Filmy relacja rodzinna, relacja ojciec-syn, na podstawie książki

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, relacja ojciec-syn, na podstawie książki. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Syriana

6,6
Thriller polityczny, który powstał na podstawie pamiętników agenta CIA Boba Baera. Opowiada o tajnikach działalności amerykańskiego wywiadu oraz jego udziale w powstawaniu organizacji terrorystycznych na Bliskim Wschodzie.
Bieda zmusza amerykańską rodzinę do sprzedaży psa. Utratę Lassie - swego najlepszego przyjaciela - opłakuje szczególnie mały Joe, który nie może pogodzić się z faktem pozbycia się ukochanego zwierzaka. Lassie, tęskniąc za poprzednimi opiekunami, ucieka od nowego właściciela. Przemierza pół kraju, aby wreszcie dotrzeć do rodziny, którą kocha. Są oni tak wzruszeni, że trudno im uwierzyć w powrót wiernego psa. W tej sytuacji postanawiają go zatrzymać bez względu na okoliczności...
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…


Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Świat bez końca jest kontynuacją popularnego serialu Filary Ziemi. Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów Kena Folletta.

Camelot

6,2
Wraz ze śmiercią króla Uthera (Sebastian Koch) Brytanii zaczyna zagrażać widmo chaosu. Potężny czarodziej Merlin (Joseph Fiennes) widzi przyszłość królestwa w mrocznych barwach. Chcąc zapobiec kryzysowi przekazuje władzę impulsywnemu i szlachetnemu młodzieńcowi o imieniu Artur (Jamie Campbell Bower). Nikt o nim wcześniej nie słyszał, jednak okazuje się, że jest on prawowitym następcą tronu, synem zmarłego króla Uthera. Na to nie może pozwolić ambitna i bezwzględna przyrodnia siostra Artura, Morgan (Eva Green). Wykorzysta ona wszelkie możliwe siły - naturalne i ponadnaturalne - aby obalić młodego władcę. Przed Arturem czas próby.
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Film Disneya pt. Aleksander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień opowiada o przygodach 11-letniego Aleksandra (Ed Oxenbould), przeżywającego najgorszy dzień w życiu, pełen niekończących się kłopotów, który rozpoczyna z gumą do żucia we włosach. Chłopiec nie znajduje pocieszenia u optymistycznej rodzinki i zaczyna wierzyć, że pech prześladuje tylko jego. Okazuje się jednak, że również jego najbliżsi mają okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień. Jeśli ktoś twierdzi, że zły dzień to mit, widocznie nigdy takiego nie przeżył.
Londyn, początek XX wieku. Wendy Darling każdego wieczoru zaczarowuje swoich braci przed snem opowiadając im historię o zawadiackim i groźnym kapitanie Hooku. Jednak pewnej nocy do ich pokoju wlatuje mały chłopiec, Piotruś Pan, który zabiera ich drogą przez gwiazdy do porośniętej bujną roślinnością dżungli w której znajduje się magiczna kraina Nibylandia. Tak zaczyna się opowieść o dzieciach mieszkających w miejscu, gdzie nie obowiązują żadne prawa dorosłych.
Historia rozgrywa się podczas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych, w latach 30-tych ubiegłego wieku. Erich Kurlander, emigrant z Niemiec, ma na utrzymaniu żonę i dwóch synów. Czasy są ciężkie i dom nawiedzają głównie komornicy. Dodatkowo żona jest poważnie chora i musi wyjechać do sanatorium. Młodszy syn, Sullivan zostaje wysłany do krewnych, a starszy, dwunastoletni Aaron zostaje z ojcem. Erich znajduje pracę jako komiwojażer sprzedający zegarki i rzadko bywa w domu. Aaron zostaje sam w marnym hoteliku w Saint Louis zdany jedynie na siebie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…