Filmy samotność, na podstawie książki, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, na podstawie książki, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hallie mieszka z ojcem w Kalifornii, Annie natomiast z matką w Londynie, gdzie odebrała staranne angielskie wychowanie. Przypadek sprawia, że obie dziewczynki spotykają się na letnim obozie. Wydaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego ...oprócz wyglądu. Są identyczne i są bliźniaczkami rozdzielonymi przez rozwód rodziców wkrótce po urodzeniu. Zaskoczone niezwykłym odkryciem, siostry postanawiają na nowo połączyć rodzinę. W tym celu zamieniają się rolami - Hallie jedzie do Londynu, by poznać matkę, której nigdy nie widziała, a Annie wyrusza do Kalifornii na spotkanie z ojcem. Wszystko przebiega zgodnie z planem, dopóki Annie nie przekonuje się, że w życiu ojca pojawiła inna kobieta. Natychmiast wzywa na pomoc Hallie...
Film opowiada o uczennicach pewnego gimnazjum. Stacey (Leah Pipes), Nikki (Elizabeth Rice) i Vanessa (Alexa PenaVega) uczą się w tej samej klasie. Pewnego dnia Nikki staje się zazdrosna o przyjaźń Vanessy i Stacey. Postanawia uknuć intrygę by je skłócić. Stacey staje się ofiarą prześladowań, kpin i wyzwisk koleżanek z klasy. Nie wytrzymując tej sytuacji próbuje popełnić samobójstwo.
Lauren i Daniel mają po 13 lat. Ona jest Amerykanką przebywającą we Francji, on synem paryskiego taksówkarza. Poznają się przypadkowo, szybko łączy ich gwałtowne młodzieńcze uczucie. Przed wyjazdem Lauren do kraju, młodzi postanawiają wyjechać do Wenecji, by tam pod Mostem Westchnień złożyć przysięgę dozgonnej miłości.


Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Londyn, początek XX wieku. Wendy Darling każdego wieczoru zaczarowuje swoich braci przed snem opowiadając im historię o zawadiackim i groźnym kapitanie Hooku. Jednak pewnej nocy do ich pokoju wlatuje mały chłopiec, Piotruś Pan, który zabiera ich drogą przez gwiazdy do porośniętej bujną roślinnością dżungli w której znajduje się magiczna kraina Nibylandia. Tak zaczyna się opowieść o dzieciach mieszkających w miejscu, gdzie nie obowiązują żadne prawa dorosłych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…