Filmy dokument fabularyzowany

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dokument fabularyzowany. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pilecki

5,0
Film przedstawia losy Witolda Pileckiego oczami jego syna, Andrzeja.
Film pokazuje naszą przeszłość planetarną i pokazuje miejsce ludzkości w przyszłości.
Dokument traktujący o problemach śląskich kopalń, których górnicy muszą wykonać założony plan wydobycia węgla. W jednej ze starych kopalń kończą się eksploatowane pokłady, dyrektor z ekipą ratunkową schodzi do starego, nieczynnego szybu, żeby sprawdzić, czy jest tam jeszcze węgiel. W innej kopalni pracują na dole jeszcze cztery konie, ale wchodzą już nowoczesne maszyny, które je zastąpią. Co zrobić ze starym wozakiem?


Dokument przedstawiający Warszawę odbudowaną ze zniszczeń wojennych. W piękny, niedzielny poranek tysiące warszawskich kierowców autobusów miejskich wyrusza na trasy. Kamera towarzyszy w czasie jazdy po mieście autobusu nr 133. Oglądając zabawne perypetie kierowcy, bileterki i pasażerów, okraszone żartobliwym komentarzem Kazimierza Rudzkiego, niejako przy okazji podziwiamy odbudowaną stolicę.
Druga wojna światowa, Warszawa pod okupacją. Jan Brzechwa, nieszczęśliwie zakochany poeta musi ukrywać się z racji na swoje żydowskie pochodzenie. W takich to właśnie warunkach powstaje jedna z najbardziej popularnych książek dla dzieci "Akademia Pana Kleksa".
Dokument ten przedstawia niezbyt powszechnie znany epizod z czasów drugiej wojny światowej. Rzecz dotyczy spisku oficerów niemieckich w celu zabicia Adolfa Hitlera w bunkrach Wilczego Szańca. Kulisy tej historii to udział ówczesnego papieża Piusa XII i Stolicy Apostolskiej w tej akcji.
Zbliża się koniec drugiej wojny światowej, jest luty 1945 roku. Opowieść o tym, jak partyzanci urządzili szpital… wysoko w Tatrach. Rannych partyzantów z tegoż szpitala muszą później przetransportować ratownicy GOPR. Czy im się uda?
Akcja filmu rozpoczyna się pod koniec 1944 roku w lasach w pobliżu Rawy Mazowieckiej. Konfident pochodzenia holenderskiego o pseudonimie Peter po dwumiesięcznym pobycie w leśnym oddziale AK ''Dzik'' odłącza się od grupy partyzantów i dezerteruje. Kilka dni później w mundurze wehrmachtu wydaje oddział Niemcom. Rozpoczyna się akcja o kryptonimie ''Dzik'' i pościg za oddziałem pod wodzą ''krwawego kata tomaszowskiego gestapo'', ''Pana życia i śmierci'' Georga Boettiga. Czy uda im się uciec? Jeśli tak to jakim kosztem?
Inscenizowany dokument w reżyserii duetu Hoffman-Skórzewski. Pokazuje skutki spożywania alkoholu przez dorosłych w przełożeniu na dzieci. Dość drastyczne i realistyczne sceny oraz tematyka kwalifikuje obraz do tzw. „czarnej serii” polskiego dokumentu.
Film publicystyczny o warszawskich wandalach. Scenki przedstawiające przykłady niewłaściwego zachowania i postępowania ludzi: zaśmiecanie ulic, plucie pestkami, plotkowanie i marnotrawstwo wody, niszczenie klatek schodowych, lamp, deptanie trawników, niszczenie drzew i autobusów miejskich.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…