Filmy dezerter, pociąg

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dezerter, pociąg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Dave Skylark (James Franco) i jego producent Aaron Rapaport (Seth Rogen) prowadzą popularny program telewizyjny "Skylark Tonight". Pewnego dnia dowiadują się, że północno-koreański przywódca jest ich fanem. Postanawiają dowieść, że są prawdziwymi dziennikarzami i przeprowadzić z nim wywiad. Kiedy przygotowują się do podróży do Pjongjangu, rekrutuje ich CIA, chcąc wykorzystać tych nieprawdopodobnych agentów do wyeliminowania Koreańczyka.
Steve Rogers postanawia zaciągnąć się do wojska, jednak jest do tego zbyt słaby. Zostaje poddany eksperymentowi, który czyni z niego siłacza zdolnego pokonać wszelakich wrogów.


Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...

Konnica

6,5
Przenosimy się w czasy wojny secesyjnej. W całej Ameryce trwają wielkie bitwy. Pułkownik, należący do Unii, Benjamin H. Grierson, postanawia wykonać szalony, niemal samobójczy plan. Razem ze swoją armią, liczącą 1700 żołnierzy, postanawia wzbudzić strach i chaos w szeregach Konfederatów, napadając na koleje...
Perypetie włoskiego żołnierza, który dezerteruje z frontu wschodniego i ukrywa się w mieszkaniu warszawskiego rodzeństwa, by w końcu zostać sprzymierzeńcem Polaków w walce z Niemcami. Młodemu Włochowi, jadącemu z frontu wschodniego na urlop, skradziono w Warszawie pistolet maszynowy. Podejrzewa o to jedną z pasażerek pociągu, Marię. Idzie do jej mieszkania i tam już pozostaje. Maria działa w konspiracji i po pewnym czasie Giuseppe okazuje się bardzo użyteczny – porusza się swobodnie wśród łapanek, wykrada Niemcom broń, itp. Nawet brat Marii, Staszek – marzący tylko o spokoju i odżegnujący się od wszelkiej działalności konspiracyjnej – zostaje w nią wciągnięty.
Rok 1931. Młody hiszpański żołnierz Fernando dezerteruje z armii i chroni się na farmie Manolo, ojca czterech pięknych córek: Rocii, Violetya, Clari i Luz. Kiedy córki odwiedzają ojca ulęgają urokowi młodego Fernando. On sam oczarowany jest każdą z nich. Problemy zaczynają się wtedy, gdy musi podjąć decyzję, którą z nich obdarzyć swoim uczuciem.
Wyczyny wojenne francuskiego kapitana Conana (Philippe Torreton) i jego ludzi podczas I wojny światowej oraz podczas interwencji aliantów w czasie rosyjskiej wojny domowej. Gdzieś na Bałkanach, listopad 1918 roku. Zwycięstwo aliantów na froncie salonickim utrwala i dopełnia zwycięstwo na pozostałych frontach. Według Conana zabicie faceta, to każdy może to zrobić. Ale zabijając go, zasiej strach w czaszkach dziesięciu tysięcy innych, to była jego praca, zadanie Conana i jego gangu, prekursorów komandosów Wolnego Korpusu. Ale kiedy ten brud wojenny ustał, musieli ukryć noże, splamione krwią ręce. Zostały tylko medale. Problem w tym, że wojny mogą kończyć się z dnia na dzień, ale dusze wojowników nie tracą przyzwyczajenia do radości z walki.
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).
Jest rok 1940. Uciekając przed Niemcami, śmietanka towarzyska Paryża opuszcza stolicę i lokuje się w luksusowym hotelu Splendide w Bordeaux. Tam spotykają się uciekinier z więzienia i piękna aktorka. Przed wojną łączył ich romans, na dodatek przez aktorkę mężczyzna trafił do więzienia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…