Filmy porwanie, siedemnasty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje porwanie, siedemnasty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Pełna akcji i przygód opowieść o ponownym spotkaniu sławnych trzech muszkieterów i D'Artagnana, w której walczą "jeden za wszystkich i wszyscy za jednego" w obronie honoru króla i za przyszłość kraju. Leonardo DiCaprio występuje w podwójnej roli - okrutnego króla Ludwika XIV i tajemniczego więźnia z twarzą ukrytą pod żelazną maską. Paryż głoduje, ale król Ludwik XIV bardziej zainteresowany jest miłostkami, rozpustą i dworskimi intrygami niż losem swych poddanych. Trzej muszkieterowie, w których role wcielili się znakomici Jeremy Irons, John Malkovich i Gérard Depardieu obmyślają śmiały plan uwolnienia Francji spod tyranii króla. Jedynie D'Artagnan (Gabriel Byrne) stoi im na drodze.
Pierwszy polski serial spod znaku "płaszcza i szpady". Osią fabuły stały się dramatyczne epizody z walk o utrzymanie przy Polsce Prus Książęcych. Całość skonstruowana na zasadzie powieści-rzeki, składa się z dziesięciu godzinnych odcinków. W głównych rolach upamiętnili się Leonard Pietraszak jako pułkownik Dowgird i Ryszard Pietruski jako jego wachmistrz i przyjaciel, kuty na cztery nogi sługa Kacper. Sercami nieustraszonych zabijaków zawładnęły piękna starościanka Anna (Elżbieta Starostecka), wychowanica hetmana Sobieskiego (Mariusz Dmochowski) oraz szlachcianka Magda (Anna Seniuk).


Akcja tego przygodowo-awanturniczego serialu rozgrywa sie na początku XVII wieku. Scenariusz na podstawie własnego opowiadania "Przypadki starościca Wolskiego" napisał Józef Hen. Postacią wiążącą poszczególne odcinki jest młody starosta jurydyczny, Piotr Wolski (w tej roli Tomasz Stockinger), który z urzędu zajmuje się sprawami naruszania prawa przez samowolną magnaterię i szlachtę znaną z warcholstwa. Za każdym razem Wolski zostaje wciągnięty w perypetie różnych ludzi, którzy są właściwymi bohaterami poszczególnych części.
Ekranizacja powieści słynnej pisarki Jadwigi Łuszczewskiej. Rzeczpospolita, wiek XVII. Podczas najazdu Tatarów zostają uprowadzone dwie dziewczynki o imionach Krysia i Marysia, których rody szlacheckie są ze sobą skłócone. Po upływie aż piętnastu lat na poszukiwanie zaginionych wyruszają dwaj młodzieńcy.
Kawaler de Charentes otrzymuje misję zawiezienia do Polski ważnego listu oraz sprowadzenia z Polski ojca królowej Marii Kazimiery. Wyrusza do Polski nie wiedząc, że towarzyszący mu służący Błażej otrzymał rozkaz zabicia ojca królowej Marysieńki w drodze powrotnej...
Film na podstawie powieści Aleksandra Dumasa. Ludwik XIV każe okuć swego brata bliźniaka Philippe'a w żelazną maskę, by uwięziony żył z dala od publiki, by ludzie się nie dowiedzieli o nim, by nie próbowano mianować go królem. Trzej muszkieterowie wraz z D'Artagnanen spróbują niesłusznie uwięzionego Philippe'a uwolnić.
Francja, schyłek XVI w. Na tronie zasiada rozpustny i arogancki Ludwik XIV. Dla utrzymania władzy ten pozbawiony skrupułów człowiek zrobi wszystko, nawet coś tak nieludzkiego jak aresztowanie własnego brata bliźniaka Henryka. Nieszczęśnik trafia do Bastylii, a jego twarz zostaje zakuta w żelazną maskę. Ludwik chce mieć pewność, że lud nie wpadnie na pomysł wymiany znienawidzonego króla na jego uczciwego i dobrego brata. Portos, Atos, Aramis i D'Artagnan czyli najdzielniejsi i najlepsi muszkieterowie Francji muszą ponownie zjednoczyć siły, aby sprawiedliwość i dobro zatriumfowały.
Po tym jak Anglia i Hiszpania zawierają pokój, sławny pirat Henry Morgan postanawia się zmienić. W nagrodę za służbę dla Anglii król mianuje go gubernatorem Jamajki. Król nakazuje mu pozbyć się wszystkich piratów grasujących po morzu karaibskim. Do tego zadania Morgan wyznacza swojego przyjaciela, również byłego pirata, kapitana Jamie'go Waringa.

Rok 1612

5,8
Rok 1612 był wyjątkowy w historii polskich stosunków z Rosją. Czasy anarchii i wewnętrznych walk o tron cara Rosji pchnęły sąsiedzkie kraje do starań o objęcie władzy na Kremlu. Udało się to Polakom. Najbardziej bezwzględny z polskich hetmanów (Michał Żebrowski) z oddziałami husarii dotarł do Moskwy. Wymordował prawowitych następców tronu i pojmał księżniczkę Ksenię Godunow (Violetta Davydovskaya). Ślub z nią miał zapewnić mu tytuł cara i władzę nad rozległymi terenami Rosji. Oprawca zakochał się jednak w swojej ofierze. Hetman stanął przed trudnym wyborem: uszanować jej wolność, czy nadal z krwią na rękach dążyć do władzy. Polska dwuletnia okupacja Kremla skończyła się w 1612 roku. Władzę w Rosji objęła na nadchodzące 300 lat dynastia Romanowów. Triumf prawowitych pretendentów do carskiego tronu oznaczał koniec planów Polaków, którzy chcieli przejąć władanie Rosją.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…