Filmy relacja rodzinna, na podstawie książki, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, na podstawie książki, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hallie mieszka z ojcem w Kalifornii, Annie natomiast z matką w Londynie, gdzie odebrała staranne angielskie wychowanie. Przypadek sprawia, że obie dziewczynki spotykają się na letnim obozie. Wydaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego ...oprócz wyglądu. Są identyczne i są bliźniaczkami rozdzielonymi przez rozwód rodziców wkrótce po urodzeniu. Zaskoczone niezwykłym odkryciem, siostry postanawiają na nowo połączyć rodzinę. W tym celu zamieniają się rolami - Hallie jedzie do Londynu, by poznać matkę, której nigdy nie widziała, a Annie wyrusza do Kalifornii na spotkanie z ojcem. Wszystko przebiega zgodnie z planem, dopóki Annie nie przekonuje się, że w życiu ojca pojawiła inna kobieta. Natychmiast wzywa na pomoc Hallie...
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.


Londyn, początek XX wieku. Wendy Darling każdego wieczoru zaczarowuje swoich braci przed snem opowiadając im historię o zawadiackim i groźnym kapitanie Hooku. Jednak pewnej nocy do ich pokoju wlatuje mały chłopiec, Piotruś Pan, który zabiera ich drogą przez gwiazdy do porośniętej bujną roślinnością dżungli w której znajduje się magiczna kraina Nibylandia. Tak zaczyna się opowieść o dzieciach mieszkających w miejscu, gdzie nie obowiązują żadne prawa dorosłych.
Augusten to chłopiec, który ma nietypowe dzieciństwo, nie musi chodzić do szkoły. Jego matka (Deirdre) to niespełniona poetka, która wszystko poświęca pisaniu kolejnych wierszy, które mają zapewnić jej sławę. Bardziej ona jest tu dzieckiem, a chłopiec jej opiekunem. Wszystko staje się jeszcze bardziej zakręcone, kiedy Deirdre zaczyna wizyty u psychiatry. Po jednej z nich postanawia oddać syna na wychowanie swojemu lekarzowi (za jego namową). Dopiero tu Augusten zaczyna życie, w którym nie będą obowiązywać żadne zasady.
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
Felix, Net i Nika to przyjaciele z warszawskiego gimnazjum, którzy za sprawą tajemniczych pierścieni odbywają podróże w czasie i przestrzeni. Towarzyszy im Manfred, program AI stworzony przez Neta. Wynalazki Felixa, talent informatyczny Neta i zdolności paranormalne Niki pomagają przyjaciołom rozwikłać zagadkę niemieckich baz wojskowych...
Inge Dournenvald i Lise Mueller są najlepszymi przyjaciółkami, pomimo faktu, że Inge jest żydówką a Lise jest córką hitlerowskich sympatyków. Gdy rodzice zabraniają im się spotkać, robią to potajemnie. Po inwazji niemieckiej na Austrię w 1938 roku, Inge i jej rodzina jest zmuszona do ucieczki do Ameryki. Pomaga im Lise...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…