Filmy król, film dla dzieci

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje król, film dla dzieci. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pewnego dnia Adaś Niezgódka trafia do Akademii Pana Kleksa. Podczas swojego pobytu w tym miejscu poznaje zaczarowany świat bajek. Stara się rozwiązać tajemnicę Szpaka Mateusza oraz ma do czynienia ze złym Golarzem Filipem. Wszystko to odbywa się pod czujnym i opiekuńczym okiem Profesora Ambrożego Kleksa.
Wieczór wigilijny w mieszczańskiej rodzinie. Frycek i Marysia otrzymują prezenty także od radcy Drosselmajera, ojca chrzestnego dziewczynki. Przynosi dziadka do orzechów, któremu Frycek od razu wyłamuje zęby. Marysia lituje się nad uszkodzonym „ludzikiem”. Dzięki temu przenosi się w świat fantazji, do krainy orzecha Krakatuka, dwugłowego króla myszy i złej królowej Mysibaby. Jest świadkiem walki zabawek z myszami, pomaga dziadkowi do orzechów, który przewodzi zabawkom i zwycięża.
Na ziemi wiosna w pełni, a w Kryształowej Grocie krasnoludki – drżąc z zimna – oczekują jej przyjścia. Król Błystek chce wysłać któregoś z podwładnych na rekonesans, wszyscy się wymigują i tylko uczony Koszałek wyrusza w świat. Zmęczony wkrótce zasypia pod drzewem. Lis Sadełko porywa z kurnika kokoszkę, gospodyni podnosi alarm, ludzie biegnąc za lisem, niszczą Koszałkowi pióro i wylewają atrament. Tymczasem do wsi pędzi swoje gąski Marysia, towarzyszy jej pies Gasio. Lis namawia naiwnego Koszałka, by zajął się psem, a on poprosi gąskę o pióro.


W czasie prac konserwatorskich przy ołtarzu Wita Stwosza w kościele Mariackim w Krakowie znaleziono żółtą ciżemkę. Cofamy się o kilka stuleci, aby poznać jej historię. Wawrzek jest niezwykle utalentowanym wiejskim dzieckiem ze wsi Poręba. Po długiej wędrówce dociera do Krakowa. Jego jedynym marzeniem jest zostać uczniem mistrza Wita Stwosza i rzeźbić figury w drewnie. Na jego drodze staje w Krakowie zbój Czarny Rafał, lecz chłopiec przezwycięża strach i zwycięsko wychodzi z opresji.
Po licznych przygodach w Nowym Jorku, ulubiony Misiek całego świata myślał, że może nareszcie odsapnąć. Nic bardziej mylnego – nowa przygoda czai się tuż za rogiem! I to dosłownie, bowiem w lodowych górach rozbija się tajemniczy samolot. Okazuje się, że na jego pokładzie znajduje się naukowiec, który wyruszył w podróż by odnaleźć, wcześniej niż jego niecny konkurent – Dexter, pewien magiczny przedmiot. To starożytna figurka, która jest kluczem do owianego legendą skarbca pełnego złota i drogocennych przedmiotów. Niestety Dexterowi udaje się ukraść statuetkę. Ze zrabowanym skarbem udaje się na Daleki Wschód, aby w dżungli odnaleźć pradawną komnatę, którą można otworzyć tylko raz na sto lat. Na prośbę naukowca, odważny Misiek rusza śladami złoczyńcy. Z pomocą przychodzą mu niezawodne lemingi, które na samą myśl o przygodzie szaleją ze szczęścia. To będzie pościg pełen niezwykłych wyzwań: powietrzne akrobacje na wysokości przyprawiającej o zawroty głowy, slalom motorówką na wartkiej rzece i niezwykle niebezpieczny bieg między wymyślnymi pułapkami w samym środku dżungli. Polarnemu Miśkowi zrobi się naprawdę gorąco!
Animowana antologia polskich baśni i legend, które wszyscy znamy z dzieciństwa, m.in. o złotej kaczce, o szklanej górze, o kowalu i diable, o krawcu Niteczce, o szewcu Kopytce, o królu kruków czy o smoku wawelskim.
Adaptacja książki Antoniny Domańskiej pt. „Paziowie króla Zygmunta”. Akcja serialu toczy się za czasów króla Zygmunta Starego. Na jego dworze przebywa siedmiu rezolutnych i skorych do figli paziów. O ich przygodach opowiadają kolejne odcinki.
Baśniowa opowieść od zderzeniu dwóch światów z poważnym przesłaniem, ale w lekkiej, zabawnej formie. Tekst Maliny Prześlugi dostał nagrodę w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Na drodze egoistycznego Króla staje samotny Chłopiec. Młody jest ciekawy świata i w kółko zadaje coraz to nowe pytania. Król na początku ignoruje go, ale rozmowy z Chłopcem wpłyną na niego bardziej, niżby się spodziewał. W sztuce Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach występują: Marek Dindorf, Dawid Kobiela, Mirosław Kotowicz, Michał Skiba.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…