Filmy partyzant, lata 40., żyd

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje partyzant, lata 40., żyd. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młoda działaczka izraelska walczy o utworzenie ojczyzny dla narodu żydowskiego.

Europa

7,1
Akcja filmu rozgrywa się w powojennych Niemczech w 1945 roku. Niemcy roku zerowego. Młody, idealistyczny Amerykanin niemieckiego pochodzenia wraca do kraju przodków pałając chęcią odbudowy ojczyzny. Wierzy w ideę naprawy świata nawet po tak straszliwym katakliźmie jak II wojna światowa. Dzięki wujowi podejmuje zawód konduktora sleepingów, przemierza wzdłuż i wszerz Niemcy zanurzone w powojenną noc. Podczas pierwszej podróży służbowej poznaje piękną Kathrinę, córkę właściciela Zentropy. Nie zdając sobie sprawy, że jego wybranka jest współpracowniczką Werwolfu, zostaje wciągnięty w mroczny spisek.
Druga wojna światowa. Bezdzietne małżeństwo z czeskiego miasteczka ukrywa w swoim domu młodego Żyda. Aby uniknąć zdemaskowania, wprowadzają w życie pewien ryzykowny pomysł.


Opór

6,4
Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom Bielskim udaje się schronić wraz z grupką uciekinierów w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze rozchodzi się, w lesie pojawia się coraz więcej mężczyzn, kobiet, dzieci i starców, dla których bracia są jedyną nadzieją na przetrwanie. Tewje (Daniel Craig) obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus (Liev Schreiber), który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci – Asael (Jamie Bell) stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.
Inspiracją do powstania tej telewizyjnej produkcji była autentyczna historia, która wydarzyła się w czasach II wojny światowej na terenie Generalnej Guberni. Opowieść, po której pozostał jedynie sygnet i nigdy nie przeczytany list, to portret wzajemnych relacji kobiety i mężczyzny, których wojna postawiła po dwóch stronach barykady. Dla Elżbiety, polskiej hrabiny jest oczywiste, że w takim układzie nie ma szans na miłość. Kapitan Friedrich von Odenthal, niemiecki oficer stacjonujący w majątku hrabiny, mimo wszystko liczy na to, że jego uczucie do hrabiny zostanie odwzajemnione - w końcu łączy ich umiłowanie kultury i sztuki, szlacheckie pochodzenie, wrażliwość.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…