Filmy szkoła, na podstawie książki, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szkoła, na podstawie książki, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial animowany będący ekranizacją serii humorystycznych książek o Mikołajku Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempego. Serial ukazuje codzienne przygody małego Mikołajka, jego przyjaciół oraz rodziny.
Opowieść o losach rodziny Ingallsów, która w drugiej połowie XIX wieku kupuje domek w pobliżu miasteczka Walnut Grove. Z początku grupa mieszkańców nieufnie odnosi się do nowych sąsiadów, lecz z biegiem czasu Ingallsowie zdobywają wielu nowych przyjaciół.
Greg Heffley, dzieciak, dzięki któremu mięczaki stały się popularne, powraca w przezabawnej kontynuacji filmu opartego na motywach bestsellerowej powieściowej serii! Po przejściach z serem, Greg zaczyna siódmą klasę z nienaruszoną pewnością siebie i przyjaźniami oraz okiem skierowanym na nową dziewczynę w mieście, Holly Hills. Jednak w domu sprawy wymykają się spod kontroli, szczególnie te, związane ze starszym bratem, Rodrickiem. Greg odkrywa, że jednak istnieje coś gorszego od szkoły – jego własna rodzina!


Trzech przyjaciół odkrywa, że pociąg którym podróżują jest celem ataku terrorystycznego.
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Londyn, początek XX wieku. Wendy Darling każdego wieczoru zaczarowuje swoich braci przed snem opowiadając im historię o zawadiackim i groźnym kapitanie Hooku. Jednak pewnej nocy do ich pokoju wlatuje mały chłopiec, Piotruś Pan, który zabiera ich drogą przez gwiazdy do porośniętej bujną roślinnością dżungli w której znajduje się magiczna kraina Nibylandia. Tak zaczyna się opowieść o dzieciach mieszkających w miejscu, gdzie nie obowiązują żadne prawa dorosłych.
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.
Mikołajek to chłopiec, który ma wielu przyjaciół oraz mnóstwo energii do zabawy. I jak to zwykle bywa ze świetnymi pomysłami małych chłopców, dorośli nie wiadomo dlaczego uważają je za zupełnie nieodpowiednie. Dlatego zarówno przyjaciele Mikołajka, jak i on sam, wciąż pakują się w kłopoty, choć bardzo się starają być grzeczni.
Ojciec Ewy – znany, ale niezbyt zamożny mikrobiolog – musi wyjechać do Chin, aby walczyć z zarazą. Dziewczyna początkowo trafia do państwa Szymbartów, jednak pani domu okazuje się osobą wścibską i wszystkim zatruwającą życie. Ewa ucieka i trafia do domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki. Nastolatka ma mnóstwo szalonych pomysłów, ale jest osobą wrażliwą na krzywdę innych. Dzięki temu udaje się jej pomóc córce Szymbartów, która przez niewłaściwe postępowanie matki poważnie zachorowała. Ewie udaje się także odmienić pana Mudrowicza, u którego Zawidzcy mają duży dług. Za swoje bojowe zadanie Ewa uważa znalezienie Jerzemu Zawidzkiemu żony…
Ekranizacja uhonorowanych Nagrodą Pulitzera wspomnień Franka McCourta, urodzonego w biedzie Brooklynu lat 30-stych chłopaka, dorastającego w irlandzkich slumsach. Jest to tragiczna historia losów jego rodziny, skazanej na tułaczkę, walkę o byt, głód i cierpienie. Dorosły już Frank opowiada o swych doświadczeniach z dzieciństwa i rozpaczliwych zmaganiach by wrócić do Ameryki i zacząć nowe życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…