Filmy relacja rodzinna, mysz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, mysz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial, ukazujący losy rodziny Simpsonów. Na jej czele stoi Homer - niezbyt inteligentny mężczyzna, który po przepracowanym dniu w elektrowni jądrowej większość czasu spędza przed telewizorem lub opijając się w Tawernie u Moe. Jego żona Marge jest idealnym przykładem gospodyni domowej, żony i matki; całymi dniami opiekuje się małą córką Maggie oraz - po szkole - 10-letnim łobuziakiem Bartem i 7-letnią miłośniczką nauki i gry na saksofonie Lisą.

Shrek 2

7,5
9,0
Na bagno Shreka przybywa wysłannik króla Zasiedmiogórogrodu z zaproszeniem do Królestwa. Po dłuższym namyśle Shrek i Fiona postanawiają udać się w odwiedziny do rodziców. Gdy zakochane ogry przybywają do zamku, król i królowa są zaszokowani wyglądem ukochanego ich córki. Tymczasem Matka Chrzestna – „dobra” wróżka – postanawia zniszczyć miłość ogrów, aby jej syn, Książę z Bajki, mógł zdobyć serce Fiony i stać się następcą tronu.
Stuart jest inteligentny, przemiły, nosi ubranka szyte na miarę i nie ma nikogo na świecie. Jest małą myszką, którą adoptuje nowojorska rodzina państwa Malutkich. Ich syn George, nie kryje swego rozczarowania, nie tak bowiem wyobrażał sobie nowego braciszka. Stuart nie daje jednak za wygraną i wkrótce zaskarbia sobie sympatię chłopca. Pojawienie się Stuarta wyprowadza z równowagi kota państwa Malutkich, Śnieżka, który postanawia pozbyć się intruza. Za radą kotów z sąsiedztwa wynajmuje parę myszy-oszustów, które zjawiają się w domu państwa Malutkich podając się za prawdziwych rodziców Stuarta. Stuart chcąc nie chcąc opuszcza gościnny dom Malutkich i wyrusza w nieznane. Nie minie jednak wiele czasu, a państwo Malutcy odkryją podstęp Śnieżka i wyruszą na poszukiwania Stuarta, którego zdążyli pokochać jak własnego syna.


Rok 1937. Tenzin Gyatso, rozkoszny dwulatek z biednej, tybetańskiej rodziny, przygląda się rozłożonym przed nim przedmiotom. Dla niego to tylko zabawa, ale dla obserwujących tę scenę mnichów buddyjskich bezbłędne rozpoznanie przez malca przedmiotów należących do zmarłego właśnie XIII Dalaj Lamy i uznanie ich za własne to znak, że ów malec jest XIV Dalaj Lamą - XIV wcieleniem (reinkarnacją) Buddy Miłościwego. W przyszłości sądzone mu zatem będzie stać się religijnym i politycznym przywódcą Tybetu...
Royal Tenenbaum i jego żona Etheline wychowali trójkę dzieci, po czym się rozstali. Chas wcześnie zajął się handlem nieruchomościami, Margot za jedną ze swoich sztuk zdobyła prestiżowe stypendium, Richie był amerykańskim mistrzem juniorów w tenisie. Sukces nie przyniósł im jednak szczęścia i spełnienia. 20 lat później Tenenbaumowie stają w obliczu kryzysu: ojciec, nieoczekiwanie zjawia się w domu Etheline twierdząc, że jest śmiertelnie chory i nie zostało mu wiele czasu. Prosi ją, by zorganizowała rodzinne spotkanie, chce bowiem przed śmiercią pogodzić się z dziećmi. Czy Tenebaumom uda się przezwyciężyć dzielące ich różnice?
Główni bohaterowie to Animaniacy - zwariowane rodzeństwo Jacuś, Wacuś i Dosia Warner, którzy zawsze mają głowy pełne zwariowanych pomysłów. Mieszkają oni w wieży ciśnień na terenie Warner Brothers, z której często uciekają.
Druga część niesamowitych przygód rodziny Malutkich i jej nietypowego członka – myszy Stuarta. Tym razem sprawcą kłopotów będzie nieoczekiwany gość, w którym to bohater filmu odnajduje prawdziwego przyjaciela.
Ray Quick to najlepszy płatny zabójca na świecie, obecnie od kilku lat będący na emeryturze. Pewnego dnia Ray dostaje propozycje wykonania jeszcze jednego zadania. Początkowo odmawia, ale poznawszy bliżej zleceniodawcę i powód postanawia je wykonać. Od teraz jego celem stają się, szefowie kubańskiej mafii, odpowiedzialni za śmierć rodziców May. Problem w tym, że tym razem Ray złamał swoje zasady i zaangażował się emocjonalnie, a jak się okazuje nie wszystko jest takie jak wygląda na pierwszy rzut oka.
Film jest poetycką historią dojrzewania wrażliwego 12-letniego chłopca w mało poetyckim otoczeniu biednej dzielnicy Glasgow w latach 70. Młoda realizatorka nawiązuje do najlepszych tradycji kina brytyjskiego spod znaku „młodych gniewnych”.

Uzak

7,4
W Uzaku (ostatniej części tryptyku, na który składają się jeszcze Kasaba i Chmury w maju) miejscem spotkania bohaterów Ceylana jest Stambuł. Grana przez Emina Topraka postać młodego mężczyzny, który w poprzednich filmach marzył o ucieczce z prowincji, wreszcie decyduje się na porzucenie rodzinnego miasteczka. Zamierza znaleźć pracę na statku, wyruszyć w podróż, zacząć prawdziwe życie. Swoją przedłużającą się wizytą najpierw zaskakuje, a potem drażni wielkomiejskiego krewnego. Jest nim żyjący samotnie artysta (grany przez Muzaffera Özdemira), odcięty od azjatyckich korzeni. Jemu również przyjdzie rozliczyć się z własnym niespełnieniem. W Stambule pada śnieg. To rzadkie zjawisko. Stambulski śnieg jest gęsty i mokry, spada z nieba wielkimi płatkami na palmy i meczety. Bohater grany przez Topraka traci swój sen o mieście, traci złudzenia, nie udaje mu się bowiem niczego osiągnąć. Miasto go odrzuca. Jest zatopione w mglistej bieli niczym nieistniejąca nigdy Atlantyda. Jest też ruchliwe, wypełnione ludźmi, światłami, przedmiotami, które nie wiadomo do czego służą. Bohater nie znajduje w nim swojego miejsca, ani przestrzeni, która ułatwiłaby mu realizację marzeń. Ambiwalentna, milcząca relacja kuzynów uosabia istotę tureckości, melancholijne rozdarcie pomiędzy tradycją a współczesnością, nadzieją a rozpaczą. Film został poświęcony pamięci Emina Topraka, zmarłego śmiercią samobójczą w grudniu 2002 roku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…