Filmy polityk, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityk, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.
Edith (Catherine Frot) jest żoną Jeana Leroya (Fabrice Luchini), konserwatywnego burmistrza małego miasteczka w północnej Francji. Zawsze czując się jak mężczyzna, postanawia ogłosić mężowi swoją zmianę płci. Będzie to dla Jeana jak trzęsienie ziemi, zwłaszcza że zbliżają się kolejne wybory samorządowe.

Schody

6,7
Pisarz zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony. Według jego wersji przyczyną śmierci był upadek ze schodów... Jak było naprawdę?


Spełnianie zachcianek wypoczywających na plaży bogaczy – to jedyne zadanie Manuela (Joseph Fiennes), kelnera w znanej miejscowości wypoczynkowej. Gdy piękna Ella Brice (Gretchen Mol) pojawia się w towarzystwie męża w letnim kurorcie, romans z przystojnym kelnerem wisi w powietrzu. Tym bardziej, że małżeństwo Elle nie należy do udanych. Między Manuelem i Elle wybucha gwałtowny romans. Jednak szczęście kochanków szybko się kończy. Wściekły mąż dowiaduje się o zdradzie i postanawia zabić kochanka żony. Wykorzystuje swoje powiązania ze światem przestępczym i organizuje zamach. Manuel uchodzi z życiem, lecz ma bardzo oszpeconą twarz. Po kilku latach w domu państwa Brice pojawia się tajemniczy nieznajomy...
Młoda Jenny Bunn (Hayley Mills) udaje się na południe Anglii, aby rozpocząć karierę nauczycielki w szkole. Jeszcze zanim zdążyła się zadomowić, poznaje Patricka Standisha (Oliver Reed), jednego z miejscowych lowelasów. W krótkim czasie ma pełne ręce roboty, gdy kilku miejscowych chłopaków zaczyna ją uwodzić. Ale kto będzie tym szczęściarzem, który zdobędzie jej uczucia?
Arturo Ripstein, jeden z najwybitniejszych twórców meksykańskiego kina, bierze na warsztat zaliczaną do arcydzieł współczesnej prozy iberoamerykańskiej powieść Gabriela Garcii Marqueza, przenosząc akcję wydarzeń do Meksyku lat 40. Film jest opowieścią o emerytowanym pułkowniku, weteranie wojny z kościołem katolickim, który od 27 lat czeka na obiecaną rentę, ale jak dotąd nie otrzymał jeszcze żadnego czeku. W każdy piątek chodzi na pocztę z nadzieją, że wreszcie coś nadejdzie, lecz na próżno. Nie ma kto pisać do pułkownika jest wstrząsającym, choć pełnym charakterystycznej dla kolumbijskiego twórcy ironii, studium ludzkiej samotności i godności.
10 kwietnia 2010 zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu, ale dla bohaterów filmu to dzień ich największego dramatu osobistego. Wraz z parą prezydencką odeszli w szokujących okolicznościach ich najbliżsi. Większości czas upływający od smoleńskiej katastrofy nie przynosi ulgi. Do tej pory stali z boku, nie występowali przed kamerami, nie brali udziału w publicznej dyskusji. Ewart wraz z ekipą filmową towarzyszyła rodzinom na różnych etapach ich zmagań z trudnymi emocjami. Dokument zawiera sekwencje i zdjęcia, które nigdzie wcześniej nie zostały wykorzystane. Wśród bohaterów są: Wanda Buk (córka generała Tadeusza Buka, Dowódcy Wojsk Lądowych), Lucyna Gągor (żona generała Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego) czy Krystyna Łuczak-Surówka (żona oficera BOR Jacka Surówki).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…