Filmy polityk, polska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityk, polska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ucho Prezesa to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.

Bajland

6,9
Miasto oklejone jest plakatami z wizerunkiem kandydatów na prezydenta. Po ulicach jeżdżą mobile. W telewizji non stop pokazywane są twarze kolejnych kandydatów. Ludzie poddają się nastrojowi politycznej gry. W telewizyjnym studiu wyborczym przygotowywana jest prezentacja kandydatów na prezydenta. Jeden z nich, Jan Rydel (Wojciech Pszoniak), na „dzień dobry” popada w konflikt z telewizyjnymi realizatorami – nie podoba mu się krzesło, na którym ma usiąść. Kiedy wreszcie dostaje zwykłe krzesło, siada do kamer tyłem i w ten sposób rozmawia z widzami. Na zalecenie Państwowej Komisji Wyborczej Rydel musi udać się na rozmowę z psychiatrą (Liroy).
Kilka epizodów z życia sprytnego francuskiego dyplomaty Talleyranda (1754-1838) (Sacha Guitry), który służył w sześciu reżimach, od Ludwika XV do Ludwika Filipa. Wypadek w dzieciństwie, który dotknął jego nogę, jego wstąpienie do kapłaństwa, a następnie otrzymał godność biskupa, jego sukcesy z ładnymi kobietami, jego mania konspiracji, jego zdrady podyktowane wyłącznie troską o służenie Francji, wreszcie jego triumf, sojusz z Anglią na krótko przed śmiercią.


10 kwietnia 2010 zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu, ale dla bohaterów filmu to dzień ich największego dramatu osobistego. Wraz z parą prezydencką odeszli w szokujących okolicznościach ich najbliżsi. Większości czas upływający od smoleńskiej katastrofy nie przynosi ulgi. Do tej pory stali z boku, nie występowali przed kamerami, nie brali udziału w publicznej dyskusji. Ewart wraz z ekipą filmową towarzyszyła rodzinom na różnych etapach ich zmagań z trudnymi emocjami. Dokument zawiera sekwencje i zdjęcia, które nigdzie wcześniej nie zostały wykorzystane. Wśród bohaterów są: Wanda Buk (córka generała Tadeusza Buka, Dowódcy Wojsk Lądowych), Lucyna Gągor (żona generała Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego) czy Krystyna Łuczak-Surówka (żona oficera BOR Jacka Surówki).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…