Filmy relacja ojciec-córka, boks, urodziny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, boks, urodziny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kobieta (Hilary Swank) wchodzi do bokserskiej sali treningowej z zamiarem rozpoczęcia treningów u jednego z najlepszych swego czasu trenerów i promotorów bokserskich (Clint Eastwood). Nie przejmując się uszczypliwymi uwagami, które szybko przeradzają się w szczerą niechęć, dziewczyna zostaje. Jest nieugięta, posłuszna, pracowita i ma zasady. Szybka droga na szczyt wydaje się więc krótka. Jednak boks to sport twardszy niż życie. Jedna chwila, ułamek sekundy i zmienia się jej życie, zmienia się film a w rezultacie zmieniamy się my sami.
Brian Jackson to student pierwszego roku prestiżowego Uniwersytetu Bristol w Londynie. Czas mija mu na pokonywaniu szkolnych problemów i na robieniu z kumplami wygłupów. Wraz z dostaniem się do telewizyjnego teleturnieju międzyuczelnianego, zakochuje się w pięknej koleżance z drużyny. Sądząc, że zaimponuje jej tylko rozległą wiedzą, rozpoczyna pilne przygotowania do quizu.
Uczennica liceum, Regina, po szkole dorabia na stacji benzynowej. Pewnego razu podjeżdża tam nastoletnia Evie, będąca w depresji po zerwaniu z chłopakiem. Dziewczyny zaczynają rozmawiać, co zapoczątkowuje ich przyjaźń. Po kilku kolejnych spotkaniach odkrywają, że się w sobie zakochały. Wkrótce wybucha wielki skandal. I to nie dlatego że Regina jest biedna, musi pracować i jest biała, a Evie pochodząca z bogatego domu jest Afroamerykanką. Przyczyną jest ich lesbijska miłość, której nie chcą się wyrzec pomimo presji otoczenia.


Biograficzny film opowiadający historię życia świetnie zapowiadającego się boksera, który zmaga się z piętrzącymi się przeciwnościami losu. Kontuzje, bieda i bezrobocie okresu krachu giełdy amerykańskiej. Główny bohater (Russell Crowe) walczy na ringu, w domu, w życiu i w samym sobie. Niesamowite i prawdziwe zakończenie.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…