Perez), jednego z największych libertynów epoki. Filozof, myśliciel, zacięty wróg wierności małżeńskiej i zwolennik wolności seksualnej postanawia wypowiedzieć wojnę kościołowi oraz rządzącemu prawu.
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…