Filmy na podstawie książki, relacja mąż-żona, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie książki, relacja mąż-żona, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Opowieść o losach rodziny Ingallsów, która w drugiej połowie XIX wieku kupuje domek w pobliżu miasteczka Walnut Grove. Z początku grupa mieszkańców nieufnie odnosi się do nowych sąsiadów, lecz z biegiem czasu Ingallsowie zdobywają wielu nowych przyjaciół.
Film Disneya pt. Aleksander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień opowiada o przygodach 11-letniego Aleksandra (Ed Oxenbould), przeżywającego najgorszy dzień w życiu, pełen niekończących się kłopotów, który rozpoczyna z gumą do żucia we włosach. Chłopiec nie znajduje pocieszenia u optymistycznej rodzinki i zaczyna wierzyć, że pech prześladuje tylko jego. Okazuje się jednak, że również jego najbliżsi mają okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień. Jeśli ktoś twierdzi, że zły dzień to mit, widocznie nigdy takiego nie przeżył.


Londyn, początek XX wieku. Wendy Darling każdego wieczoru zaczarowuje swoich braci przed snem opowiadając im historię o zawadiackim i groźnym kapitanie Hooku. Jednak pewnej nocy do ich pokoju wlatuje mały chłopiec, Piotruś Pan, który zabiera ich drogą przez gwiazdy do porośniętej bujną roślinnością dżungli w której znajduje się magiczna kraina Nibylandia. Tak zaczyna się opowieść o dzieciach mieszkających w miejscu, gdzie nie obowiązują żadne prawa dorosłych.
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.
Tematem filmu są codzienne sprawy i radości współczesnej rodziny Leśniewskich: mamy, taty, piętnastoletniej Agnieszki, czternastoletniego Leszka, sześcioletnich bliźniąt Beaty i Pawła, widziane głównie oczami bliźniąt, zwanych Bąblami. Rodzina przeprowadza się do nowego mieszkania w bloku, które znów okazuje się za ciasne. Dzieci przygotowują prezenty dla mamy z okazji zbliżających się imienin, gdy nagle – pod wpływem wywiadu telewizyjnego, jakiego udzieliła w trakcie dokonywania zakupów – uświadamiają sobie, że wcale nie jest ona najszczęśliwsza osobą. Przytłoczona krzątaniną dnia powszechnego, dla dobra rodziny zarzuciła wszystkie swoje ambicje życiowe i plany. Zapada decyzja, że mama pójdzie na studia. Narastają trudne dla rodziny dni – sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie dla sześciu osób spadło w głównej mierze na dzieci, ponieważ ojciec pracuje. „Bąble” i pozostali członkowie rodziny przeżywają kryzys, matka – załamana – chce rzucić studia. Wszystkie perypetie kończą się jednak szczęśliwie i matka zdaje egzaminy, pozwalające jej zaliczyć rok studiów. Współczesny film obyczajowy, zmontowany z materiałów serialu telewizyjnego Rodzina Leśniewskich.
Obraz codziennego życia sympatycznej warszawskiej rodziny, składającej się z zapracowanego ojca (Krzysztof Kowalewski), zabieganej matki (Krystyna Sienkiewicz) oraz czworga dzieci: 15-letniej Agnieszki, 14-letniego Leszka i 7-letnich bliźniąt zwanych Bąblami.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
1942 rok. Okupowany Paryż. Zastępca reżysera a zarazem członek francuskiego ruchu oporu Jean-Devaivre przyłącza się do niemieckiego studia filmowego "Continental Films" aby uniknąć podejrzeń i uzykać namiastkę bezpieczeństwa. Przez wiele następnych lat szpieguje reżyserując francuskie filmy produkowane przez Niemców...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…