Filmy szpital, śmierć, lata 70.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, śmierć, lata 70.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia człowieka, który zamiast starzeć się – młodnieje.
Opowieść o młodym człowieku (Mark Wahlberg), który w latach 70tych zostaję gwiazdą przemysłu pornograficznego w Kalifornii. Wzbudza on zachwyt i podziw współautorów i ekipy technicznej, ale jego nagła kariera rodzi także niechęć i zawiść.
Lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Tytułowe Złote Koło to jedna z wrocławskich ulic. Na tej ulicy zostaje zamordowany 17-letni chłopiec. Sprawą zajmuje się doświadczony kapitan milicji, Budny. Kto jest winien śmierci siedemnastolatka?


Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Michael Newman (Adam Sandler) jest pracoholikiem, zaniedbującym swoją rodzinę. Jego życie jest pełne problemów, jednak wszystko zaczyna się zmieniać, gdy mężczyzna dostaje wielofunkcyjny pilot od ekscentrycznego sprzedawcy. Okazuje się, że dzięki niemu Michael może przewijać swoje życie, omijać jego nieprzyjemne chwile. Wszystko Michaelowi udaje się do momentu, w którym pilot zaczyna sam przewijać życie mężczyzny.
Film jest fabularnym zapisem dramatycznych wydarzeń z 30 stycznia 1972 roku, kiedy z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci. Po masakrze w Derry, Irlandia Północna stanęła w obliczu wybuchu wojny domowej. Wielu młodych ludzi wstąpiło w szeregi katolickiej organizacji terrorystycznej IRA i protestanckiej UVF, co rozkręciło spiralę przemocy trwającą już 30 lat.
Adaptacja powieści science fiction Kazuo Ishiguro. Historia dzieje się w alternatywnym świecie. Kathy, Tommy i Ruth to trójka najlepszych przyjaciół uczęszczających razem do prywatnej, odizolowanej od reszty świata, szkoły. Pewnego dnia odkrywają, że są tak naprawdę tylko klonami ludzi "hodowanymi", by zostać dawcami organów.
Liberace (Michael Douglas) to utalentowany pianista, aranżer i showman, a zarazem jedna z najbarwniejszych postaci na amerykańskiej scenie muzycznej. Latem 1977 roku 58-letni gwiazdor poznaje Scotta Thorsona (Matt Damon), biseksualnego nastolatka, który dorastał w rodzinie zastępczej. Zafascynowany Scottem Liberace zatrudnia go oficjalnie jako swojego asystenta, w rzeczywistości mężczyźni rozpoczynają długi i burzliwy związek, który Liberace starannie ukrywa przed światem. Barwna, pełna namiętności, ale też specyficznego humoru, opowieść o dwuznacznej relacji między słynnym artystą a młodszym o 40 lat chłopakiem.
Po powrocie z Wietnamu, Jacoba Singera dręczą straszliwe wizje i koszmary. Obawia się, że może popaść w chorobę psychiczną. Jedynym oparciem Jacoba jest doktor Lewis, któy leczy jego silne bóle pleców i stara się rozwikłać zagadkę demonicznych wizji. Jego podejrzenia kierują się w stronę akcji ministerstwa wojny pod kryptonimem "Drabina", które na oddziale Singera prowadziło doświadczenia z nową bronią chemiczną.
W 1980 roku władze radiokomitetu wysyłają do Gdańska nie stroniącego od alkoholu redaktora Winkla, aby zebrał informacje oczerniające jednego z organizatorów stoczniowych strajków, Maćka Tomczyka. Wspomnienia ludzi, z którymi Winkiel przeprowadza wywiady, wykorzystują prawdzie materiały filmowe z protestów 1968 i 1970 roku oraz z okresu powstawania wolnych związków zawodowych i narodzin Solidarności.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…