Filmy relacja ojciec-syn, na podstawie powieści, szpieg

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, na podstawie powieści, szpieg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Karlik Rudniok, Franek Miksa i ich koledzy chodzą do szóstej klasy, uważanej przez wszystkich za najgorszą. Ojciec Karlika jest dyrektorem kopalni, nie ma czasu dla syna. Chłopcy znajdują wejście do starego szybu. Widzą nieznanego mężczyznę i uznając go za dywersanta, zaczynają śledzić. Ich wychowawca Sądej ma kłopoty, gdyż klasa nie uczy się, a ma przyjechać wizytator. Dzieci organizują wewnętrzne korepetycje. Wizytacja przebiega wspaniale, wszyscy odpowiadają śpiewająco. Chłopcy o mało nie toną w korytarzach kopalni podczas zalewania starych szybów, ale odkrywają mityczną Zieloną Komnatę, żyłę miedzi, poszukiwaną przez geologa, rzekomego dywersanta.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Ziemowit przyłącza się do grupy, która chce obalić rządy okrutnego Popiela.


Znany na całym świecie orientalista, John Billeter (Jean-François Balmer), znany jako JB, zgodził się powrócić na Sri Lankę na prośbę UNESCO, aby rozszyfrować kryształową książkę, traktat o pamięci Buddy. Książka ta, odkryta niedaleko regionu zdominowanego przez Tamilów, stanowi wyzwanie dla JB, gdyż jego przeszłość pociemniała od samobójstwa żony. To właśnie na Sri Lance spotkał ją, kochali się i tragedia miała tu miejsce.
IX wiek. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje książę Popiel. Aby zapewnić sukcesję swojemu synowi książę musi pozbyć się swoich bratanków, którzy są prawowitymi następcami tronu. Nasz bohater zabija jednego z nich, a o morderstwo oskarża drugiego. Następnie za namową swojej żony morduje pozostałych członków swojego rodu. Popełnione przez Popiela zbrodnie wywołują bunt kmieci, którym przewodzi Piastun - były opiekun książęcych bratanków.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.
Bohaterem filmu jest chłopiec, Bastian, który przenosi się do świata magicznej książki. Zaczyna wierzyć, że jest częścią historii, w której świat - "Fantazja" potrzebuje pomocy. Bastian musi ocalić ją przed intrygami złej czarownicy i odkryć w sobie odwagę, której brak mu w prawdziwym życiu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…