Filmy kłamstwo, gestapo, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kłamstwo, gestapo, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.
Sophie Scholl była niemiecką studentką, która razem ze swoim bratem Hansem i kilkoma innymi studentami założyła grupę konspiracyjną o nazwie „Biała Róża”. Organizacja ta sprzeciwiała się reżimowi hitlerowskiemu. Historia opowiedziana w filmie koncentruje się na wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy 17 a 22 lutego 1943 roku. Wtedy to Sophie i jej brat Hans zostali aresztowani przez Gestapo.
Jakub kłamca to opowieść o biednym właścicielu żydowskiej kawiarenki w okupowanej przez Niemców Polsce roku 1944, który przypadkowo słyszy komunikat radiowy o zwycięstwie wojsk sowieckich nad Niemcami. Jakub dzieli się zasłyszanymi wiadomościami z innymi mieszkańcami getta i widzi, jak dzięki nim odzyskują oni nadzieję na przetrwanie i wolę walki. Jakub zdaje sobie sprawę, że odtąd nie ma innego wyjścia jak kłamać. Udając, że ma dostęp do radia, fabrykuje komunikaty o coraz częstszych klęskach wojsk niemieckich, nieuchronnej interwencji amerykańskiej i rychłym końcu wojny. Wkrótce Niemcy dowiadują się o istnieniu nielegalnego radia i wszczynają obławę na mitycznego bohatera ruchu oporu, który ośmielił się im przeciwstawić.


Historia rozgrywa się we Francji, pod koniec drugiej wojny światowej. Na prowincji znajduje się szkoła dla chłopców z zamożnych rodzin, prowadzona przez zakon jezuitów. Pomimo wojny panuje tutaj spokój, przerywany czasami alarmami lotniczymi. Dopiero przybycie do internatu nowych uczniów pochodzenia żydowskiego, burzy swoistą sielankę...
Po zajęciu przez hitlerowców Czechosłowacji Anna Bomasch (Margaret Lockwood) została aresztowana. Jej ojciec Axel (James Harcourt), dysponujący cenną i potrzebną nazistom informacją, uciekł do Anglii. Annę umieszczono w obozie koncentracyjnym. Tam poznała Karla Marsena (Paul Henreid), z którym udało jej się zbiec do Anglii. W Londynie nawiązała kontakt z Gusem Bennettem (Paul Henreid), podobno brytyjskim agentem, w nadziei, że ten skontaktuje ją z ojcem. Niestety zarówno córkę jak i ojca oszukał Marsen, który okazał się agentem gestapo i oboje trafili do faszystowskich Niemiec....
Berlin, rok 1936. Salomon Sorowitsch jest królem fałszerzy, a w świecie hazardzistów, żigolaków i łatwych kobiet czuje się jak ryba w wodzie. Nie ma też problemów ze znalezieniem gotówki na zabawy w kasynie, bo każdą kwotę jest w stanie spreparować sobie samodzielnie. Pewnego dnia zostaje aresztowany i trafia do obozu koncentracyjnego Mauthausen. Kiedy po pięciu latach zostaje przeniesiony do Sachsenhausen spodziewa się najgorszego. Jednak życie ma dla niego jeszcze jedną niespodziankę. Wraz z grupą specjalnie wyselekcjonowanych więźniów ma spreparować miliony funtów i dolarów, którymi Niemcy chcą zalać zagraniczne rynki i doprowadzić do ich załamania.
W okupowanej Francji, w małej wiosce, młoda dziewczyna przyjmuje lekko rannego angielskiego lotnika (Horst Buchholz) i umieszcza go, ukrywając go przed rodzicami, zaciekłymi petainistami, na strychu farmy. Nanette (Muriel Catalá) czuje, że budzi się w jej wciąż nieznane uczucie, pożądanie, miłość, w kontakcie z tym młodym, przystojnym mężczyzną, który tłumaczy jej, że poglądy na temat Anglików i Niemców, które zdobyła w szkole, są fałszywe. A dni mijają szczęśliwe. Wojna trwa już cztery lata. Pewnego dnia Anglik postanawia nawiązać kontakt z grupą bojowników ruchu oporu. Nanette, przyzwyczajona do obecności swojego mężczyzny-zabawki, wściekła widząc go oddalającego się od niej, donosi o nim policji. Wtedy dzieje się coś nieprawdopodobnego. Ukazuje się jej „Anglik" ubrany w mundur dowódcy SS. Oszołomionej, wyjaśnia, że wykorzystał jej miłość do uwolnienia regionu od bojowników ruchu oporu, których nieświadomie mu dostarczała. Następnie zbiera mieszkańców wioski i rozkazuje Nanette, aby wydała rozkaz egzekucji. Wybucha płaczem. Dwadzieścia lat później Niemiec wraca na miejsce masakry. Nanette, przedwcześnie postarzała, nierozpoznawalna, zabija go.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…