Filmy śmierć, kryminalista

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, kryminalista. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kasyno

8,1
Las Vegas, 1973 r.: oto tło akcji fascynującego filmu o miliardowych operacjach mafii w biznesie hazardowym, opartego na autentycznych wydarzeniach. W tej gangsterskiej historii Martin Scorsese opowiada o nieposkromionych ambicjach, namiętnościach i chciwości, które obaliły imperium hazardu. W filmie zagrali brawurowo dwaj laureaci Oscara® Robert De Niro i Joe Pesci oraz Sharon Kane. Film prowadzi widza za efektowną fasadę kasyna, gdzie ludzkie życie i fortuny są zaledwie stawką w grze.
Młody chłopiec dowiaduje się, że jest nie z tej ziemi i posiada nadprzyrodzone moce. Jako młody mężczyzna podróżuje, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi i jaka jest jego misja. Ukryty w nim bohater musi się ujawnić, jeśli ma ocalić świat przed zagładą i stać się symbolem nadziei całej ludzkości.
Jedna osoba, miliony ludzi przed telewizorami i 20,000,000 rupii do wygrania. "Slumdog. Milioner z ulicy" opowiada historię urodzonego w Bombaju - Jamala Malika (Dev Patel), którego życie było pełne niefortunnych zdarzeń. Jednakże pewnego dnia los się do niego uśmiechnął, gdy jako jednemu z nielicznych udało się zgłosić do hinduskiej wersji programu "Milionerzy". Od głównej wygranej dzieli go tylko jedno pytanie. Czy Jamal oszukiwał? Miał ogromne szczęście? Czy może po prostu takie jest jego przeznaczenie?


West Side Story

6,8
7,9
Adaptacja musicalu z 1957 roku. Film pokazuje zakazaną miłość i rywalizację pomiędzy dwoma nastoletnimi gangami ulicznymi o różnym pochodzeniu etnicznym.
Tajny agent Damien (Paul Walker), szuka skradzionej broni masowego rażenia, która znajduje się w rękach bezwzględnego handlarza narkotyków należącego do gangu, zwanego "Brick Mansions".

Irlandczyk

7,2
6,9
Płatny zabójca Frank Sheeran powraca do czasów, kiedy strzegł sekretów rodziny przestępczej.
Film nakręcony na podstawie opowiadania Marka Hłaski „Następny do raju” opowiada o kierowcach wożących na zdezelowanych ciężarówkach drzewo w Bieszczadach, bo nie mogą znaleźć żadnej innej porządnej pracy. Marzą, aby zarobić trochę pieniędzy i uciec do miasta, ale z drugiej strony wiedzą, że nie ma tam dla nich miejsca. Gdy do ich bazy przybywa wysłany przez partię „Zabawa” wraz ze swoją młodą żoną, kierowcy zaczynają zabiegać o jej względy i rywalizować między sobą.
Po pół roku wylizywania się z Ran Porter wraca do miasta, by odzyskać swoje 70 tysięcy i wyrównać rachunki z tymi którzy go postrzelili. Ale by dorwać dawnego wspólnika i odzyskać pieniądze, trzeba zadrzeć z mafią, która niepodzielnie rządzi miastem. Niezrażony tym Porter powoli acz konsekwentnie, eliminuje kolejnych członków syndykatu by w końcu dobrać się do samych szefów.

Tsotsi

7,2
Tsotsi jest dzieckiem ulicy, odkąd uciekł z domu. Pewnego dnia rani kobietę i kradnie jej samochód – okazuje się, że z synkiem w środku. Co dziwne – przywiązuje się do malucha. Po trzech dniach postanawia go jednak oddać. Co wyniknie z konfrontacji kidnapera twarzą w twarz z rodzicami i policją?
Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…