Filmy trener, relacja ojciec-syn, boks

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje trener, relacja ojciec-syn, boks. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wojownik

7,6
Tom Conlon (Tom Hardy) to najmłodszy syn Paddy'ego Conlona (Nick Nolte), byłego boksera, który nie ma zbyt dobrych stosunków ze swoją rodziną poprzez nałóg alkoholowy. Teraz, chcąc nawiązać bliższe relacje, zaczyna trenować Toma w mieszanych sztukach walki. Niespodziewanie w turnieju chłopak staje na ringu w walce przeciw swemu starszemu bratu.
Autentyczna historia konia wyścigowego, który mimo fatalnych początków na torze stał się największym championem w czasie Wielkiego Kryzysu.

Rocky 5

6,4
Kolejna część popularnego bokserskiego cyklu. Mordercza walka z Rosjaninem, Ivanem Drago, z poprzedniej części serii pozostawiła trwałe ślady. Rocky odkrywa u siebie zawodowe uszkodzenie mózgu i musi wycofać sie z walk. W dodatku w wyniku machlojek jego księgowego Rocky traci większość majątku. Musi sprzedać to co mu pozostało i przenieść się do swego skromnego mieszkania w slumsach. Całą energię poświęca teraz Tommy'emu swemu dobrze zapowiadającemu się wychowankowi. Niestety Tommy wkrótce odchodzi przekupiony przez konkurencję. Robi karierę i zostaje mistrzem. Bokserscy biznesmeni usiłują doprowadzić do pojedynku między nim a Rockym. Rocky szykuje się do jeszcze jednego wyjścia na ring...


Dla rodziny McGuinnów boks jest wszystkim. Dziadek i ojciec trenują juniorów, obaj synowie są zawodnikami. Kiedy przed Eddiem (Craig Sheffer) otwiera się szansa na medal olimpijski, jego starszy brat, już zawodowiec, ginie w gangsterskich porachunkach. Eddie porzuca sport amatorski, aby na ringu pokonać mordercę brata.
Biograficzny film opowiadający historię życia świetnie zapowiadającego się boksera, który zmaga się z piętrzącymi się przeciwnościami losu. Kontuzje, bieda i bezrobocie okresu krachu giełdy amerykańskiej. Główny bohater (Russell Crowe) walczy na ringu, w domu, w życiu i w samym sobie. Niesamowite i prawdziwe zakończenie.
Po śmierci męża, Rosaria Parondi z czterema synami - Simone, Rocco, Ciro i najmniejszym Lucą - wyrusza do Mediolanu. Jeszcze za życia ojca wyjechał tam najstarszy syn - Vincenzo, i on teraz musi się zatroszczyć o przyszłość reszty rodziny. Vincenzo zdobywa tanie lokum dla rodziny, ale utrzymać wszystkich nie jest w stanie. Pierwszy zarobek, który trafia się braciom, to uprzątanie śniegu, oglądanego przez nich po raz pierwszy w życiu. Wkrótce Simone angażuje się jako bokser. Talent bokserski ma też Rocco, ale nie lubi walki. Próbuje pracować w farbiarni, lecz wkrótce zostaje wzięty do wojska. On jeden wie, że Simone ma już na sumieniu kradzież.
Kiedy jego ojciec zostaje oskarżony o łapówkę, były bokser wraca do domu, aby oczyścić swoje nazwisko.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…